جاذبه های گردشگری مشهد

راهنمای مسیریابی مشهد – بخش دوم

یکی از دغدغه هایی که مسافران و گردشگران در سفر به شهر های گوناگون با آن همواره مواجه می شوند، یافتن مسیر و مقاصد سفر بوده و برای این موضوع زمان و هزینه بسیاری را نیز صرف می کنند.

در ادامه مطلب مسیریابی در مشهد، اینبار نیز وبلاگ اقامت ۲۴ قصد دارد تا روش های مسیریابی سایر نقاط تفریحی و گردشگری این شهر را به شما نشان داده تا در سفر به این شهر، با مشکل کمتری مواجه شوید.

حرم مطهر رضوی

اصلی ترین مقصد و منظور سفر به شهر مشهد، حرم مطهر رضوی است. این مقصد سفر به دلیل اهمیت و ارزشی که دارد، به راحتی می توان آن را از هر گوشه شهر مشهد و یا ورودی این شهر یافت. با ورود به مشهد تنها کافی است که تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید.

بر روی تابلوی نصب شده هر تقاطع، بی شک می توان مسیر منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) را به خوبی یافت و با کمترین مشکل به این مقصد معنوی و ارزنده دست پیدا کرد.

حرم مطهر رضوی

مسیر یابی از حرم مطهر به سایر نقاط

به علت اینکه حرم مطهر رضوی مانند میدانی در مرکز شهر مشهد واقع شده است، شما پس از رسیدن به حرم مطهر با اندکی آگاهی، می توانید به راحتی به سایر نقاط گردشگری مشهد نیز دست پیدا کنید.

از این رو در این مطلب، مبدا سفر درون شهری مشهد را حرم مطهر در نظر گرفته و راه های دسترسی به سایر نقاط گردشگری مشهد بر اساس این مبدا گفته می شود.

مقاله مرتبط : “مسیریابی بدون نیاز به اینترنت

مسیریابی الماس شرق از مبدا حرم

برای رسیدن به منطقه گردشگری سپاد و الماس شرق که یکی از زیباترین مراکز خرید در کشور بشمار می آید، از مبدا حرم، باید مسیر خیابان شیرازی را در پیش گرفته و تا میدان شهدا به راه خود مستقیم ادامه داد.

الماس شرق مشهد
آدرس:مشهد، انتهای بلوار خیام شمالی، مجتمع تجاری گردشگری الماس شرق

پس از رسیدن به میدان شهدا مسیر خروجی مستقیم را در پیش گرفته و وارد خیابان توحید شوید. بعد از ورود به خیابان توحید، میدانی که با همین نام شناخته می شود را در مسیر مستقیم پشت سر گذاشته و به راه خود ادامه داده و ۴ چهارراه را نیز رد کنید.

پس از عبور از چهارراه های ذکر شده به چهار راه خیام رسیده که باید مسیر سمت راست را انتخاب کرده و وارد خیابان خیام شوید. خیابان خیام را تا انتها ادامه داده تا سازه ای زیبا که به شکل الماسی درخشان است در مقابلتان ضاهر شود.

پس از دیدن این ساختمان الماس شکل، شما به منطقه گردشگری سپاد رسیده و می توانید از امکانات تفریحی آن مانند مراکز خرید متعدد، مجتمع آبی پارک ساحلی آفتاب، باغ گل ها و پرندگان دیدن کنید.

پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این منطقه زیبای گردشگری، زمان زیاد و مناسبی را اختصاص داده تا چیزی از قلم نیفتد.

الماس شرق مشهد

مقاله مرتبط : “بازارهای مشهد از قدیم تا کنون

مسیر یابی سرزمین موج های آبی از مبدا حرم

برای رسیدن به سرزمین موج های آبی، بزرگترین پارک آبی خاورمیانه و یکی از بهترین مکان های تفریحی مشهد، از مبدا حرم، تنها کافی است که از حرم مطهر وارد خیابان شیرازی شده و مسیر مستقیم را تا میدان شهدا ادامه دهید.

پس از رسیدن به میدان شهدا و عبور از آن در مسیر مستقیم، وارد خیابان قرنی شده و مسیر مستقیم را در پیش بگیرید تا به میدان فردوسی برسید.

بعد از پشت سر گذاشتن میدان فردوسی در جهت مستقیم و عبور از چهارراه خیام و میدان جانباز به چهارراه مهدی رسیده که باید آن را نیز در جهت مستقیم رد کنید.

پس از عبور از چهارراه مهدی و همچنین پشت سر گذاشتن چهارراه بعدی که بانام چهارراه فرامرز عباسی شناخته می شود، به پلی میرسید که به آن میدان استقلال گفته می شود.

 سرزمین موج های آبی
آدرس : مشهد – قاسم آباد – بلوار اندیشه – نبش اندیشه ۸۳

وارد میدان استقلال شده و از اولین خروجی سمت راست خارج شده و مسیر بلوار آزادی را در پیش بگیرید. پس از ورود به بلوار آزادی و عبور از پل روگذر تقاطع جانباز و آموزگار، به میدان و پل قائم می رسید.

به محض رسیدن به پل قائم وارد اولین خروجی سمت چپ شده و مسیر بزرگراه امام علی را در پیش بگیرید. در مسیر بزرگراه امام علی به حرکت خود ادامه داده و به محض دیدن اولین پل روگذر، از خروجی سمت راست وارد خیابان اندیشه شوید.

خیابان اندیشه را تا انتها ادامه داده و پس از عبور از ۶ چراغ قرمز، در سمت راست شما ساختمانی بزرگ و زیبا خودنمایی می کند. با دیدن این ساختمان عظیم شما به سرزمین موج های آبی رسیده و می توانید یک روز بسیار خاطره انگیز را در آن تجربه کنید.

 سرزمین موج های آبی

رفتن به سرزمین موج های آبی با مترو

ار مبدا حرم برای رفتن به سرزمین موج های آبی با مترو، شما باید از خروجی باب الرضا وارد خیابان امام رضا شده و خود را به میدان بسیج برسانید.

با رسیدن به میدان بسیج وارد ایستگاه قطار شهری که در سمت راست و چپ میدان قرار دارند شده و سوار قطاری شوید که در مسیر جنوب به شمال در حال حرکت است.

به وسیله قطار شهری ۷ ایستگاه را پشت سر گذاشته و در ایستگاه هشتم که با نام ایستگاه پارک ملت شناخته می شود از قطار پیاده شوید.

پس از خروج از ایستگاه قطار شهری وارد اولین خیابان سمت راست یا همان خیابان امامت شده و بوسیله تاکسی هایی که در ابتدای آن منتظر شما هستند، مسیر مستقیم تا اندیشه را طی کرده و به سرزمین موج های آبی برسید.

مقاله مرتبط : “پارک های آبی مشهد”

مسیریابی پارک آبی موج های خروشان

برای رسیدن به پارک آبی موج های خروشان، یکی دیگر از پارک های آبی بی نظیر مشهد، از مبدا حرم باید از خروجی باب الرضا حرم مطهر خارج شده، خود را به خیابان امام رضا (ع) برسانید و مسیر خیابان امام رضا را تا میدان بسیج یا همان فلکه برق ادامه دهید.

بعد از رسیدن به فلکه برق از اولین خروجی خارج شده و مسیر خیابان بهار را تا میدان تقی آباد و یا همان میدان شریعتی در پیش بگیرید.

پس از رسیدن به میدان شریعتی از خروجی مقابل خارج شده، وارد خیابان احمد آباد شوید و مسیر مستقیم را تا میدان فلسطین که با نام میدان ملک آباد نیز شناخته می شود ادامه دهید.

پارک آبی موج های خروشان
آدرس: مشهد – ابتدای جاده شاندیز – سرزمین موجهای خروشان

پس از عبور از میدان فلسطین مسیر مستقیم را تا پل و میدان پارک و یا همان آزادی ادامه داده و مسیر زیر پل آزادی را در پیش بگیرید. پس از گذر از زیر گذر پل آزادی، وارد بلوار وکیل آباد می شوید.

پس از ورود به بلوار وکیل آباد کافی است ۱۸ کیلومتر مسیر مستقیم را ادامه داده تا به دوراهی طرقبه و شاندیز برسید.

پس از رسیدن به دوراهی شاندیز، مسیر سمت راست را به طرف شاندیز ادامه داده و پس از گذراندن کمتر از ۵ کیلومتر، شما ساختمان پارک آبی موج های خروشان را در سمت راست خود میبینید.

پارک آبی موج های خروشان

رفتن به پارک آبی موج های خروشان با مترو

اگر می خواهید از مبدا حرم با مترو به پارک آبی موج های خروشان سفر کنید، باید ابتدا خود را از طریق خیابان امام رضا به فلکه برق و یا همان میدان بسیج رسانده و از آنجا وارد ایستگاه مترو که در سمت چپ و راست میدان قرار دارد شوید.

پس از ورود به ایستگاه مترو، سوار قطاری شوید که در جهت شمال در حرکت است. پس از سوار شدن به قطار تا ایستگاه آخر صبر کرده و ایستگاه آخر که بانام ایستگاه وکیل آباد شناخته می شود از قطار پیاده شوید.

 پارک آبی موج های خروشان

بعد از پیاده شدن از قطار به طرف مسیر شاندیز حرکت کرده و از آنجا با خودروهایی که در مسیر شاندیز در حال حرکت هستند استفاده کرده و خود را به پارک آبی موج های خروشان برسانید.

مسیریابی کوه‌پارک مشهد

کوه‌پارک، یک پارک کوهستانی و منطقه‌ای گردشگری و تفریحی در ارتفاعات جنوبی مشهد است که دارای درختچه‌ها و درخت‌های فراوان و همچنین چندین آبشار مصنوعی کوچک و بزرگ و مسیرهای اختصاصی پیاده‌روی، کوهنوردی و دوچرخه‌سوای است و از امکانات دیگری همچون سینما ماشین، رستوران سیار، مزرعه حیوانات و کارفود برخوردار می‌باشد.

برای رسیدن به کوه‌پارک مشهد از مبدا حرم، وارد خیابان امام رضا شده و پس از رسیدن به میدان بسیج به سمت راست بپیچید و وارد خیابان بهار شوید. بعد از رسیدن به چهارراه لشکر، باید به سمت چپ رفته و در خیابان امام خمینی ادامه مسیر دهید تا به بزرگراه کلانتری برسید. انتهای خیابان امام خمینی سمت راست وارد بزرگراه شده و تا خروجی بلوار نماز ادامه مسیر دهید. از خروجی ذکر شده وارد بلوار نماز شده و تا تقاطع دلاوران-نماز ادامه مسیر دهید. ورودی کوه پارک در انتهای خیابان دلاوران قرار دارد.

برای آشنایی با مسیریابی سایر جاذبه های گردشگری مشهد ، مطلب “راهنمای مسیریابی مشهد- بخش سوم” را مطالعه نمایید .

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا