» ایرانگردی » ۴۰+ جاهای دیدنی قشم در بهار و تابستان و پاییز و زمستان
qeshm 32 jpg
ایرانگردی

۴۰+ جاهای دیدنی قشم در بهار و تابستان و پاییز و زمستان

۲۸ اسفند ۱۴۰۱ 10۰360

جاهای دیدنی قشم در بهار، تابستان، پاییز و زمستان، محبوب گردشگران داخلی و خارجی است. این جزیره بزرگ خلیج همیشه فارس ایران، میراث دار فرهنگی غنی و طبیعتی چند میلیون ساله است. بزرگ ترین جزیره خلیج فارس، ۳۵ ژئو سایت دارد و کلکسیونی فوق العاده از آئین های بومی و سنتی و صنایع دستی متنوع. در این گفتار اقامت ۲۴، شما را با جاهای دیدنی این جزیره ۱۵۰۰ کیلومتری جنوب ایران آشنا می کنیم تا با یکی از برترین مقصدهای گردشگری دریایی ایران در نوروز و به خصوص نیمه دوم سال آشنا شوید. جاهای دیدنی قشم همراه با عکس را در این گفتار مرور کنید.

گشتی در جاهای دیدنی قشم

بیش از ۲۰۰ مقصد گردشگری و تاریخی و طبیعی در قشم توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان ثبت شده است که در ادامه این گفتار، به ده ها مورد از این جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس و قیمت بازدید از مکان در صورت وجود، اشاره می کنیم. جاهای دیدنی خود شهر قشم شامل مراکز خرید و موزه ها و پاساژها است. دقت کنید که قیمت بلیط جاهای دیدنی قشم با خرید از سایت های تخفیف گروهی، به صرفه تر است. جاهای دیدنی قشم با قیمت های مختلفی بوده و این سلیقه و بودجه شما است که اولویت های قشم گردی شما را تعیین می کند. با جاهای دیدنی قشم با تصویر همراه شوید.

تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه قشم

اگر برای شما هم این پرسش مطرح شده که جاهای دیدنی قشم کجاست، حتما تنگه گردی، در برنامه های قشم گردی تورها قرار دارد. یکی از جذاب ترین مقصدهای گردشگری قشم، تنگه چاهکوه است. اثری طبیعی که شما را به یک گالری خوش نقش و نگار در دل طبیعت بکر قشم می برد. سالانه هزاران گردشگر از این تنگه باشکوه بازدید می کنند و نوعی برند نخستین ژئوپارک خاورمیانه هم هست. از تنگه چاهکو به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جزیره یاد می شود. وقتی وارد این دره می شوید، گویی قدم به سیاره جدید گذاشتید. سنگ های صیقل یافته و هندسه تنگه، شما را مجذوب عظمت طبیعت قشم می کند. از جاهای دیدنی قشم در روز است. تنگه چاهکوه قشم از مراکز دیدنی شهر قشم نیست اما برای گردش اطراف شهر، توصیه می شود.

 • آدرس تنگه چاهکوه: هرمزگان، ۷۰ کیلومتری قشم، روستای چاهوی شرقی
 • زمان بازدید: بهتر است از ساعت ۸ تا ۱۷ باشد.
 • هزینه بازدید تنگه چاهکوه: رایگان است.

جزیره هنگام

هنگام از بالا

از دیگر جاهای دیدنی قشم که در همه فصول سال، بازدید از آن توصیه می شود. جزیره کوچکی است برای تماشای دلفین های بازیگوش. حیات وحش تماشایی داشته و نخلستان هایش، روایت اقتصاد کشاورزی منطقه است. کوه های آهکی و بازار جذاب هنگام، بخشی از ظرفیت های کم نظیر منطقه برای گردشگران و از جاهای دیدنی جزیره قشم است. قایق سواری در جزیره هنگام در کنار جست و خیز دلفین ها، فضایی دل انگیز را برای شما و خانواده رقم خواهد زد. این جزیره بیش از ۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و ۵۳ کیلومتر تا مرکز قشم فاصله دارد. جاهای دیدنی قشم دلفین ها اینجاست.

 • آدرس جزیره هنگام: استان هرمزگان، دو کیلومتری جنوب جزیره قشم. روستای ماشی.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • قیمت بلیط بازدید: رایگان

روستای لافت

روستای لافت قشم

از جاهایی دیدنی قشم روستای تاریخی لافت است که کلکسیونی از جاذبه های تاریخی و طبیعی را در خود جای داده و از ان به عنوان اکو موزه قشم یاد می شود. چاه های تلا، ساحل، معماری چشمگیر و نخلستان های بزرگ، بخشی از ظرفیت های توریستی این روستای دوست داشتنی قشم محسوب می شود. از قدیمی ترین روستاهای خلیج فارس بوده و امکان بازدید از جنگل های حرا را هم برای طبیعت دوستان در جنوب ایران، به ارمغان می آورد. جایی عالی برای دیدن غروب تماشایی جزیره قشم. فاصله روستای لافت تا مرکز قشم، ۲۲ کیلومتر است و اسکله آن هم در ۷ کیلومتری جزیره قرار دارد. از جاهای دیدنی تاریخی قشم است.

 • آدرس روستای لافت: استان هرمزگان، بخش مرکزی شهرستان قشم، شمال غرب جزیره قشم، دهستان سلخ
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • قیمت بلیط: رایگان

دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم

بی شک یکی از جالب ترین مقصدهای گردشگری قشم، دره ستارگان است. شب هایش، باورنکردنی است. در فهرست برترین جاهای دیدنی قشم، همواره نام دره ستارگان به چشمی می خورد. شما به موزه طبیعی ۲ میلیون ساله می روید. گویی گالری مجسمه سازی است. از جاذبه های اسرارآمیز طبیعت قشم بوده و ژئو پارک بین المللی جزیره به شمار می رود. این پدیده طبیعی یعنی مخروط های نوک تیز و ستون های عظیم، در اثر فرسایش ناشی از رگبارهای فصلی و آب های سطحی، خلق شده و میزبان شایسته ای برای عاشقان طبیعت است. دره ستارگان در ۵ کیلومتری ساحل جنوبی جزیره است.

 • آدرس دره ستارگان: جزیره قشم، روستای برکه خلف
 • ساعت بازدید: در نیمه اول سال از ساعت ۸ صبح تا ۷ عصر و نیمه دوم سال از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب 
 • هزینه بازدید: ۵۰۰۰ تومان برای ایرانیان

جنگل حرا قشم

عکس جاهای دیدنی قشم

از دیگر جاهای دیدنی قشم بوده و جلوه ای کم نظیر از طبیعت ایران است. شهرت جهانی داشته و میراث طبیعی ایران است. جذابیت این جنگل زمانی به اوج می رسد که درختان در آب فرو رفته و با پایین آمدن سطح آب، جنگل خارق العاده ای شکل می گیرد. این جنگل، از ذخیره گاه های زیست کره ایران بوده و از عجایب هفت گانه قشم محسوب می شود. جنگل حرا از بهترین جاهای دیدنی قشم محسوب می شود. بی شک از جاهای دیدنی قشم حرا است. در گشت و گذار غرب قشم، یکی از جاهای دیدنی غرب قشم، جنگل حرا است. قایق سواری بین درخت‌ های ریشه در آب شور و تماشای پرواز پرنده‌ های بومی، فضایی رویایی  را در برابر دیدگان گردشگران خلق می کند و از جاهای دیدنی قشنگ قشم است.

 • آدرس جنگل حرا: استان هرمزگان، جزیره قشم، شهرک جدید گورزین، جاده جنگل حرا
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

جزایر ناز قشم

جزایر ناز قشم

جزایر ناز از جاهای دیدنی قشم و از عجایب هفت گانه آن به شمار می رود. در یک کیلومتری ساحل در احاطه آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و از مهم ترین دیدنیهای قشم بوده و برای تماشایش باید منتظر جزر دریا و پایین آمدن آب باشید. تفریحاتی مثل آفرود سواری، شتر سواری و اسب سواری در دریا در خدمت گردشگران است تا از یکی از ده ها ژئوسایت قشم لذت ببرند. از جاهای دیدنی و تفریحی قشم همین جزیره ناز است که انتخاب خوبی برای قشم گردی در نیمه دوم سال محسوب می شود.

 • آدرس جزیره ناز: استان هرمزگان، جنوب شرق جزیره قشم.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: ندارد.

غار خربس

غار خربس قشم

از جاهای دیدنی قشم بوده و در ۱۵ کیلومتری قشم واقع شده و گذشته ای پر رمز و راز دارد. ارتفاع دیواره هایش تا ۳۰ متر هم می رسد. دلیل شکل گیری غار، فروکش آب دریا درون کوه و ایجا حفره های تو در تو است. البته کنده کاری هایی هم در این غار صورت گرفته است تا شاهد دهلیزها و دالان های جدید از هنرمندان سنگ تراش این مرز و بوم باشیم. ۹ روزنه داشته و پشت هر یک، تالاری قرار دارد. اگر در پی جاها دیدنی قشم هستید، غارنوردی را در نظر داشته باشید. این غار از جاهای دیدنی تاریخی قشم معرفی می شود. حتما از جاهای دیدنی قشم خربس بازدید کنید. در جاهای دیدنی قشم غار خربس را هم بگنجانید.

 • آدرس غار خربس: استان هرمزگان، ۱۵ کیلومتری جنوب قشم. سمت راست جاده قشم به روستای خربس
 • هزینه بازدید: ۲۰۰۰ تومان
 • ساعت بازدید: ۸ صبح تا ۵ عصر

ژئوپارک قشم

ژئوپارک قشم

از جاهای دیدنی قشم است همین ژئوپارک فوق العاده هیجان انگیز است. جزیره قشم در میان ژئوپارک های جهان قرار دارد و اولین ژئوپارک خاورمیانه محسوب می شود و در سال ۱۳۸۵ در پاریس فرانسه ثبت شد. تنوع زمین شناختی، جنبه های اکولوژی، باستان شناسی و حیات وحش منطقه، سبب پر اهمیت شدن ژئوپارک قشم در آسیا شده است. ژئوپارک قشم از شرق به روستای طبل و روستای سلخ و از غرب به روستای گوری و از شمال به ساحل منتهی می شود. خلاصه جاذبه های قشم بسیار است.

 • آدرس ژئوپارک قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

بازار قدیمی درگهان

بازار درگهان قشم

در فهرست جاهای دیدنی قشم، شاهد حضور یک بازار قدیمی هم هستیم. در میان مراکز خرید متعدد جزیره قشم، بازار درگهان، مقصد اکثر گردشگران بوده و تنوع اجناس و قیمت مناسب آنها سبب شده تا در فهرست گزینه های خرید قرار بگیرد. بازار درگهان در ۲۰ کیلومتری جزیره قشم واقع شده است. بازارهای قشم از جاهای تفریحی قشم برای هر سلیقه ای به نظر می رسد. از جاهای دیدنی تاریخی قشم به شمار می رود. خلاصه یکی از جاهای دیدنی خود قشم همین بازار است. نقاط دیدنی شهر قشم شامل بازار و موزه و مراکز تاریخی مذهبی و غیر مذهبی است که در این گفتار به شماری، اشاره شده است.

 • آدرس بازار درگهان: استان هرمزگان، جزیره قشم، میدان انقلاب، بازار درگهان.
 • ساعت بازدید: از ساعت ۹ تا ۱۶ و در تعطیلات رسمی هم از ساعت ۹ تا ۲۴
 • هزینه بازدید: رایگان.

دره تندیسها

دره تندیس های قشم

دره تندیس ها از جاهای دیدنی قشم در طول ۴ فصل سال است. وقتی وارد دره تندیس ها می شوید، سنگ هایی با شمایل مجسمه، خودنمایی می کند. این گالری مجسمه سازی طبیعتی، از جاذبه های منحصر به فرد طبیعت جنوب کشور بوده و سالانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. دره ای که شباهت زیادی به دره ستارگان معروف دارد. از این دیدنیهای قشم لذت ببرید. دره های قشم یکی همین دره تندیس ها است. از این جا دیدنی قشم بازدید کنید. از مناطق تفریحی گردشگری قشم باید به همین دره اشاره کرد که در نیمه دوم سال، جای خنکی برای قشم گردی محسوب می شود.

 • آدرس دره تندیس ها: استان هرمزگان، جزیره قشم، جاده شمالی جزیره، بعد از روستای طبل
 • هزینه بازدید: رایگان
 • ساعت بازدید: شبانه روزی

ساحل نقره ای قشم

ساحل نقره ای قشم

از جاهای دیدنی قشم همین ساحل نقره ای است. ساحل گردی، بخش جدایی ناپذیر از ظرفیت های گردشگری منطقه است که ساعاتی مفرح را برای گردشگران به ارمغان می آورد. ساحل نقره ای در شمال غربی جزیره هنگام واقع شده و زیبایی هایش، محسور کننده دیدگان طبیعت دوستان ایران است. این ساحل با شن های مشکی و نقره ای فرش شده و قدم زدن روی آن، بخاطر حفظ  غنای اکوسیستم منطقه، ممنوع است. دلیل درخشش شن ها در ساحل نقره ای، کانی های متعدد براق است. ساحل نقره ای قشم از دیدنی های قشم در شبانگاهان چهار فصل است.

 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان (امکان قدم زدن روی ساحل ممنوع است)
 • آدرس ساحل نقره ای قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم- شمال غربی جزیره هنگام.

درخت انجیر معابد قشم

درخت انجیر معابد قشم

از جاهای دیدنی قشم همین درخت انجیر معابد قشم است. با نام درخت لور هم شناخته شده و از رستنی های شگفت انگیز این ژئو پارک بزرگ ایران به شمار می رود. این درخت همیشه سبز، تاجی بزرگ و ریشه های هوایی متعدد دارد و میوه های رسیده و نارنجی رنگش، زبانزد است. خلاصه از جاهای دیدنی تاریخی قشم است.

 • آدرس درخت انجیر معابد قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم. روستای تم سنتی، منطقه توریان
 • ساعت بازدید : شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

کارگاه لنج سازی گوران

جاهای دیدنی قشم تصاویر

بخشی از حمل و نقل دریایی در جزیره قشم و اطرافش، با لنج است و ساخت لنج هم در همین جزیره مثل سایر جزایر جنوبی کشور اتفاق می افتد. تاریخ لنج سازی در ایران، به صدها سال پیش باز می گردد. کارگاه لنج سازی گوران یکی از جاهای دیدنی قشم است برای اطلاع از شیوه طراحی و ساخت لنج های بزرگ چوبی. روستای گوران در ساحل شمالی جزیره قرار دارد و ۹۰ کیلومتری مرکز قشم است. البته در مسیر اسکله لافت تا قشم هم چندین کارگاه لنج سازی وجود دارد. برای مهندسان و علاقمندان به مسائل طراحی مهندسی، از مناطق دیدنی قشم به شمار می رود.

 • آدرس کارگاه لنج سازی گوران: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای گوران.
 • ساعت بازدید: ۸ صبح تا ۴ عصر
 • هزینه بازدید: رایگان.

پارک کروکودیل قشم

پارک کروکودیل قشم

از جاهای دیدنی قشم حتما پارک کروکودیل است. این جانور عظیم الجثه آرام که سازگاری بالایی با تغییرات اقلیمی کره زمین در میلیون ها سال اخیر داشته است، از دیدنیهای قشم بوده و مزرعه کروکودیل در سال ۱۳۸۹ در جزیره هنگام شروع به کار کرد. در این جزیره می توانید از نزدیک با کروکودیل ها آشنا شده و از آن ها دیدن کنید. این پارک از جاهای دیدنی شهر قشم است. پارک کروکودیل جاهای دیدنی قشم است به خصوص برای کودکان.

 • آدرس پارک کروکودیل: استان هرمزگان، چهار کیلومتری جزیره قشم، اتوبان قشم به درگهان
 • ساعت بازدید : همه روزه از ساعت ۳ تا ۸ شب
 • قیمت بلیط: کودکان: ۳۰ هزار تومان؛ بزرگسالان: ۴۰ هزارتومان؛ تورهای بالای ۲۰ نفر و اردوها: ۳۵ هزار تومان و بازدیدکنندگان خارجی: ۱۲۰ هزار تومان

قلعه پرتغالی های قشم

قلعه پرتغالی های قشم

از جاهای دیدنی قشم محسوب می شود. تاریخش مربوط به ۱۵۰۷ میلادی است. در سال ۱۳۸۷ توسط احسان یغمایی از زیر خاک بیرون کشیده شد و در کاوش هایش، تعدادی ظروف چینی متعلق به چین و شیشه های ساخت ونیز ایتالیا و توپ های جنگی پیدا شد. در فهرست تمام جاهای دیدنی قشم حتما نام قلعه پرتغالی ها می درخشد. خلاصه از جاهای دیدنی تاریخی قشم است.

 • آدرس قلعه پرتغالی های قشم: استان هرمزگان، ضلع شمالی جزیره قشم، بلوار ژئوپارک، نزدیک به ساحل
 • ساعت بازدید: ۸ صبح تا ۶ عصر.
 • هزینه بازدید: ۶ هزار تومان برای گردشگران ایرانی

غار نمکدان قشم

غار نمکدان قشم

از جاهای دیدنی قشم برای کسانی که دنبال جذابیت ها و گزینه های گردشگری خاص هستند همین غار نمکدان قشم به شمار می رود. کلا غارنوردی، بخشی از ظرفیت های گردشگری طبیعتی این ژئوپارک معروف خاورمیانه بوده و محبوب گردشگران عاشق طبیعت زیرزمینی است. جایی که شما را به تماشای قندیل های نمکی و استلاکتیت ها و استلاگمیت ها می برد تا در گالری نمکی طبیعی قدم بزنید. از جاهای دیدنی قشم ایران است.

 • آدرس غار نمکدان قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، ۹۰ کیلومتری شهر قشم.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

روستای شیب دراز

شیب دراز

روستای شیب دراز از دیگر جاهای دیدنی قشم و در فهرست مقصدهای جذاب روستاگردی جزیره قرار دارد. شیب دراز، ویژگی های زمین شناختی خاص و منجر به فرد دارد و در مسیر رسیدن به جزیره معروف هنگام واقع شده و لذا، پرتردد است. گونه های گیاهی و جانوری قابل توجهی هم دارد. این روستا از میراث ملی ایران به شمار می رود. بازدید از ساحل تخم گذاری لاک پشت ها با رعایت اصول زیست محیطی هم توصیه می شود. این روستا از جاهای دیدنی قشم در ایران است. این روستا از جاهای دیدنی تاریخی قشم است.

 • آدرس روستای شیب دراز: استان هرمزگان، جزیره قشم، ۴۰ کیلومتری جنوب شهر قشم.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی 
 • قیمت بازدید: رایگان

چاه های تلا

چاه های تلا قشم

قشم چه جاهای دیدنی دارد؟ یکیش همین چاه های تلا. از جاهای دیدنی قشم ،چاه های تلا است. چاه های تلا از نمونه های خلاقانه برای ذخیره آب باران بوده و از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان به شمار می رود. میراث هخامنشیان و روایتی ماندگار از آب شناسی استادانه این امپراطوری سترگ. آب برای کشور نیمه خشک ایران، اهمیت حیاتی داشته و دارد. حفر ۳۶۶ حلقه چاه در مکانی که ماشین آلات پیشرفته امروزی وجود نداشت، گواهی است آشکار بر مدیریت آب ایرانیان در طول اعصار گوناگون. از جاهای دیدنی قشم باید به چاه های تلا اشاره کرد. از جاهای دیدنی تاریخی قشم هم به شمار می رود.

 • آدرس چاه های تلا: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای لافت.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی.
 • هزینه بازدید: رایگان

مقبره بی بی مریم

مقبره بی بی مریم قشم

مقبره بی بی مریم از جاهای دیدنی قشم است. جایی در روستای تم سنیتی که قدمتش به قرن هشتم هجری قمری می رسد. ویژگی های معماری سلجوقیان در بنای بی بی مریم مشهود است. جنس گنبد از مرجان های دریایی بوده و داخلش را آهک صدفی پوشش داده اند. درب کوتاه بقعه به گورستانی وسیع باز می شود و از جاهای دیدنی تاریخی قشم محسوب می شود.

 • آدرس مقبره بی بی مریم: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای تم سنیتی
 • قیمت بازدید: رایگان
 • ساعت بازدید: شبانه روزی

سد گوران

سد گوران قشم

از جاهای دیدنی قشم بوده و قدمتش به دوره پهلوی اول باز می گردد. نخستین پی ر یزی سد گوران به دوره هخامنشیان مربوط است. تاج سد هم مربوط به عصر ساسانیان است. در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت و از جاهای دیدنی تاریخی قشم معرفی شده است.

 • آدرس سد گوران: استان هرمزگان، جزیره قشم، ۷۸ کیلومتری شهر قشم
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • بلیط بازدید: رایگان

پارک زیتون قشم

پارک زیتون قشم

از جاهای دیدنی قشم، پارک زیتون است. با طراحی منظم و آلاچیق های بزرگ و کوچکش، میزبان شایسته ای برای عصر گردی های گردشگران در روزهای خنک نیمه دوم سال است. از محبوب ترین جاذبه های گردشگری قشم بوده و فاصله کمی با بازار تجاری سیتی سنتر ۱ دارد که در بالا معرفی کردیم. در کنارش مسیر دوچرخه سواری هم در دسترس است.

 • آدرس پارک زیتون قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم،
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

آکواریوم جزیره قشم

اکواریوم قشم

از جاهای دیدنی قشم همین آکواریوم جزیره است که با نام آکواریوم پروانه طلایی هم شناخته می شود. جایی برای لذت بردن از طبیعت دریایی جزیره و تماشای زیر آب های خلیج فارس و دیدن گونه های خاص و کمیاب آبزیان جنوب ایران. ۱۸۰ نوع موجود دریایی از نقاط مختلف ایران و جهان در این منطقه به نمایش عمومی گذاشته شده است.

 • آدرس آکواریوم قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، شهر قشم، ضلع غربی میدان امام قلی خان، مرکز خرید سیمرغ
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۵ عصر
 • قیمت بازدید: به دلیل انتقال به آکواریوم اصفهان، تعطیل است.

بام قشم

بام قشم

جاهای دیدنی قشم چیست؟ همین بام قشم. از جاهای دیدنی قشم برای تماشای قشم از مکانی مشرف به جزیره، بام قشم است تا به تماشای مناظر شگفت انگیز این ژئوپارک بزرگ خاورمیانه بروید. بام قشم، نام ناحیه غربی جزیره است که ارتفاعات گسترده ای است که میزبان گردشگران برای تماشای چشم اندازهای کم نظیری مثل جنگل حرا، سواحل شمالی خلیج فارس و مناظر بی بدیل حاصل از فرسایش ژئوپارک قشم است. یکی از فلات های جزیره محسوب می شود.

 • آدرس بام قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، حد فاصل شمال و جنوب جزیره، نزدیکی روستای سلخ
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

مجتمع تفریحی و گردشگری هامون

مجتمع تفریحی و گردشگری هامون

از جاهای دیدنی قشم همین مجتمع تفریحی است که برای سرگرم شدن کودکان و نوجوانان، انتخاب خوبی برای گردشگری خانوادگی محسوب می شود. از بزرگ ترین مجموعه های سرگرمی جزیره بوده و دارای انواع تفریحات مثل: اسکله قایقرانی، آکواریوم طبیعی، پیست دوچرخه سواری و جت اسکی و انچه در ساحل کیش انتظار دارید ، در دسترس شما قرار دارد. از جاهای دیدنی و زیبای جزیره قشم برای کودکان همین مجتمع هامون است. از مکان های دیدنی قشم با قیمت است.

 • آدرس مجتمع تفریحی گردشگری هامون: استان هرمزگان، جزیره قشم، کیلومتر ۲ جاده قشم به درگهان
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۸ شب
 • هزینه ورودی: رایگان (هر وسیله، هزینه مخصوص به خود دارد)

مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین ساحل قشم

مرکز غواصی قشم

از جاهای دیدنی قشم برای سرگرم شدن گروه های مختلف سنی همین مرکز تفریحی دریایی نگین قشم است. علاقمندان به کاوش در زیر آب های نیلگون خلیج همیشه فارس ایران، از این جاذبه گردشگری قشم استفاده کنند که ۱۰ سال قدمت دارد. همه مراحل غواصی از مبتدی تا پیشرفته و صدور مدارک رسمی، ارائه می شود. خلاصه از جاهای دیدنی شهر جزیره قشم همین مرکز تخصصی غواصی است.

 • آدرس مرکز غواصی و تفریحات نگین ساحل قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، ساحل ریگو
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۶ عصر
 • هزینه بازدید: رایگان (آموزش طبق تعرفه های اعلامی)

کاسه سلخ

کاسه سلخ

مکان های دیدنی قشم کجاست؟ از جاهای دیدنی قشم همین کاسه سلخ است. اسمی عجیب اما جایی دیدنی. هیچ پوشش گیاهی در منطقه جنوبی ساحل جزیره وجود ندارد و در مساحت ۳۵ کیلومتری، با فضایی برهوت روبرو می شویم. هزاران تپه کوچک و بزرگ، منظره ای شگفت انگیز را روبروی دیدگان گردشگران به تصویر می کشد. محصول منجمد شدن گذاره های جوشیده از زمین است.

 • آدرس کاسه سلخ: استان هرمزگان، جزیره قشم، ساحل جنوبی جزیره.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

بارگاه امام زاده سید مظفر

بارگاه امام زاده سید مظفر

از جاهای دیدنی قشم که مقصد مذهبی گردی جزیره به شمار می رود، بارگاه متبرک امام زاده سید مظفر است. بنای بقعه، شامل شبستان به مساحت ۱۵۰ متر مربع است. برنامه های مذهبی هم در طول ۴ فصل سال در این مکان برگزار می شود و از جاهای دیدنی تاریخی قشم به شمار می رود. خلاصه از جاهای دیدنی قشم گردی برای گردشگری مذهبی به نظر می رسد.

 • آدرس بارگاه امام زاده سید مظفر: استان هرمزگان، جزیره قشم، بخش مرکزی جزیره.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

تنگه عالی محمد

تنگه عالی محمد

از جاهای دیدنی قشم همین تنگه عالی محمد است. مناطق جنوبی کشور، تنگه های زیادی برای تنگه گردهای عاشق طبیعت گردی دارد و تنگه عالی محمد قشم یا تنگه آب نما از ان جمله است. از حفره ها و شیارهایی بسیار تشکیل شده و به صورت طاقچه ای و قاشقی است. چون دیوارهای پیرامونی بلند دارد، فضایی وهم آلود مثل اتاق های فرار دارد! از جاهای دیدنی طبیعی قشم لذت ببرید. بخشی از جاهای دیدنی گردشگری قشم را همین تنگه ها تشکیل می دهند.

 • آدرس تنگه عالی محمد قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، جنوب روستای چاهو غربی و چاهو شرقی
 • ساعت بازدید: شبانه روزی.
 • قیمت بازدید: رایگان

موزه ناخدا علی

موزه ناخدا علی

موزه ناخدا علی از جاهای دیدنی قشم و دومین موزه شخصی جزیره است. قشم، موزه های خوبی برای گردشگری روزانه و عصرانه دارد که ناخدا علی یکی از آنهاست. موزه شخصی ناخدا علی، در سال ۱۳۹۸ افتتاح شد و اشیاء آن با همت ناخدا عالی، از هنردوستان منطقه جمع آوری شده است. از ظروف و اکسسوری ها گرفته تا وسایل کشتیرانی و معیشت مردمان منطقه. لافت یکی از جاهای دیدنی های قشم است.

 • آدرس موزه ناخدا علی: استان هرمزگان، جزیره قشم، بندر تاریخی لافت، نزدیکی چاه های تلا یا تل هو
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۵ عصر
 • هزینه بازدید: رایگان

قبرستان روستای کوشه

قبرستان

از جاهای دیدنی قشم همین قبرستان است. محل دفن بسیاری از بزرگان و علمای جزیره بوده و در اطراف مسجد برج، بنا شده است. مسجدی که گویا آتشکده زرتشتیان هم در سال ۲۴۴ هجری قمری ، آنجا بود. قبرهایی با اشکال مختلف و قالب های استوانه ای سنگی به شکل قایق بادبانی قدیمی در آنجا دیده می شود. در برخی از سنگ قبرها، صفات خداوند متعال روی آن هک شده است و لذا، از جاهای دیدنی تاریخی قشم به شمار می آید.

 • آدرس قبرستان کوشه: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای کوشه
 • قیمت بازدید: رایگان
 • ساعت بازدید: شبانه روزی

قبرستان رمکان

قبرستان رمکان

از دیگر جاهای دیدنی جزیره، گورستانی به نام رمکان است که به قبرستان سید عبدالرحیم بزرگ رمکانی نیز شهرت دارد. از جمله مکان های دیدنی قشم بوده و در کنار حوزه علمیه صالحیه رمکان واقع شده است. از قبرستان های تاریخی قشم است. قبر فردوس مکان ملا محمد بن داود با قدمتی حدود ۴ قرن، قبر عزالدین محمد بن مولانا عبدالرحمن عالی با قدمتی حدود ۵ قرن و قبر عالی شاه بن علی با قدمتی حدود ۵ قرن اشاره نمود که از بزرگان جزیره قشم بودند. لذا از جاهای دیدنی تاریخی قشم محسوب می شود.

 • آدرس قبرستان رمکان: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای رمکان
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

قبرستان روستای توریان

قبرستان روستای توریان

از جاهای دیدنی قشم برای مذهبی گردهای جزیره، قبرستان روستای توریان است. به شکل قبرهای روستاهای کوشه و گردبدان بوده و از مکانهای تاریخی جزیره به شمار می رود. دارای سنگ نوشته هایی شامل اشعاری در وصف پیامبر گرامی اسلام و در ستایش امام علی علیه السلام است. قدمت برخی از سنگ نوشته ها به هزار سال پیش می رسد. این جا نیز از جاهای دیدنی تاریخی قشم است.

 • آدرس گورستان توریان: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای توریان
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

موزه مردم شناسی دیرستان

موزه دیرستان

از جاهای دیدنی قشم، موزه مردم شناسی است که مثل موزه ناخدا علی، از موزه های شخصی این ژئوپارک بزرگ به شمار می رود. سومین موزه شخصی جزیره بوده و توسط محمد زبیری و اهالی روستای دیرستان افتتاح شد. ۱۲۰ قطعه شی در قالب کتب خطی و ادوات کشاورزی و دریانوردی و لباس های محلی و ظروف مصرفی و سنگ قبرهایی با قدمت ۴۰۰ سال را به نمایش عمومی گذاشته است. خلاصه از مناطق دیدنی گردشگری قشم است.

 • آدرس موزه مردم شناسی دیرستان: استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای دیرستان
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۵ عصر.
 • هزینه بازدید: رایگان

موزه خالو صالح

موزه خالو صالح جاهای دیدنی قشم

موزه خالو صالح از نخستین موزه های شخصی جزیره قشم و از جاهای دیدنی قشم است. چند سال پیش افتتاح شد و اشیای مربوط به فرهنگ بومی منطقه به نمایش گذاشته شده است. ۳۵۵ قطعه با شناسنامه کامل در دسترس است. مثل وسایل صیادی و دامداری و دریانوردی و لنج سازی. خلاصه موزه خالو صالح از جاهای دیدنی و تفریحی شهر قشم است.

 • آدرس موزه خالو صالح: استان هرمزگان، جزیره قشم
 • ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۵ عصر
 • بلیط بازدید: رایگان

تنگه چاکاویر

تنگه چاکاویر

یکی از دیدنی ترین مقصدهای گردشگری جزیره قشم، تنگه چاکویر است که مثل تنگه چاهکوه، از جاهای دیدنی قشم به شمار می رود. فرسایش حاصل از باد وباران، سوراخ و گودال هایی را ایجاد کرده در اندازه های گوناگون تا شما در یک گالری طبیعی مجسمه سازی و چیدمان قدم بزنید و لوکیشنی دل انگیز برای عکاسی داشته باشید. برای پیمودن تنگه از راهنمای محلی خبره راهنمایی بگیرید. خلاصه از جاهای دیدنی شهرستان قشم همین تنگه است. جاهای دیدنی طبیعت قشم فرصتی برای کمپینگ در مناطق تفریحی گردشگری قشم هم هست.

 • آدرس تنگه چاکاویر: استان هرمزگان، جزیره قشم، ۹۰ کیلومتری قشم و روستای گوران.
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • هزینه بازدید: رایگان

دره سکوت قشم

دره سکوت قشم

از جاهای دیدنی قشم دره سکوت است. برای رسیدن به دره سکوت باید چند صد متری با پای پیاده طی کنید و از خاک های رنگی و صخره های نمکی لذت ببرید که محیطی دل انگیز برای عکاسی هم هست. این دره های بلورین، سبب شده تا صدا از اطراف به دره نرسد و نام سکوت به خود گرفته است. جاهای دیدنی جزیره  قشم در هر فصل سال، طراوت مخصوص به خود دارد. از جاهای دیدنی زیبای قشم همین دره است. جای دیدنی شهر قشم مثل این دره، هم در شب دیدنی است هم در طول روز.

 • آدرس دره سکوت قشم: استان هرمزگان، جزیره قشم، بلوار امام خمینی. خیابان خلیج فارس
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • بلیط بازدید: رایگان

معدن خاک سرخ قشم

معدن خاک سرخ قشم

از دیدنی‌ های قشم (Red Soil Mine) معدن خاک سرخ است که در فهرست برترین خاک‌ های سرخ جهان قرار دارد. از جاهای دیدنی قشم بوده و خاک آن در صنایعی چون: تولید رنگ، شیشه‌ سازی و کاشی و سرامیک استفاده می شود. علاوه بر معدن خاک سرخ قشم، ساحل سرخ هرمز هم دیدنی های فراوان دارد. در این ساحل خاک و سنگ‌ ها همه سرخ هستند. جاهای دیدنی قشم جزیره زیبای خلیج فارس همین معدن خاک سرخ است. عکس جاهای دیدنی جزیره قشم در شبکه های اجتماعی معمولا شامل تصاویر سواحل کارت پستالی جزیره است.

 • آدرس معدن خاک سرخ: استان هرمزگان، جزیره قشم، بلوار امام خمینی. خیابان خلیج فارس
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • قیمت بازدید: رایگان 

بندر لافت قشم

بندر لافت

از جاهای دیدنی قشم باید به بندر لافت اشاره کرد. بندر لافت، با نخلستان های سر به فلک کشیده و درختان سرسبز و کوچه های هزار توی و مردمان اصیل و خونگرم و مهمان نوازش معروف است. بخشی از اقتصاد جزیره را هدایت می کند. اینجا از جاهای دیدنی توریستی قشم به شمار می رود. از جاهای دیدنی شمال قشم است. در چند صد متری شمال قشم، روستای لافت قرار دارد. لافت بخشی از جاهای دیدنی معروف قشم است.

 • آدرس بندر لافت: استان هرمزگان، جزیره قشم، شرق جنگل حرا، شمال غربی قشم
 • ساعت بازدید: شبانه روزی
 • قیمت بلیط: رایگان

جاهای دیدنی قشم در بهار

اگر در بهار عازم قشم شدید، جاهای دیدنی بسیاری دارد. در واقع تا اواسط بهار، آب و هوای قشم، فرصت مناسبی برای گردشگری است. از اواسط بهار تا اواخر تابستان، هوا گرم می شود و از شدت گردشگران کاسته می شود. در نیمه نخست سال، هوای بهاری و تابستانی جزیره گاها در طول روز به ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. ساحل یا پاساژگردی در بهار، انتخاب خوبی برای مشکل پسندها است.

موزه ها و جنگل حرا و تنگه گردی های قشم، انتخاب خوبی برای بهارگردی عصرانه در این جزیره دوست داشتنی است. خلاصه جاهای دیدنی قشم در عید نوروز همه مواردی است که در این گفتار ذکر کردیم. چون تقریبا از اواخر فروردین، هوای گرم و شرجی بر جزیره حاکم می شود و بسیاری از مقصدهای گردشگری و طبیعت گردی جزیره از دستور کار گردشگران خارج می شود.

جاهای دیدنی قشم در تابستان

تابستان فصل بسیار گرم جزیره است. قیمت اقامتگاه ها و هزینه های گردشگری کاسته می شود چون فصل پر توریست جزیره نیست. در تابستان گردی در جزیره، لباس های نخی خنک به همراه داشته باشید. موزه ها و پاساژها، انتخاب خوبی برای تابستان گردی است. بسیاری از مقصدهای گردشگری و طبیعت گردی جزیره که در این گفتار معرفی شد، انتخاب خوبی برای تابستان نیست چون هوا شرجی و بسیار گرم است. تفریحات و جاهای دیدنی قشم در تابستان کمتر از نیمه دوم سال است.

جاهای دیدنی قشم در پاییز

بهترین فصل گردشگری در قشم ، فصل خزان است. آب و هوای خنک و مطبوعی پیش روی شما قرار دارد و بسیاری از مقصدهای طبیعت گردی معرفی شده در این گفتار از غواصی تا تنگه گردی در دسترس است.

به جز مکان های دیدنی قشم می‌ توانید از سرگرمی هایی جون: غواصی، پرواز با گلایدر، قایق‌ سواری، دلفین گردی در جزیره هنگام، تنگه گردی در چاهکوه و روستاگردی در لافت و درگهان و تور سافاری هم لذت ببرید. در پاییز، مراکز خرید متنوع از مرجان تا الماس، جای خوبی برای گردشگری و تفریح و خرید اجناس مورد نیاز است. همان طور که گفتیم، معروف‌ترین مراکز خرید قشم: مرجان، سیتی سنتر ۱ و ۲، درگهان و بازار قدیم قشم است.

جاهای دیدنی قشم در زمستان

زمستان قشم یکی از بهترین زمان ها برای گشت و گذار در این جزیره باصفا است. جنگل حرا، تنگه چاهکوه، جزیره ناز، دره ستارگان، بندرلافت، دره تندیس ها، غار نمکدان، غار خربس، قلعه پرتغالی ها، دره سکوت، ساحل نقره ای، بازارچه قدیمی، معدن خاک سرخ ، فرش قرمز و دره مجسمه ها، بخشی از جاهای دیدنی قشم در فصل زمستان است.

جاهای دیدنی قشم برای کودکان

قشم جای خوبی برای تفریح و سرگرمی گروه های مختلف سنی به خصوص کودکان و نوجوانان است. محبوب ترین شهربازی های این جزیره که در طول ۴ فصل سال تا پاسی از شب باز است، مجموعه تفریحی گردشگری هامون، پلاژ سیمین، شهربازی سیتی سنتر قشم است. پارک های ساحلی بسیاری هم برای گشت و گذار عصرگاهی در نیمه دوم سال در دسترس والدین برای تفریح کردن دلبندانشان وجود دارد. پارک کروکودیل که در این گفتار معرفی شد و موزه های قشم، از جمله مقصدهای دیدنی برای تفریحات کودکان در این ژئوپارک عظیم است. جزیره قشم و جاهای دیدنی آن، یک دانشگاه بزرگ برای همه مردم به خصوص کودکان خواهد بود.

سؤالات متداول

بهترین جاهای دیدنی قشم در بهار کجاست؟

با توجه به اینکه هوای قشم در بهار مخصوصا فروردین ماه مساعد است تمامی جاذبه های گردشگری که معرفی شدند توصیه می شود.

بهترین جاهای دیدنی قشم در تابستان کجاست؟

در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد و شرجی بودن هوا دلیل اصلی گردشگران برای مسافرت، کاهش هزینه های سفر و خرید است. با این حال ساحل گردی و استفاده از خنکای شب در کنار جاذبه ها گزینه مناسبی است.

بهترین جاهای دیدنی قشم در پاییز کجاست؟

پاییز در قشم آب و هوای خیلی خوبی دارد که در کنار کلیه جاذبه های معرفی شده توصیه می کنیم دیدن سواحل، جزایر و روستاهای اطراف، جنگل های حرا و تماشای دلفین ها را از دست ندهید.

بهترین جاهای دیدنی قشم در زمستان کجاست؟

در زمستان دمای هوای قشم به ۱۲ درجه می رسد که توصیه می کنیم از جاذبه های تاریخی و تفریحی مختلف مثل غار نمکدان، غار خربس، قلعه پرتغالی ها، ساحل نقره ای و جزایر ناز و مشابه آنها را تجربه کنید.

۴/۵ - (۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×