جاذبه های گردشگری مشهد

مسیر مشهد

یکی از مشکلاتی که در شهرهایی که به آن سفر می کنیم، مسیریابی و نحوه یافتن آدرس مکان های تفریحی و گردشگری است که می خواهیم از آنها بازدید کنیم. این مشکل در شهر های بزرگی مانند مشهد دوچندان بوده و با دردسرهای بیشتری همراه است.

اگر قصد سفر به مشهد دارید، برای اینکه در این شهر در مسیریابی و پیدا کردن آدرس محلی که می خواهید به آن بروید، با مشکلات کمتری مواجه شوید، با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید.

راهنمای مسیریابی مشهد

مقاله مرتبط : ” مسیریابی بدون نیاز به اینترنت

 

حرم مطهر رضوی

اصلی ترین مقصد و منظور سفر به شهر مشهد حرم مطهر رضوی است. این مقصد سفر به دلیل اهمیت و ارزشی که دارد، به راحتی می توان آن را از هر گوشه شهر مشهد و یا ورودی این شهر یافت.

با ورود به مشهد تنها کافی است که تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید. بر روی تابلوی نصب شده هر تقاطع، بی شک می توان مسیر منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) را به خوبی یافت و با کمترین مشکل به این مقصد معنوی و ارزنده دست پیدا کرد.

حرم مطهر رضوی
اصلی ترین مقصد و منظور سفر به شهر مشهد حرم مطهر رضوی است

 

مسیر یابی از حرم مطهر به سایر نقاط

به علت اینکه حرم مطهر رضوی مانند میدانی در مرکز شهر مشهد واقع شده است، شما پس از رسیدن به حرم مطهر با اندکی آگاهی، می توانید به راحتی به سایر نقاط گردشگری مشهد نیز دست پیدا کنید.

از این رو در این مطلب، مبدا سفر درون شهری مشهد را حرم مطهر در نظر گرفته و راههای دسترسی به سایر نقاط گردشگری مشهد بر اساس این مبدا گفته می شود.

 

مسیریابی مجتمع تجاری پروما

برای رسیدن به مجتمع تجاری پروما از مبدا حرم مطهر رضوی، که یکی از مراکز خرید پر مخاطب و زیبای مشهد به شمار می آید، کافی است خروجی شیرازی حرم مطهر و سپس خیابان شیرازی را در جهت شمال و به طرف میدان شهدا در پیش بگیرید.

مجتمع تجاری پروما
آدرس: مشهد، بلوار فردوسی، میدان جانباز، مرکز خرید پروما

 

پس از پشت سر گذاشتن میدان شهدا و ورود به خیابان توحید مسیر را تا بلوار قرنی و سپس بلوار فردوسی به صورت مستقیم ادامه دهید. پس از عبور از میدان فردوسی و گذر از چهار راه خیام به میدانی می رسید که با نام میدان جانباز شناخته شده و مجسمه هایی از جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در وسط آن خود نمایی می کنند.

پس از رسیدن به میدان جانباز و رویت مجسمه های آن کافی است نگاهی به سمت راست خود انداخته تا مجتمع تجاری پروما را ببینید.

 

مقاله مرتبط : “معرفی جاهای دیدنی مشهد

 

مسیر یابی طرقبه و شاندیز از مبدا حرم

برای رفتن به ییلاق های خوش آب و هوای طرقبه و شاندیز مشهد، از مبدا حرم مطهر، کافی است خود را به خروجی باب الرضا و خیابان امام رضا (ع) رسانده و مسیر خیابان امام رضا را تا میدان بسیج یا همان فلکه برق ادامه دهید.

طرقبه و شاندیز
‫‏‫‫طرقبه- کیلومتر۲ جاده نقندر- چالیدره

 

بعد از رسیدن به فلکه برق از اولین خروجی خارج شده و مسیر خیابان بهار را تا میدان تقی آباد و یا همان میدان شریعتی در پیش بگیرید.

پس از رسیدن به میدان شریعتی از خروجی مقابل خارج شده، وارد خیابان احمد آباد شوید و مسیر مستقیم را تا میدان فلسطین که با نام میدان ملک آباد نیز شناخته می شود ادامه دهید.

پس از عبور از میدان فلسطین مسیر مستقیم را تا پل و میدان پارک و یا همان آزادی ادامه داده و مسیر زیر پل آزادی را در پیش بگیرید. پس از گذر از زیر گذر پل آزادی، وارد بلوار وکیل آباد می شوید.

لازم به ذکر است که در هنگام رسیدن به میدان آزادی در سمت راست شما بزرگترین پارک طبیعی مشهد با نام پارک ملت واقع شده که یکی از جاذبه ها و محل های تفریحی مشهد نیز به شمار می آید.

پارک ملت مشهد
آدرس: مشهد، میدان آزادی (فلکه پارک)، ابتدای بلوار وکیل آباد، پارک ملت

 

مقاله مرتبط : ” مکان های تفریحی مشهد

 

پس از ورود به بلوار ملک آباد کافی است ۱۸ کیلومتر مسیر مستقیم را ادامه داده تا به دوراهی طرقبه و شاندیز برسید.

پس از رسیدن به دوراهی شاندیز، شما می توانید با انتخاب مسیر سمت راست به طرف ییلاقات خوش آب و هوای شاندیز رفته و یا با گردش به سمت چپ وارد خیابان امام رضا شده و به طرف نگین گردشگری مشهد، طرقبه زیبا حرکت کنید.

طرقبه و شاندیز

 

رفتن به طرقبه و شاندیز مشهد با مترو

اگر می خواهید از مبدا حرم با مترو به طرقبه و شاندیز سفر کنید، باید ابتدا خود را از طریق خیابان امام رضا به فلکه برق و یا همان میدان بسیج رسانده و از آنجا وارد ایستگاه مترو که در سمت چپ و راست میدان قرار دارد شوید.

پس از ورود به ایستگاه مترو، سوار قطاری شوید که در جهت شمال در حرکت است. پس از سوار شدن به قطار تا ایستگاه آخر صبر کرده و ایستگاه آخر که بانام ایستگاه وکیل آباد شناخته می شود از قطار پیاده شوید. بعد از پیاده شدن از قطار شما می توانید با استفاده از خودروهایی که در آنجا تحت نظارت تاکسیرانی هستند، مسیر طرقبه و یا شاندیز را طی کنید.

متروی مشهد

 

اگر می خواهید با مسیر سایر مکان های گردشگری مشهد از مبدا حرم آشنا شوید، مطلب “راهنمای مسیریابی مشهد – بخش دوم” را وبلاگ اقامت ۲۴ را دنبال کنید.

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا