جاذبه های گردشگری مشهد

راهنمای مسیریابی مشهد – بخش سوم

شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که در زمان سفر به شهری برای یافتن آدرس و مسیریابی با مشکلاتی مواجه شده باشید.

در مطالب قبلی با عنوان “راهنمای مسیریابی مشهد” برخی مسیریابی مراکز تفریحی و گردشگری در شهر مشهد را از مبدأ حرم برای شما مخاطبین و همراهان همیشگی شرح دادیم.

در این مطلب نیز وبلاگ اقامت ۲۴ قصد دارد تا روش مسیریابی برخی دیگر از جاذبه‌های گردشگری، بازارها و اماکن تفریحی مشهد را شرح داده تا در سفر به این شهر در کمترین زمان بتوانید بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید.

همان‌طور که قبلاً گفته شد، حرم مطهر رضوی شناخته‌شده‌ترین مکان در این شهر بوده و حتی تنها با دنبال کردن تابلوهای راهنمای شهری به‌آسانی از هر گوشه این شهر می‌توان به این مقصد دسترسی پیدا کرد.

راهنمای مسیریابی مشهد

 

و نیز اینکه چون حرم مطهر مقصد اصلی مسافران و افرادی است که به این شهر سفر می‌کنند و حرم و خیابان‌های اطراف آن بیشتر مرکز تجمع مسافران بشمار می‌آید، مسیرهای گفته‌شده در این مطلب نیز بر اساس مبدأ از حرم مطرح می‌شود.

 

مسیریابی پارک کوهسنگی از مبدأ حرم

اگر قصد رفتن به پارک کوهسنگی مشهد و استفاده از طبیعت زیبا و آب‌وهوای دل‌انگیز آن را از مبدأ حرم دارید، ابتدا باید وارد خیابان امام رضا شده و مسیر مستقیم تا میدان بسیج را ادامه دهید.

پس از رسیدن به میدان بسیج، از خروجی اول به سمت راست خارج‌شده و وارد خیابان بهار شوید. مسیر مستقیم را تا میدان تقی آباد یا همان شریعتی ادامه دهید. نشانه بارز رسیدن شما به میدان تقی آباد سینمایی است که در سمت چپ میدان واقع شده است.

کوهسنگی
آدرس: مشهد، انتهای بلوار کوهسنگی

 

پس از روئیت سینما و رسیدن به میدان تقی آباد از خروجی سوم خارج شده و وارد خیابان کوهسنگی شوید.

لازم به ذکر است که در ابتدای خیابان کوهسنگی ساختمانی عظیم و سفید رنگی وجود دارد که یکی از بازارهای شناخته شده و خوش نام مشهد بوده و به نام زیست خاور شناخته می شود که می تواند به عنوان یکی از مقاصد بازار گردی انتخاب خوبی باشد.

پس از عبور از کنار مجتمع تجاری زیست خاور، مسیر خود را در خیابان کوهسنگی مستقیم ادامه داده و تا انتهای این خیابان به پیش بروید.

پس از رسیدن به انتهای خیابان کوهسنگی در مقابل شما بوستان زیبایی پدیدار شده که کوه سنگی بزرگی در میان آن خودنمایی می کند.

کوهسنگی

 

مقاله مرتبط : “پارک کوهسنگی مشهد

 

مسیر یابی پارک تفریحی خورشید از مبدا حرم مطهر

برای رسیدن به پارک تفریحی خورشید از مبدا حرم که یکی از پارک های طبیعی این شهر بوده و به دلیل وقع شدن در ارتفاعات مشهد، چشم اندازی زیبایی از این شهر دارد، باید ابتدا وارد خیابان امام رضا شده و مسیر را مستقیم را تا فلکه برق ادامه دهید.

بعد از رسیدن به فلکه برق از اولین خروجی خارج شده و مسیر خیابان بهار را تا میدان تقی آباد و یا همان میدان شریعتی در پیش بگیرید.

پس از رسیدن به میدان شریعتی از خروجی مقابل خارج شده، وارد خیابان احمدآباد شوید و مسیر مستقیم را تا میدان فلسطین که با نام میدان ملک آباد نیز شناخته می شود ادامه دهید.

پس از عبور از میدان فلسطین مسیر مستقیم را تا پل و میدان پارک و یا همان آزادی ادامه داده و مسیر زیر پل آزادی را در پیش بگیرید. پس از گذر از زیر گذر پل آزادی وارد بلوار وکیل آباد می شوید.

پارک تفریحی خورشید
آدرس: مشهد، انتهای خیابان هاشمیه، کوهسر، کوهستان پارک خورشید

 

با ورود به بلوار وکیل آباد از سمت راست بلوار حرکت کنید زیرا که باید از یکی از خروجی های سمت راست خیابان خارج شوید.

پس از طی کردن مسیری، با دیدن اولین پل روگذر ماشین، خروجی سمت راست را انتخاب کرده و وارد خیابان سید رضی شوید. در خیابان سیدرضی، مسیر خود را ادامه داده و به محض رسیدن به دوربرگردان، خیابان را در جهت رسیدن به بالای پل دور بزنید.

پس از دور زدن مسیر را ادامه داده و از بالای پل، وارد خیابان هاشمیه مشهد شوید. خیابان هاشمیه را در جهت مستقیم پیش رو گرفته و از تمام میدان ها و چهارراه ها در جهت مستقیم عبور کنید.

با رسیدن به انتهای هاشمیه و دیدن تابلوی هاشمیه ۹۱، به سمت راست پیچیده و مسیر هاشمیه ۹۱ را دنبال کنید.

در انتهای هاشمیه ۹۱ به میدانی کوچک رسیده و با عبور از آن و ورود به خیابان مقابل که اندکی در جهت بالا دارای شیب است، شما به بوستان زیبای خورشید مشهد رسیده اید.

لازم به ذکر است در اواسط راه و بر روی ارتفاعات هاشمیه، شما سازه زیبا و منحصر به فردی را مشاهده می کنید. این بنا یکی از مدرنترین مراکز تفریحی و تجاری مشهد بوده که با نام کوهسر شناخته می شود.

 

مسیریابی رستوران پسران کریم از مبدا حرم

برای رفتن به رستوران پسران کریم و تجربه طعم غذای دلچسب و باکیفیت آن از مبدا حرم، ابتدا باید خود را به خیابان امام رضا (ع) برسانید و مسیر خیابان امام رضا را تا میدان بسیج یا همان فلکه برق اماده دهید.

بعد از رسیدن به فلکه برق از اولین خروجی خارج شده و مسیر خیابان بهار را تا میدان تقی آباد و یا همان میدان شریعتی در پیش بگیرید.

پس از رسیدن به میدان شریعتی از خروجی مقابل خارج شده، وارد خیابان احمد آباد شوید و مسیر مستقیم را تا میدان فلسطین که با نام میدان ملک آباد نیز شناخته می شود ادامه دهید.

رستوران پسران کریم

 

پس از عبور از میدان فلسطین، مسیر مستقیم را تا اولین چراغ قرمز که بانام سه راه خیام شناخته می شود ادامه دهید. سه راه خیام را به سمت راست پیچیده و وارد خیابان خیام شوید.

مسیر بلوار خیام را تا خیابان خیام ۱۱ به جلو آمده و وارد خیابان خیام ۱۱ شوید. پس از ورود به خیام یازده دومین تقاطع را باید به سمت چپ بپیچید و وارد خیابان نسترن شوید.

پس از ورود به خیابان نسترن، مسیر مستقیم را تا انتهای آن ادامه دهید. انتهای نسترن به یک سه راهی رسیده که در مقابل شما ساختمانی وجود دارد که بر روی آن نوشته است رستوران پسران کریم.

 

مسیریابی کوهستان پارک شادی و باغ وحش مشهد

برای رفتن به کوهستان پارک شادی و باغ وحش مشهد از مبدا حرم مطهر، کافی است خود را به خروجی باب الرضا و خیابان امام رضا (ع) رسانده و مسیر خیابان امام رضا را تا میدان بسیج یا همان فلکه برق اماده دهید.

بعد از رسیدن به فلکه برق از اولین خروجی خارج شده و مسیر خیابان بهار را تا میدان تقی آباد و یا همان میدان شریعتی در پیش بگیرید.

پس از رسیدن به میدان شریعتی از خروجی مقابل خارج شده، وارد خیابان احمد آباد شوید و مسیر مستقیم را تا میدان فلسطین که با نام میدان ملک آباد نیز شناخته می شود ادامه دهید.

پس از عبور از میدان فلسطین مسیر مستقیم را تا پل و میدان پارک و یا همان آزادی ادامه داده و مسیر زیر پل آزادی را در پیش بگیرید. پس از گذر از زیر گذر پل آزادی وارد بلوار وکیل آباد می شوید.

کوهستان پارک شادی مشهد
آدرس: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، کوهستان پارک شادی مشهد

 

پس از ورود به بلوار وکیل آباد کافی است ۱۸ کیلومتر مسیر مستقیم را ادامه داده تا به دوراهی طرقبه و شاندیز برسید. پس از رسیدن به دوراهی شاندیز، مسیر سمت راست را در جهت برگشت به طرف بلوار وکیل آباد در پیش بگیرید.

به محض سرازیر شدن به سمت بلوار وکیل آباد، وارد اولین خروجی سمت راست شده و مسیر باغ وکیل آباد را در پیش بگیرید.

در این هنگام شما به پارک طبیعی وکیل آباد مشهد رسیده که باغ وحش نیز در همسایگی آن قرار دارد.

 

مقاله مرتبط : “ پارک وکیل آباد

 

برای آشنایی با مسیر دسترسی به سایر مکان های تفریحی مشهد مقدس، میتوانید به مطلب “راهنمای مسیریابی مشهد- بخش چهارم” مراجعه نمایید .

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا