جاذبه های گردشگری تهران

کوه دارآباد تهران کجاست؟ آموزش مسیر کوهنوردی و پیک نیک در کنار چشمه

کوه دارآباد تهران یکی از کوه هایی است که به عنوان مرکزی برای کوهنوردی و پیک نیک پایان هفته خانواده ها و جاهای دیدنی تهران مورد توجه قرار گرفته است. مسلما اگر به ورزش کوهنوردی علاقه مند باشید و چندین سال باشد که در این حرفه مشغول به ورزش باشید، نیازی به توصیه های ورزشی و کوهنوردی ندارید؛ اما در صورتی که یک فرد آماتور و مبتدی در این حرفه هستید، می توانید به ادامه این موضوع توجه کرده و از نکاتی که طی این مقاله ذکر می شود، در این زمینه استفاده کنید.

کوه دارآباد تهران کجا قرار دارد؟

ابتدا بهتر است بدانیم که این کوه در کجا قرار گرفته است و چگونه می توانید به سادگی و به راحتی از طریق مسیر کوهپیمایی این کوه، به قله آن برسید. اگر بخواهیم بدانیم که این کوه و دامنه آن به طور دقیق در کجا قرار گرفته است و چگونه می توانید به آنجا بروید، می توانید از آدرس زیر استفاده کنید. تهران، خیابان دارآباد، خیابان محبی، کوه دره دارآباد.

مسیرهایی که از طریق آن ها می توانید به این کوه برسید بدین صورت است که ابتدا به میدان تجریش رفته و سپس به سمت شمیرانات بروید. بعد از رسیدن به شمیرانات باید به سمت شمال شرقی شمیرانات رفته و سپس مسیر کوهپیمایی خود را آغاز کنید تا به یک دره برسید.

کوهنوردی در کوه دارآباد تهران

نکات مهم پیرامون کوهنوردی در دارآباد

بهتر است به برخی از نکات مهم که در خصوص کوهنوردی در کوه دارآباد لازم دارید، توجه کافی داشته باشید. این موارد می توانند هم به سلامت و ایمنی شما کمک بسیار زیادی کنند و هم می توانند سفر بسیار دلپذیرتری را برای شما به وجود بیاورند.

  • آموزش کوهنوردی

در صورتی که قصد صعود به قله کوه دارآباد را دارید، بهتر است ابتدا آموزش های لازم برای کوهنوردی را ببینید. این آموزش ها شامل بخش های مختلفی می شوند که می توان از جمله آن ها به گره زدن طناب، نقشه خوانی، چگونگی رفتار در شرایط سخت، نحوه مقابله با بیماری، چگونگی کوهنوردی، آشنایی با لباس و تجهیزات کوهنوردی و… اشاره کنیم.

  • پیدا کردن گروه و هم تیمی ها

مورد دوم در خصوص پیدا کردن یک تیم و هم گروهی های مناسب است که در کنار آن ها به سمت قله صعود کنید. فعالیت کوهنوردی می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا شود و همین موضوع باعث می شود که اگر به تنهایی و به صورت انفرادی به این منطقه رفته باشید، دچار مشکل شوید.

  • فراهم کردن تجهیزات و تغذیه مناسب

مورد بعدی در خصوص فراهم کردن غذا و همچنین تجهیزات مناسبی است که باید حتما برای کوه دارآباد مدنظر قرار دهید. این تجهیزات می توانند شامل وسایل کوهنوردی، لباس کوهنوردی، کفش کوهنوردی و همچنین مواد خوراکی مقوی و کم حجم به همراه آب و… باشد. در صورتی که تجهیزات مناسب و غذای کافی را به همراه نداشته باشید، احتمالا دچار مشکلات زیادی در طول فعالیت کوهنوردی خود می شوید.

  • بررسی وضعیت هوا

پیش از آن که بخواهید به کوهنوردی بروید، لازم است تا حتما وضعیت آب و هوا را بررسی کرده و از خوب بودن هوا مطمئن باشید.

  • برنامه ریزی

برنامه ریزی کردن برای فعالیت کوهنوردی می تواند یکی از موارد مهمی باشد که حتما باید انجام دهید. این برنامه ریزی ها می توانند شامل جزئی ترین موارد تا کلی ترین و مهم ترین مولفه ها باشند. در صورتی که برنامه ریزی درستی نداشته باشید، به احتمال بسیار زیاد به مشکل برخورد کرده و نمی توانید به سادگی و به راحتی صعود خود به قله را انجام دهید.

پیاده روی در کوه داراباد تهران

نکات مهم پیرامون پیک نیک در کوه دارآباد

علاوه بر افرادی که برای کوه نوردی به این منطقه می روند، خانواده ها و جمع های دوستانه بسیار زیادی نیز هستند که این منطقه را برای پیک نیک و گشت و گذار انتخاب می کنند. قسمتی از مسیر این کوه مناسب پیاده روی است و همین موضوع سبب می شود تا بتوانید حتی بدون نیاز به تجهیزات کوهنوردی، به این منطقه بروید. اما رعایت کردن چند نکته اهمیت بسیار زیادی دارد. این نکات را در ادامه بیان خواهیم کرد.

  • آب و غذای مناسب

برای پیک نیک در کوه دارآباد لازم است تا حتما آب و غذای مناسب را داشته باشید. آب و غذای مناسب برای پیک نیک یکی از مهم ترین مواردی است که باید آن را درست انتخاب کنید. سعی کنید آب آشامیدنی را حتما با خود داشته باشید تا مشکلی از این بابت برایتان به وجود نیاید.

  • انتخاب مکان مناسب

زمانی که برای پیک نیک به کود دارآباد می روید، لازم است تا مکان مناسبی را برای نشستن و بازی کودکان انتخاب کنید. محیط مورد نظر شما کوهستانی است و اگر به درستی نتوانید مکان خوبی را پیدا کنید هم خطر برای کودکان شما وجود دارد و هم آن که احتمالا ریزش کوه و… می باشد. بنابراین حتما به این نکته توجه داشته باشید تا بتوانید به شکل راحت تر و بهتری اوقات فراغت خود را سپری کنید.

کوه دارآباد تهران

جاذبه ها و اماکن دیدنی نزدیک به کوه دارآباد

مکان های دیدنی نزدیک به کوه دارآباد تهران می توانند در کنار کوهنوردی در این کوه در برنامه تهران گردی شما قرار گیرند. درست است که برای کوهنوردی در این کوه به یک یا حتی چند روز زمان نیاز دارید، اما می توانید بازدید از مکان های نزدیک به این کوه را نیز در برنامه خودتان قرار دهید و از این طریق می توانید سفر بهتر و جذاب تری را داشته باشید. از جمله جاذبه های نزدیک به کوه دارآباد می توان به باغ پرندگان تهران، موزه ملی و حیات وحش ایران، مجموعه تفریحی – ورزشی توچال، موزه آب تهران، باغ و عمارت عین الدوله، آبشار اوسون، هیومن پارک، کاخ نیاوران، کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمد شاهی، آبشار کبوترخان، بام محک، موزه جهان نما و رویا پارک (موزه خطای دید) اشاره کرد.

هتل های نزدیک به کوه دارآباد

افرادی که در تهران و یا نهایتا در کرج زندگی می کنند، می توانند بدون نیاز به رزرو هتل و یا مسافرخانه، به این کوه و دامنه آن سفر کرده و از آن نهایت لذت را ببرند؛ اما افرادی که در شهرهای دیگر زندگی می کنند، می توانند با رزرو هتل های تهران نزدیک به این کوه، به راحتی روز قبل را به شهر تهران سفر کنند و پس از استراحت کامل در شب، کوهنوردی و پیک نیک خوبی را در این کوه و دامنه آن تجربه کنند. از جمله هتل های نزدیک به کوه دارآباد می توان به هتل ویستریا، هتل آپارتمان سپهر، هتل دیاموند، هتل استقلال و هتل فرشته پاسارگاد اشاره کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا