» جهانگردی » استانبول » ۶۰+ جاهای دیدنی استانبول در بهار، تابستان، پاییز و زمستان
جاهای دیدنی استانبول
استانبول

۶۰+ جاهای دیدنی استانبول در بهار، تابستان، پاییز و زمستان

۲۲ آذر ۱۴۰۱ 13۰559

استانبول یکی از معروف ترین شهرهای توریستی در دنیا است که شهرت و محبوبیت زیادی بین گردشگران پیدا کرده است. جاهای دیدنی استانبول باعث شده تا این شهر به یکی از قطب های گردشگری ترکیه تبدیل شود. بسیاری از ایرانیان نیز سالانه به ترکیه سفر می کنند و علاوه بر بازدید از جاذبه های ترکیه به خرید نیز می پردازند. اگر این سوال برای شما پیش آمده که بهترین جاهای دیدنی استانبول کجاست؟ همراه ما باشید چرا که در این مقاله قصد داریم جاهای دیدنی و تفریحی استانبول به همراه اطلاعاتی در خصوص جاهای دیدنی استانبول با قیمت را به شما معرفی کنیم تا هنگام سفر، بتوانید به خوبی از آن ها دیدن کنید. بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی استانبول

در ادامه جاهای دیدنی ترکیه استانبول را به شما معرفی می کنیم. همچنین به جاهای دیدنی استانبول و هزینه بلیط و آدرس هر یک به صورت جداگانه نیز اشاره خواهیم کرد.

مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی

شاید با دیدن نام مسجد آبی، تعجب کرده باشید. اما واقعا این مسجد به نام مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد، شناخته می شود. دیدن یک مسجد تاریخی با کاشی کاری های آبی رنگ، که حدود ۴۰۰ سال در جای خود محکم باقی مانده، جذابیت خاصی دارد. این مسجد از معروف ترین بناهای استانبول می باشد. کسی را پیدا نمی کنید که به استانبول رفته باشد و مسجد آبی را نشناسد. این مسجد به دستور سلطان احمد، توسط یک معمار عثمانی به نام محمد صدفکار، در قرن ۱۷ ساخته شد. این مسجد به دلیل معماری زیبا و باشکوهی که داشت، توانست با مسجد ایاصوفیه استانبول رقابت کند. از ویژگی های جذاب مسجد آبی که آن را از سایر جاهای دیدنی و جذاب استانبول متمایز می کند وجود شش مناره بزرگ است که زیبایی خاصی به وجود آورده اند.

آدرس مسجد سلطان احمد: استانبول، منطقه فاتح، محله سلطان احمد، خیابان ات میدانی، مسجد آبی

ساعات بازدید: از اذان صبح الی اذان مغرب

هزینه بازدید: رایگان

مسجد آبی استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول

یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول ترکیه، مسجد ایاصوفیه می باشد. این مسجد را به عنوان موزه ایاصوفیه نیز می شناسند. این مکان حدود ۱۰۰۰ سال، کلیسای امپراتوری روم شرقی بوده است و بعد از آن توسط یک معمار عثمانی به نام سینان در قرن ۱۵ به مسجدی زیبا تبدیل شده است و یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول به حساب می آید. 

آدرس مسجد ایاصوفیه: استانبول، بخش اروپایی، محله سلطان احمد، میدان ایاصوفیه، مسجد یا موزه ایاصوفیه

ساعات بازدید: همه روزه از ۹ صبح الی ۱۷

هزینه بازدید: ۴۰ لیر

مسجد ایاصوفیه استانبول | جاهای دیدنی استانبول

قصر توپکاپی

با رفتن به کاخ توپکاپی دقیقا در دل تاریخ ترکیه قدم خواهید زد. این کاخ توسط سلطان محمد دوم در سال ۱۴۷۸ ساخته شد. امپراتوری عثمانی نیز از این کاخ به عنوان قلمرو سیاسی خود استفاده کرد تا اینکه در سال ۱۹۲۴ به دستور آتاتورک به عنوان موزه در معرض بازدید عموم قرار گرفت. قصر توپکاپی بسیار بزرگ بوده و هر بخش آن کاربری خاصی در گذشته ها داشته است. برای بازدید از تمام بخش های این کاخ که از جاهای معروف استانبول است؛ باید نصف روز زمان بگذارید. جالب است بدانید که این کاخ ۲۷ برج دیده بانی دارد و دور تا دور آن ۵ کیلومتر دیوار سنگی کشیده شده است که نشان از اهمیت ویژه آن در گذشته ها می دهد. با ایستادن روی برج های کاخ می توانید به چشم انداز بی نظیری از استانبول دست پیدا کنید.

آدرس قصر توپکاپی: استانبول، بخش اروپایی، محله سلطان احمد

ساعات بازدید: هر روز هفته به غیر از صبح تعطیلات مذهبی

هزینه بازدید: ۴۰ لیر / هزینه کاخ و حرمسرا ۶۵ لیر

کاخ توپکاپی

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یا کاپالی چارشی، از جمله مهم ترین جاهای دیدنی استانبول است. این بازار حدود ۵۰۰ سال قدمت دارد و شهرت زیادی بین گردشگران پیدا کرده است. به گونه ای که هر فردی در سفر خود حتما از این بازار تاریخی دیدن می کند. این بازار سرپوشیده به دستور سلطان محمد عثمانی ساخته شد و به مرور زمان گسترش پیدا کرد. در این بازار هر آنچه بخواهید از ادویه جات، خوراکی، ظرف، لوازم تزئینی و … را پیدا خواهید کرد. در واقع از جمله اماکن دیدنی استانبول که حتما باید دید، به حساب می آید.

آدرس بازار بزرگ: استانبول، محله سلطان احمد

ساعات بازدید: همه روزه به غیر از تعطیلات رسمی از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: رایگان

گرند بازار استانبول

حمام خرم سلطان

استانبول علاوه بر اینکه مساجد تاریخی زیادی دارد، حمام های تاریخی زیادی نیز در دل خود جای داده است. حمام های ترک از شهرت خوبی برخوردار هستند. یکی از جاهای دیدنی و معروف استانبول، حمام خرم سلطان است. این حمام در قرن شانزدهم به دستور سلطان سلیمان ساخته شد. در واقع خرم سلطان که ملکه عثمانی بود، دستور ساخت یک حمام در نزدیکی مسجد ایاصوفیه استانبول را داد. بنابراین این حمام بین دو مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی ساخته شد. معمار معروف سنان مسئول ساخت این حمام بود و شما می توانید به راحتی با رفتن به این حمام با سبک معماری اوایل دوره عثمانی آشنا شوید. در ضمن در این حمام می توانید به سبک سنتی ترک ها استحمام کنید و در رستوران حمام به استراحت بپردازید. این حمام امروزه بیشتر محل ماساژ درمانی، خدمات حمام و غیره است.

آدرس حمام خرم سلطان: استانبول، منطقه فاتح، محله جانکورتاران، میدان ایاصوفیه، حمام خرم سلطان

ساعت کاری: همه روزه از ۸ صبح تا ۱۰ شب

قیمت بلیط: خدمات این مجموعه از ۵۵ یورو تا ۲۱۵ یورو متغیر است

حمام خرم سلطان

آب انبار باسیلیکا

حتما تاکنون، بارها اسم قسطنطنیه به گوشتان خورده است! قدمت آب انبار باسیلیکا که در نزدیکی مسجد ایاصوفیه و سلطان احمد قرار دارد، به دورانی باز می گردد که به استانبول، قسطنطنیه می گفتند. آب انبار باسیلیکا که یک جای دیدنی استانبول ترکیه است؛ در واقع در زمان امپراتوری بیزانس، با ۳۰۰ ستون طرح دار ساخته شد. امروزه این بنا یکی از بهترین مکان های تاریخی استانبول است که حتما باید از آن دیدن کنید.

این آب انبار در قرن ششم و به دستور امپراتور روم ساخته شد و در گذشته تامین کننده آب استانبول بوده است. لازم است بدانید که برای بازدید از آن باید حدود ۵۰ پله به زیر زمین بروید.

 آدرس آب انبار باسیلیکا: استانبول، بخش اروپایی، منطقه فاتح، محله علمدار، خیابان یرباتان

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۸:۳۰

هزینه بازدید: ۲۰ لیر

آب انبار باسیلیکا

کاخ دلما باغچه

یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول، کاخ دلما باغچه نام دارد. این کاخ که محل زندگی ۶ پادشاه آخر سلسله عثمانی بوده است؛ شکوه و عظمت زیادی را به تصویر می کشد. این کاخ حدود ۶۰۰ سال قدمت دارد و دارای ۶۸ سرویس بهداشتی، ۲۸۵ اتاق و ۴۴ تالار است که برای تزئین سقف آن حدود ۱۴ تن طلا به کار برده شده و ۱۳۱ فرش ابریشمی نیز روی زمین خودنمایی می کنند. در ضمن بزرگترین لوستر جهان با ۷۵۰ حباب و ۴ تن وزن در این کاخ قرار دارد و اهدایی ملکه ویکتوریای انگلیس می باشد. در سفر خود به ترکیه حتما از دلماباغچه که از جمله جاهای دیدنی و زیبای استانبول است؛ دیدن کنید وگرنه پشیمان خواهید شد.

آدرس دلما باغچه: استانبول، بشیکتاش، خیابان دلما باغچه

ساعات بازدید: همه روزه به غیر از دوشنبه و پنجشنبه ها از ساعت ۹ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: کاخ دلما باغچه ۶۰ لیر/ بخش حرم ۴۰ لیر

کاخ دلماباغچه

روملی حصار

اگر به دیدن قلعه های قدیمی علاقه دارید، بازدید از روملی حصار را به شما پیشنهاد می کنیم. این بنا که در لیست جاهای دیدنی استانبول قرار می گیرد، در ساحل روملی و تنگه بسفر واقع شده است. این قلعه تاریخی به دستور سلطان محمد دوم ساخته شد و برای کنترل تنگه بسفر و خبردار شدن هجوم دشمن مورد استفاده قرار می گرفت. 

آدرس روملی حصار: استانبول، بخش اروپایی، ساحل تنگه بسفر

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷

هزینه بازدید: ۱۸ لیر

روملی حصار | مکان های گردشگری استانبول

مسجد رستم پاشا استانبول

در لیست نام جاهای دیدنی استانبول، مسجد رستم پاشا با معماری و تاریخچه کهن خود به خوبی می درخشد. این مسجد به دستور رستم پاشا و به معماری سینان، در سال ۱۵۶۱ در یکی از شلوغ ترین نقاط شهر ساخته شد. بنای داخلی این مسجد به وسیله ی طرح هایی از گل های میخک، لاله، زنبق و … تزیین شده اند و فضای دلنشینی ایجاد کرده اند.

آدرس مسجد رستم پاشا: استانبول، منطقه فاتح، محله رستم پاشا، خیابان حصیرچیلار

ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: رایگان

مسجد رستم پاشا ترکیه

کلیسای چورا

یکی از مراکز دیدنی استانبول که حتما باید رفت، کلیسای چورا نام دارد که قدمت آن به دوران بیزانس باز می گردد. این کلیسا در قرن ۱۶ به مسجد تبدیل شد. سپس به موزه تغییر کاربری داد و هم اکنون نیز به عنوان موزه آماده پذیرایی از گردشگران است. در این کلیسا طرح هایی از زندگی حضرت عیسی (ع) و مریم مقدس نیز به چشم می خورد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

آدرس کلیسای چورا: استانبول، محله سلطان احمد

ساعات بازدید: همه روزه به غیر از چهارشنبه ها از ساعت ۹ صبح الی ۱۷

هزینه بازدید: ۴۵ لیر

کلیسا چورا | جاهای دیدنی استانبول

موزه هنر مدرن استانبول

یکی دیگر از مکان های دیدنی استانبول، موزه هنر مدرن می باشد. این موزه بر خلاف سایر بناهای معرفی شده، تاریخی نیست و کاملا مدرن و به دست خانواده اجزاجباشه ساخته شده است. اگر به هنر علاقه دارید یا دوست دارید درباره تاریخ هنر ترکیه اطلاعات به دست آورید حتما از این موزه دیدن کنید. موزه هنر مدرن استانبول که در لیست جاهای دیدنی مدرن استانبول قرار دارد؛ هر روز در حال گسترش و تغییر است. این موزه وسعت زیادی دارد و بخش های مختلفی در آن ساخته شده است. به عنوان مثال: کتابخانه، گالری عکاسی، سینما، رستوران، گالری موقت و دائمی نمایشگاهی، سالن برای برگزاری برنامه های مختلف و … از بخش های این موزه به حساب می آیند.

آدرس موزه هنر مدرن استانبول: منطقه بی­اوغلوی، محله اسماعیل مسجد، خیابان مشروطیت

ساعات بازدید: همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۱ صبح الی ۱۷

هزینه بازدید: بزرگسالان ۳۵ لیر، افراد زیر ۱۲ سال و دانش آموزان و دانشجویان ۲۰ لیر

موزه هنر استانبول

 موزه­ پرا استانبول

موزه پرا استانبول یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول است که طرفداران زیادی دارد. این موزه در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و شما می توانید آثار ارزشمند زیادی همچون نقاشی ها، ابزارآلات اندازه گیری، کاشی ها، سرامیک ها و عکس های قدیمی از استانبول را در این موزه تماشا کنید. همچنین به دلیل برگزاری نمایشگاه های مختلف هنری، عده ی زیادی از افراد به این موزه مراجعه می کنند. در ضمن جالب است بدانید که ساختمان موزه متعلق به هتل بریستول بوده است و بعد از بازسازی به موزه تغییر کاربری داده است. بنابراین از موزه پرا که یکی از جاهای دیدنی لاکچری استانبول است؛ حتما دیدن کنید.

آدرس موزه پرا استانبول: منطقه اروپایی بیوگلو، خیابان مشروطیت، پلاک ۶۵

ساعات بازدید: هر روز هفته به غیر از دوشنبه ها

هزینه بازدید: جمعه ها از ساعت ۱۸ الی ۲۲ رایگان 

موزه پرا | جاهای دیدنی استانبول

موزه معصومیت استانبول

احتمالا رمان موزه معصومیت را خوانده اید یا ممکن است اسم این کتاب را تاکنون شنیده باشید. این کتاب که بیانگر عشق دو جوان است در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و توانست توجه زیادی به خود جلب کند. اورهان پاموک نویسنده این کتاب، در سال ۲۰۱۲، موزه معصومیت را تاسیس کرد. این موزه بیانگر داستان و وقایع کتاب است. برای افرادی که این رمان را خوانده اند می تواند بسیار جذاب باشد.

آدرس موزه معصومیت ترکیه: استانبول، منطقه بی اوغلو، بین خیابان استقلال و منطقه توپخانه، خیابان چوکورجوما، بن بست دالگیچ

ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۸ – پنجشنبه ها از ساعت ۱۰ الی ۲۱

هزینه بازدید: ۷۵ لیر

 

موزه معصومیت استانبول

تنگه بسفر ترکیه

تنگه بسفر به دلیل اینکه دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می کند و مرز آسیا و اروپا در ترکیه به حساب می آید؛ در لیست جاهای دیدنی استانبول ترکیه قرار می گیرد. در ضمن تعداد زیادی کشتی لوکس در این ناحیه وجود دارد که جذابیت آن را دوچندان می کند. مردم محلی آن را به عنوان تنگه بوغاز نیز می شناسند. شما می توانید در این ناحیه سوار بر کشتی کروز شده و به گشت و گذار بپردازید. در ضمن در این تنگه پل های مختلفی برای اتصال دو بخش اروپایی و آسیایی شهر ساخته شده است. برخی از این پل ها عبارتند از: پل بسفر، پل سلطان محمد فاتح و …

آدرس: استانبول، تنگه بسفر

هزینه بازدید از تنگه: رایگان

ساعات کاری: شبانه روز

 

تنگه بسفر در ترکیه

جاهای دیدنی استانبول اروپایی

در استانبول جاهای دیدنی به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می شود که هر کدام از آنها یک سری مکان های دیدنی و تفریحی دارند. در ادامه ابتدا به جاهای دیدنی استانبول اروپایی می پردازیم سپس مکان های گردشگری آسیایی را معرفی می کنیم.

بازار محلی باکرکوی

یکی از بازارهای محلی استانبول در قسمت اروپایی است که هر آنچه بخواهید در آن پیدا می شود. در این بازار محلی، می توانید انواع فروشگاه ها را مشاهده کنید که اجناس را با بهترین قیمت به فروش می رسانند. البته این منطقه به غیر از خریدهای روزانه، دارای مراکز خرید لوکس و مجلل نیز هست. 

آدرس شنبه بازار باکرکوی: استانبول، محله باکرکوی

ساعات بازدید: شنبه ها از ۱۱ صبح الی ۱۸

بازار محلی باکرکوی استانبول

برج گالاتا

یکی دیگر از جاهای دیدنی خاص استانبول قسمت اروپایی، برج گالاتا نام دارد. این برج حدود ۷۰۰ سال قدمت داشته و به منظور نظارت بر کشتی ها و جلوگیری از خطرات دشمنان ساخته شده است. اما چندین بار در طول تاریخ تغییر کاربری داده است. ابتدا به زندان تبدیل شده و بعدها به عنوان مکانی برای دیده بانی از آن استفاده می کردند. این برج بارها در طول تاریخ مورد بازسازی قرار گرفته و با ۶۷ متر ارتفاع، یک نماد برای شهر استانبول به حساب می آید.

در بالای برج یک رستوران وجود دارد که غذاهای ترکی را سرو می کند. تماشای غروب آفتاب از بالای برج هنگامی که غذای مورد علاقه خود را میل می کنید بسیار لذت بخش خواهد بود. جالب است بدانید که این برج تا سال ۱۷۴۹ بلندترین بنای استانبول بوده است.

آدرس برج گالاتا: استانبول، محله بی­اوغلوی

ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۰:۳۰

هزینه بازدید: ۲۵ لیر

برج گالاتا

تپه پیر لوتی

اگر به فضای سبز و طبیعت گردی علاقه دارید، حتما به تپه پیر لوتی استانبول سر بزنید. این تپه نیز که یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول اروپایی می باشد به دلیل چشم انداز زیبایی که از شاخ طلایی دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. نام این تپه از رمان نویس مشهور فرانسوی (پیرلوتی) گرفته شده است. در این منطقه یک تله کابین وجود دارد که در انتهای مسیر آن، رستوران و طبیعت بکر زیبایی را خواهید دید که لذت سفر را دو چندان می کند. تپه پیرلوتی نیز یکی از جاهای دیدنی و قشنگ استانبول است که اگر وقت کردید حتما به آن سر بزنید.

آدرس تپه پیرلوتی: استانبول، بخش اروپایی، تپه پیر لوتی

تپه پیرلوتی استانبول

محله باهچه شهیر استانبول

محله باهچه شهیر را نیز می توان یکی از مناطق دیدنی غرب استانبول در نظر گرفت. این محله حدود ۵ کیلومتر مربع وسعت دارد و در شهرستان باشاک شهیر واقع شده است. این محله یک مکان ییلاقی است که در شمال غربی استانبول اروپایی قرار دارد و به دلیل تراکم کم جمعیت، آب و هوای خوبی داشته و اولین شهرک اقماری استانبول است که در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. خانه های این منطقه ۱۵ سال عمر دارند و اغلب ساکنان آن ترک ها، عرب ها و ایرانیان هستند. اگر قصد خرید ملک در استانبول را دارید، می توانید به این منطقه که از جمله مناطق دیدنی استانبول است، فکر کنید.

آدرس محله باهچه شهیر: استانبول، شمال غربی بخش اروپایی، شهرستان باشاک شهیر

محله باهچه شهیر

موزه هنرهای ترکی و اسلامی 

موزه ها همیشه یکی از جاهای جذاب برای افراد علاقمند به تاریخ و هنر است. موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول نیز اولین موزه ای است که می توانید در آن ترکیبی از آثار هنری ترک و آثار هنری اسلامی را مشاهده کنید. در ضمن جالب است بدانید که این مکان آخرین موزه ای است که در دوران امپراتوری عثمانی ساخته شده و بخش های مختلفی همچون فرش، آثار چوبی، سرامیک و شیشه، آثار فلزی و سنگی، بخش خوشنویسی و … دارد. این موزه در طول تاریخ بارها مورد مرمت قرار گرفته است و هم اکنون حدود ۴۰ هزار آثار هنری ارزشمند را در دل خود جای داده است.

آدرس موزه هنرهای ترکی و اسلامی: استانبول، میدان سلطان احمد، محله بین بیر دیرک، منطقه فاتح

ساعات بازدید: نیمه اول سال از ساعت ۹ صبح الی ۱۹:۳۰ و نیمه دوم سال از ساعت ۹ صبح الی ۱۸:۳۰

هزینه بازدید: ۱۰۰ لیر (سال ۲۰۲۲)

شماره تماس:۹۰۲۱۲۵۱۸۱۸۰۶+ / ۹۰۲۱۲۵۱۸۱۸۰۵+

موزه هنرهای ترکی و اسلامی

مسجد فاتح

یکی از جاهای دیدنی استانبول مسجد فاتح می باشد. این مسجد یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی است که از زمان پادشاهی اولین سلطان عثمانی به یادگار باقی مانده است. این مسجد توسط معمار معروف به نام سینان الدین یوسف به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد. در واقع سلطان محمد فاتح برای زهر چشم گرفتن از رومیان دستور ساخت این مسجد را در محل کلیسای حواریون داد. 

این مسجد دارای معماری زیبا با پنجره های رنگی و دیوارهایی با نقش و نگار اسلامی می باشد. البته هنوز هم بقایای کلیسا در این ناحیه به چشم می خورد و همین مساله بر جذابیت این مسجد افزوده است.

آدرس مسجد فاتح: استانبول، خیابان فوزی پاشا (fevzi paşa)، محله حتات نظیف (Hattat Nafiz)

ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۹ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: رایگان

مسجد فاتح استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول 

یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول، مسجد سلیمانیه می باشد. این مسجد حدود ۵ هکتار مساحت دارد و به دلیل محل قرارگیری آن روی یکی از هفت تپه استانبول، چشم انداز زیبایی به تنگه بسفر دارد. قدمت این مسجد نیز به دوران عثمانی باز می گردد. معماری این بنا به سبک دوران عثمانی بوده و موفق شده که گردشگران زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید که تذهیب هایی از خراسان ایران نیز در این مسجد وجود دارد. در ضمن برای ساخت این مسجد ۳۰۰۰ کیلوگرم طلا و ۳۵۰۰ صنعتگر به کار گرفته شده است. این مسجد نمادی از حکومت قدرتمند عثمانی ها در گذشته بوده است که معماری آن بسیار حرفه ای و زیبا می باشد.

آدرس مسجد سلیمانیه ترکیه: استانبول، محله فاتح، منطقه سلیمانیه، خیابان پروفسور صدیق سامی اونار

ساعات بازدید: هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۲۱:۳۰ – جمعه ها تا ساعت ۱۴:۳۰

هزینه بازدید: رایگان

شماره تماس مسجد سلیمانیه استانبول: ۹۰۲۱۲۵۱۴۰۱۳۹+

مسجد سلیمانیه | جاهای دیدنی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول 

یکی از جاهای دیدنی ترکیه استانبول، که نمایی از آثار تاریخی دوران باستان، امپراتوری عثمانی و دوره اسلامی را به تصویر کشیده است، موزه باستان شناسی استانبول است. این موزه توسط عثمان حمدی در سال ۱۸۸۳ راه اندازی شد. این موزه از بخش های مختلف همچون بخش باستان شناسی، بخش شرق باستان و بخش هنر اسلامی تشکیل شده است. بازدید از این موزه را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که می توانید آثار ارزشمند از دوره های مختلف را به چشم ببینید.

آدرس موزه باستان شناسی استانبول: منطقه اروپایی، محله سلطان احمد، خیابان فاتح (شماره ۳۴۱۲۲)، قسمت جنوبی کاخ توپکاپی (پارک گولهانه)

ساعات بازدید: بهار و تابستان هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ – زمستان هر روز از ساعت ۹ الی ۱۷

هزینه بازدید: حدود ۶۰ لیر

از دیگر جاهای دیدنی استانبول اروپایی می توان به آب انبار باسیلیکا، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، موزه پرا، رولی حصار، کاخ توپکاپی و کاخ دلما باغچه اشاره کرد که به طور کامل هر یک را معرفی کرده ایم.

موزه باستان شناسی استانبول

مناطق دیدنی قسمت آسیایی استانبول

حال که از مکان های گردشگری استانبول اروپایی باخبر شدید بهتر است درباره جاهای توریستی استانبول که در قسمت آسیایی قرار دارند نیز، اطلاعات پیدا کنید. در ادامه به معرفی جاهای دیدنی منطقه آسیایی استانبول می پردازیم.

برج دختر

یکی از مکان های تاریخی استانبول که شهرت زیادی دارد، برج دختر می باشد. افسانه و داستان های مختلفی پشت این برج قرار دارد و روایتگر داستان عاشقانه هیرو و لیندر است. این برج در جزیره ی کوچکی قرار گرفته است که در گذشته، محل کنترل بازرگانی بوده است. این برج با ۲۳ متر ارتفاع، حدود ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و در طول زمان بارها تغییر کاربری پیدا کرده است. در این برج رستورانی وجود دارد که می توانید برای صرف صبحانه، ناهار و شام به آنجا مراجعه کنید. در ضمن برای رسیدن به این برج که از جاهای خیلی دیدنی استانبول به حساب می آید، باید سوار قایق شوید. 

آدرس برج دختر: استانبول، بخش آسیایی

برج دختر در استانبول

کاخ عادیله سلطان

قدمت این کاخ که در دامنه های تنگه بسفر قرار دارد، به دوران عثمانی باز می گردد. نام آن از دختر سلطان محمود دوم گرفته شده است که تابستان خود را در این کاخ سپری می کرد. این عمارت اثر معمار معروف، سرکیس بالیان است و یکی از مکان های دیدنی شهر استانبول ترکیه به حساب می آید.

آدرس کاخ عادیله سلطان: استانبول، بخش آسیایی، 

کاخ عادیله سلطان | جاهای دیدنی استانبول

مسجد شاکرین

حتما شما نیز متوجه شده اید که مساجد معروف زیادی در استانبول قرار دارد. یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول مسجد شاکرین است. این مسجد از زیباترین مساجد مدرن استانبول است که معماری جذابی دارد. بنابراین یکی از مکان های توریستی استانبول می باشد که می توانید از آن بازدید کنید.

آدرس مسجد شاکرین: استانبول، بخش آسیایی، محله اسکودار

هزینه بازدید: رایگان

مسجد شاکرین استانبول

موزه گازهانه

یکی از جاهای دیدنی در استانبول، موزه گازهانه نام دارد. به این موزه، موتورخانه حسن پاشا نیز می گویند. بخش های مختلفی همچون کتابخانه، سالن کنسرت، کتابفروشی، سالن تئاتر، مرکز آموزشی برای کودکان و … در این موزه قرار دارد. جالب است بدانید که تمام امکانات این موزه رایگان می باشد. این موتورخانه به مدت یک قرن وظیفه تامین سوخت استانبول را به عهده داشت و امروزه به یکی از جاهای دیدنی و مهم استانبول تبدیل شده است.

آدرس موزه گاز هانه: استانبول، بخش آسیایی، محله کادیکوی، حسن پاشا

ساعات بازدید: ساعات کاری بخش های مختلف این مجموعه با یکدیگر متفاوت است. این موزه از ساعت ۱۰ صبح فعالیت خود را آغاز می کند. بخش گالری تا ساعت ۱۸ و بقیه قسمت ها تا ۲۲ به فعالیت خود ادامه می دهند. 

موزه گازهانه استانبول

تپه‌های چاملیجا

تپه های چاملیجا یکی از مکان های زیبای استانبول است. دقیقا مانند جواهری پنهان می ماند. با رفتن به این تپه می توانید منظره ی فوق العاده ای از تنگه بسفر و دهانه گلدن هورن را ببینید. در ضمن در این منطقه برج معروف چاملیجا که یک از جاهای دیدنی سفر به استانبول است؛ نیز قرار دارد که می توانید از آن دیدن کنید.

آدرس تپه های چاملیجا: استانبول، بخش آسیایی، محله اسکودار

برج چاملیجا | مکان گردشگری استانبول

کاخ بیلربیی

این کاخ یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول است که از دوره عثمانی به یادگار باقی مانده است. کاخ بیلربیی با در هم آمیختن سبک معماری شرقی و غربی، توانسته منظره ی زیبایی خلق کند. نقش و نگارهای کاخ، اشیا عتیقه، گل ها، منظره و … همگی برای مجذوب کردن گردشگران کافی است. در طول تاریخ مهمانان ویژه ای در این کاخ اقامت داشتند. به عنوان مثال ناصرالدین شاه قاجار نیز مدتی به عنوان مهمان در این کاخ سپری کرده است. 

آدرس کاخ بیلربیی: استانبول، بخش آسیایی، اسکله بشیکتاش

ساعات بازدید: از ۹ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: (سال ۱۴۰۰) برای بزرگسالان ۶۰ لیر – کودکان زیر هفت سال رایگان

کاخ بیلربیی |جای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول در شب

اگر دوست دارید می توانید از بعضی مکان های گردشگری استانبول، در شب ها دیدن کنید. در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم.

برج یاقوت کبود استانبول

اگر می خواهید از دومین ساختمان بلند اروپا دیدن کنید، حتما به برج یاقوت کبود بروید. این برج یکی از جاهای دیدنی شب استانبول است که جذابیت خاصی دارد. شما می توانید بر سکوی این برج ایستاده و کل استانبول را تماشا کنید. این برج ۲۳۸ متر ارتفاع دارد و هر روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب آماده پذیرایی از گردشگران است. 

آدرس برج یاقوت کبود: استانبول، بخش آسیایی، خیابان بویوکدره

ساعات بازدید: از ۱۰ صبح الی ۲۲

برج یاقوت استانبول| جاهای دیدنی استانبول ترکیه

مسجد اورتاکوی

این مسجد که از دوران عثمانی به جا مانده است یکی از دیدنی های استانبول به حساب می آید که دارای نمای بیرونی مرمرین بوده و روزها به رنگ سفید و شب ها به رنگ صورتی دیده می شود. این مسجد تاریخی در تنگه بسفر قرار دارد. همین امر باعث افزایش جذابیت این بنای تاریخی شده است. لازم است بدانید که برای ورود به مسجد باید پوشش مناسبی داشته باشید.

آدرس مسجد اورتاکوی: استانبول، بخش آسیایی، تنگه بسفر، محله بشیکتاش

ساعات بازدید: از ۹ صبح الی ۱۸ عصر به جز زمان نماز

هزینه بازدید: رایگان

سایر جاهای دیدنی استانبول در شب عبارتند از: مسجد سلطان احمد که پیشنهاد می کنیم از زیبایی بی نظیر معماری آن به همراه نورپردازی که در شب دارد استفاده کنید. 

مسجد اورتاکوی یکی از جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول در بهار

فصل بهار یکی از بهترین فصول برای سفر به استانبول است. چرا که هوای آن معتدل و خنک است. به همین دلیل به سادگی می توانید از جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید. در ادامه به جاهای زیبای استانبول در بهار اشاره می کنیم.

پارک مینیاتوری ترکیه (مینیاتورک)

یکی از شگفتی های استانبول، پارک مینیاتوری ترکیه یا پارک مینیاتورک است. شما در این پارک می توانید بیش از ۱۰۵ جاذبه گردشگری ترکیه را در ابعاد کوچک تماشا کنید. در واقع با رفتن به این پارک به نظر می رسد، از تمام جاهای توریستی استانبول دیدن کرده اید. این پارک با بیش از ۶۰۰۰۰ مساحت، بزرگترین پارک مینیاتوری جهان به شمار می رود. فصل بهار که هوای استانبول بسیار دلپذیر است، زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه می باشد.

آدرس مینیاتورک: استانبول،  منطقه اروپایی بی اوغلو، محله ارنتکپه، خیابان امراهور

ساعات بازدید: از ۹ صبح الی ۱۸

هزینه بازدید: شهروندان ترکیه ۱۰ لیر – گردشگران خارجی ۲۰ لیر

پارک مینیاتورک استانبول

جزایر رویایی پرنس

جزایر پرنس بدون شک یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول است که حتما باید از آن دیدن کنید. لازم است بدانید که برای رسیدن به این جزایر باید مسافت یک ساعته تا خارج از استانبول طی کنید. از نکات جالب این جزیره، ممنوع بودن هرگونه خودرو و وسایل نقلیه است. تمامی افراد مسافت را با دوچرخه و کالسکه طی می کنند. بنابراین در سفر خود به استانبول حتما به پرنس آیلندز سر بزنید. اگر در بهار از این منطقه دیدن کنید بهتر است. چرا که نسبت به تابستان جمعیت کمتری به آنجا مراجعه می کنند.

آدرس جزایر پرنس: دریای مرمر، در فاصله یک ساعته از استانبول

سایر جاهای دیدنی استانبول در بهار عبارتند از: کاخ توپکاپی، برخ دختر، مسجد آبی، مسجد اورتاکوی، بازار بزرگ استانبول و دلماباغچه که در این مطلب توضیح داده شدند.

جزایر پرنس استانبول

جاهای دیدنی استانبول در تابستان

تابستان آب و هوای استانبول نسبتا گرم می باشد. همچنین گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. بنابراین جمعیت زیادی را در جاذبه های دیدنی شهر خواهید دید. در ادامه به مکان های تفریحی استانبول که می توانید به راحتی در تابستان از آن ها دیدن کنید، اشاره می کنیم.

پارک آبی ویالند

پارک آبی ویالند یکی از مکان های گردشگری استانبول است که در فصل تابستان می توانید به آنجا رفته و تجربه ی جدیدی کسب کنید. این پارک برای بزرگسالان و کودکان مناسب است و یکی از جاذبه های گردشگری به حساب می آید. جالب است بدانید که این پارک از بزرگترین پارک های موضوعی ترکیه است که به نام دیزنی لند نیز شهرت یافته است. این پارک امکانات و تفریحات متنوعی همچون ترن هوایی، رودخانه وحشی، سرسره وایکینگ ها و … دارد.

آدرس: استانبول، مرکز شهر

ساعات بازدید: دوشنبه الی جمعه از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ – شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰

هزینه بازدید: بزرگسالان ۹۹ لیر – کودکان و سالمندان ۸۹ لیر – خردسالان رایگان

پارک آبی ویالند ترکیه

سواحل عمومی استانبول

آب تنی در دریا آن هم در فصل تابستان بسیار شیرین و جذاب است. البته امکانات سواحل عمومی مطمئنا مانند سواحل خصوصی نیست و آخر هفته ها به خصوص در فصل تابستان شلوغ خواهند بود. سواحلی که شما می توانید همراه دوستان و خانواده خود اوقات خوبی بگذرانید عبارتند از: ساحل جاده بستان، ساحل ینیکوی جیروز و ساحل عمومی توزلا. 

از بین موارد گفته شده ساحل عمومی توزلا در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به بانوان اختصاص داده شده است. که مکانی تمیز و مناسب برای شنا و گذراندن وقت است و یکی از جاهای گردشی استانبول به حساب می آید.

سایر جاهای دیدنی استانبول در تابستان عبارتند از: مسجد سلطان احمد، مسجد آبی، کاخ دلما باغچه، مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، پارک مینیاتوری، جزایر پرنس که به طور کامل معرفی شدند.

سواحل عمومی استانبول| مکان های دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول در پاییز

فصل پاییز، زمان مناسبی برای بازدید از جاهای دیدنی استانبول است. البته اگر به سرما علاقه ندارید فصل پاییز و زمستان را برای مسافرت انتخاب نکنید. در ادامه به جاذبه های گردشگری استانبول در پاییز اشاره می کنیم.

جنگل بلگراد استانبول

این جنگل که یکی از جاهای دیدنی استانبول در روز است، با درختان سر به فلک کشیده بلوط پوشیده شده و منظره ی شگفت انگیزی را ایجاد کرده است. جنگل بلگراد از بکرترین طبیعت استانبول است که برای ثبت عکس و خاطره بسیار جذاب است. درختان و گیاهان رنگارنگ، فضای زیبایی ایجاد می کنند. در سفر خود به استانبول اگر وقت کردید حتما به این جنگل سر بزنید.

آدرس: ۱۵ کیلومتری شمال غربی استانبول

سایر مناطق دیدنی استانبول در پاییز عبارتند از: مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، آب انبار باسیلیکا، مسجد آبی، دلما باغچه، تپه پیرلوتی که در این مطلب معرفی شدند.

جنگل بلگراد استانبول

جاهای دیدنی استانبول در زمستان

در زمستان آب و هوای استانبول سرد خواهد بود. بنابراین لباس گرم و آمادگی بارش باران و برف را داشته باشید. در ادامه شما را با مکان های دیدنی استانبول در زمستان آشنا خواهیم کرد.

شهربازی سرپوشیده استانبول (موی پارک)

یکی از جاهای دیدنی جدید استانبول که به راحتی در فصل زمستان می توانید به آنجا بروید، شهربازی سرپوشیده موی پارک است. این شهربازی با مساحت ۱۲ هزار مترمربع در مرکز خرید مال اف که یکی از مراکز محبوب به حساب می آید، واقع شده است. شما می توانید از تفریحات متنوع این شهربازی همچون ترن هوایی، شاتل پرسرعت و … استفاده نمایید.

آدرس شهربازی موی پارک: استانبول، مرکز خرید مال اف

ساعات بازدید: از ۱۰ صبح الی ۲۲ – دوشنبه ها از ۱۲ الی ۲۲

سایر دیدنی های استانبول در زمستان عبارتند از: برج گالاتا، بازار بزرگ استانبول، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، کاخ توپکاپی، دلماباغچه، مسجد اورتاکوی، تله کابین (تپه پیرلوتی) و حمام خرم سلطان که در همین مطلب معرفی شدند.

شهربازی سرپوشیده استانبول| جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم

وقتی حرف از استانبول می شود، حتما نامی از میدان تکسیم برده می شود. چرا که از مهم ترین میادین و جاهای دیدنی ترکیه استانبول است. در گذشته از این منطقه برای انشعاب آب هایی که وارد شهر می شدند، استفاده می شد. بنابراین یک مکان مهم به حساب می آمده است. اکنون به بررسی جاذبه های نزدیک این میدان می پردازیم.

پارک تکسیم گزی

یکی از جاهای دیدنی تکسیم استانبول، پارک تکسیم گزی نام دارد. البته یک پارک کوچک است که در بین هتل های مختلف این منطقه، واقع شده و مکان مناسبی برای استراحت شما می باشد. امکانات یا ویژگی خاصی در این پارک نیست و شما می توانید از آن برای استراحت استفاده کنید.

آدرس پارک تکسیم گزی: استانبول، منطقه بی اوغلو

پارک تکسیم گزی

یادبود جمهوریت

مجسمه یادبود جمهوریت دقیقا در وسط میدان تکسیم قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی استانبول زیبا به حساب می آید. بسیاری از افراد بدون آنکه ماجرای این مجسمه را بدانند برای بازدید و عکس گرفتن به میدان تکسیم می آیند. این مجسمه در واقع تندیس مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه نوین است. مردم ترکیه برای او احترام زیادی قائل هستند. لازم است بدانید که این مجسمه توسط پیترو کانونیکا ساخته شده و تندیسی از آتاتورک است که با غرور و لباس نظامی ایستاده و عده ای سرباز با در دست داشتن پرچم ترکیه، اطراف آن قرار گرفته اند. 

آدرس: استانبول، میدان تکسیم

میدان تکسیم| مکان دیدنی استانبول

مرکز فرهنگی آتاتورک استانبول

یکی از جاهای دیدنی استانبول نزدیک میدان تقسیم، مرکز فرهنگی آتاتورک است. در واقع هنگامی که به میدان تکسیم می روید، در همان حوالی نظرتان به یک ساختمان بزرگ جلب می شود. مرکز فرهنگی آتاتورک یکی دیگر از مکان های دیدنی استانبول است که محل برگزاری بسیاری از کنسرت ها، همایش ها و مراسم های مهم است. در واقع فستیوال بین المللی ترکیه هر ساله در این ساختمان برگزار می شود و گردشگران زیادی برای این جشن به ترکیه سفر می کنند.

سایر جاهای دیدنی استانبول نزدیک میدان تکسیم عبارتند از: موزه پرا، کاخ دلماباغچه، بازار بزرگ، محله سلطان احمد و برج گالاتا که به طور کامل معرفی کرده ایم و برای جلوگیری از تکرار، توضیح داده نشدند.

مرکز فرهنگی آتاتورک استانبول

جاهای دیدنی خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال یکی از مهم ترین و معروف ترین خیابان های استانبول است که در نزدیکی میدان تکسیم واقع شده و یکی از جاهای دیدنی معروف استانبول به حساب می آید. در این خیابان هر آنچه بخواهید پیدا می کنید. انواع کافه ها، مراکز خرید، بازارهای محلی، اجراهای خیابانی و … در این منطقه یافت می شود. در ادامه به بیان جاهای دیدنی خیابان استقلال می پردازیم.

کلیسای سنت آنتونی پادوا

این مکان مذهبی، معماری جالب و متفاوتی دارد که می تواند برای شما جذاب باشد. قدمت این کلیسا که یکی از جاهای دیدنی گردشگری استانبول به حساب می آید، به قرن ۱۸ باز می گردد و توسط معماران ایتالیایی ساخته شده است. البته کلیساهای دیگری همچون کلیسای ارتدکس یونانی، کلیسای کاتولیک رومی، کنیسهٔ یهودی در این ناحیه وجود دارند که کلیسای سنت آنتونی معروف ترین آن ها می باشد. 

آدرس کلیسا سنت آنتونی: استانبول، منطقه بی اغلو، خیابان استیکلال و شماره ۱۷۱ 

ساعت بازدید: همه روزه ۹ صبح تا ۷ عصر

هزینه بازدید: رایگان

کلیسا سنت آنتونی |جاهای دیدنی استانبول

موزه درویشان مسلمان

در ترکیه برای مولانا، احترام زیادی قائل هستند. به گونه ای که بسیاری از ترک های قدیمی، سبک زندگی مولانا را الگوی خود قرار می دادند. از پیروان مولانا، یک موزه به نام موزه درویشان در خیابان استقلال به جا مانده است. در این موزه که یکی از محل های دیدنی استانبول است، تعدادی وسایل از مولانا وجود دارد. همچنین در قسمتی از آن مراسم صوفیان و رقص سماع نیز برگزار می شود که تماشای آن می تواند بسیار جذاب باشد.

آدرس موزه درویشان مسلمان: استانبول، خیابان استقلال

ساعت بازدید: همه روزه بجز دوشنبه ها (تعطیل) از ساعت ۹ صبح تا ۱۸:۳۰. خرید بلیط تا ساعت ۱۸ امکان پذیر است.

هزینه بازدید: ۵۰ لیر

موزه درویشان مسلمان | جاهای دیدنی ترکیه

موزه مادام توسو

یکی از جاهای دیدنی منطقه خیابان استقلال، موزه مادام توسو می باشد. این موزه در ۲۰۱۶ میلادی افتتاح شد و یکی از نمونه های خوب موزه مشاهیر در جهان است. شما در این موزه می توانید تندیس از مشاهیر معروف ترکیه و جهان را به چشم ببینید. به عنوان مثال تندیس بزرگانی همچون مولانا، آلبرت انیشتین، مصطفی کمال آتاتورک، هنرپیشه ها و فوتبالیست های معروف و … در این موزه وجود دارد. در سفر خود به استانبول اگر فرصت کردید از موزه مادام توسو که یکی از جاهای دیدنی استانبول است حتما دیدن کنید.

آدرس موزه مادام توسو: استانبول، 

ساعات بازدید: ۱۰ صبح الی ۲۰

هزینه بازدید: با توجه به سن و زمان بین ۵۰ الی ۱۰۰ لیر

سایر جاهای دیدنی استانبول خیابان استقلال عبارتند از: برج گالاتا و موزه پرا که قبلا به طور کامل معرفی شدند.

موزه مادام توسو

جاهای دیدنی ارزان استانبول

اگر به دنبال جاذبه های ارزان استانبول هستید یا می خواهید از جاهای دیدنی رایگان استانبول استفاده کنید، می توانید به لیست زیر نگاهی بیندازید. در ادامه به تعدادی از جاهای دیدنی در استانبول که قیمت مناسبی دارند، اشاره کرده ایم.

 • جنگل بلگراد
 • موزه هنر مدرن استانبول
 • سواحل عمومی
 • پارک مینیاتوری ترکیه
 • تپه های چاملیجا
 • مسجد شاکرین
 • تپه پیرلوتی
 • مسجد ایاصوفیه
 • آب انبار باسیلیکا
 • روملی حصار
 • بازار استانبول (رایگان)
 • مسجد آبی (رایگان)
 • پارک تکسیم گزی (رایگان)
 • مسجد اورتاکوی (رایگان)
 • یادبود جمهوریت (رایگان)
 • پیاده روی و بازدید از محله های مختلف استانبول
 • بازدید از پارک های استانبول

قیمت جاهای دیدنی استانبول در اکثر موارد برای کودکان زیر ۳ یا ۴ سال رایگان است ضمن اینکه با داشتن کارت عضویت در موزه ها یا کارت موزه پاس می توانید تخفیف ویژه هم بگیرید.

در این مطلب تلاش شد تا کلیه جاهای دیدنی استانبول همراه با آدرس، هزینه بازدید و ساعت کاری در نقاط مختلف که مدنظر شما بودند اشاره کنیم. اگر جاذبه گردشگری معروف دیگری می شناسید در پایین همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

جاهای دیدنی استانبول آسیایی کدام هستند؟

از بهترین مناطق دیدنی قسمت آسیایی استانبول می توان به برج دختر، کاخ عادیله سلطان، مسجد شاکرین، موزه گازهانه، تپه های چاملیجا و کاخ بیلربیی اشاره کرد.

جاهای دیدنی استانبول اروپایی کدام هستند؟

از جمله جاهای دیدنی استانبول در بخش اروپایی می توا به بازار محلی باکرکوی، برج گالاتا، تپه پیرلوتی، محله باهچه شهیر، آب انبار باسیلیکا، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، موزه پرا، قلعه روملی حصار، کاخ توپکاپی و کاخ دلما باغچه اشاره کرد.

جاهای دیدنی استانبول در شب کدام را پیشنهاد می کنید؟

تمامی جاذبه های گردشگری استانبول در شب زیبا هستند اما برج یاقوت کبود، مسجد اورتاکوی و مسجد سلطان احمد به دلیل نورپردازی بسیار زیبا، دیدنی تر خواهند بود.

جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم کدام هستند؟

مکان های دیدنی استانبول نزدیک میدان تکسیم می توان به پارک تکسیم گزی، یادبود جمهوریت، مرکز فرهنگی آتاتورک، موزه پرا، کاخ دلما باغچه، بازار بزرگ، محله سلطان احمد و برج گالاتا هستند.

جاهای معروف استانبول به نظر شما کدام هستند؟

جاهای معروف استانبول با توجه به میزان بازدید سالانه مسجد سلطان احمد یا آبی، مسجد ایاصوفیه، قصر توپکاپی، بازار بزرگ، کاخ دلما باغچه، حمام خرم سلطان و جزایر پرنس هستند.

۴.۸/۵ - (۱۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×