» گوناگون » چشمه های آبگرم ایران
falkadehfountain
گوناگون

چشمه های آبگرم ایران

۳۰ مهر ۱۳۹۷ 11۰1,019

یکی از بکر ترین و شناخته شده ترین جاذبه های طبیعی، چشمه های آبگرم بوده که به دلیل برخورداری از خاصیت های درمانی، دارای مخاطبان فراوانی بوده و همه روزه افراد بسیاری به نقاط گوناگون کشور سفر کرده تا از این چشمه های آب گرم دیدن کرده و بهره بگیرند.

با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی و آشنایی با برخی از بهترین چشمه های آب گرم ایران همراه باشید.

مقاله مرتبط : “آبگرم قینرجه داغترین آبگرم جهان”
مقاله مرتبط : “چشمه های آبگرم قزوین”

آبگرم فلکده
در نزدیکی شهر تنکابن و در فاصله ۱۵ کیلومتری جاده دوهزار و در دل جنگل های سرسبز این منطقه

آب گرم فلکده

در نزدیکی شهر تنکابن و در فاصله ۱۵ کیلومتری جاده دوهزار و در دل جنگل های سرسبز این منطقه، چشمه آبگرم بی نظیری با نان فلکده وجود دارد.

این منطقه در میان گردشگران و طبیعت گردها بسیار شناخته شده بوده اما به دلیل دوری و سخت بودن دست رسی به آن کمتر کسی برای دیدن چشمه آب گرم فلکده سفر می کند.

همین دوری مسیر و سختی راه سبب شده تا آبگرم فلکده یکی از بکر ترین و دست نخورده ترین مکان های طبیعی کشور بشمار آید.

راه دسترسی به آبگرم فلکده

این چشمه آبگرم در تنکابن، کیلومتر ۱۵ جاده دوهزار و در روستای لیره سر واقع شده است.

آبگرم فردوس
یکی از بکرترین و بهترین چشمه های آب گرم معدنی کشور شناخته می شود

آب گرم فردوس

یکی از چشمه های آب گرم معدنی ایران در شهر فردوس استان خراسان رضوی واقع شده و با قدمتی در حدود ۲۰۰ سال، یکی از بکرترین و بهترین چشمه های آب گرم معدنی کشور شناخته می شود.

این چشمه آب گرم معدنی دارای خاصیت درمانی بسیاری بوده و همه روزه مسافران بسیاری زحمت راه را به خود داده و برای بهره مندی از این آب گرم به فردوس سفر می کنند.

آبگرم کهنه
در فاصله ۱۴۸ کیلومتری شهر مشهد و ۱۸ کیلومتری شهر قوچان

 چشمه آبگرم شهر کهنه

در فاصله ۱۴۸ کیلومتری شهر مشهد و ۱۸ کیلومتری شهر قوچان، چشمه آبگرمی زیبا و شناخته شده وجود دارد که با نام آب گرم شهر کهنه شناخته می شود.

این چشم همه روزه شاهد گردشگران بسیاری هستند که برای بهره مندی از زیبایی ها و همچنین خاصیت های درمانی به این منطقه سفر می کنند.

در نزدیکی چشمه آب گرم شهر کهنه و در فاصله ۶ کیلومتری از آن، آرانگاه امام زاده سلطان ابراهیم واقع شده و که قرار گیری این امام زاده و چشمه آب گرم در کنار یکدیگر سبب سفر بسیاری از گردشگران به این نقطه می شود.

آدرس آبگرم شهر کهنه

آبگرم شهر کهنه در استان خراسان رضوی، شهر قوچان و در فاصله ۱۸ کیلومتری غرب این شهر واقع شده است.

آبگرم سرعین

آبگرم های سرعین

سرعین یکی از شهر های استان اردبیل بوده که به دلیل وجود چشمه های آبگرم فراوان در این شهر، شهرت بسیاری یافته و همه روزه افراد بسیاری به این شهر برای استفاده از چمه های آب گرم آن سفر می کنند.

فاصله سرعین تا شهر اردبیل ۵۲ کیلومتر بوده و به دلیل موقعیت جغرافیایی و برخورداری از آب هوایی سرد و خنک، بهترین فصل سفر به این شهر روزهای گرم تابستان است. 

چشمه های آب گرم شهر سرعین از دل زمین جوشیده و با دارا بودن دمای مناسب، از خاصیت های درمانی و آرامش بخش منحصر به فردی برخوردار هستند.

آبگرم کریز
آبشار کریز در شهرستان کاشمر استان خراسان رضوی است

 چشمه آب گرم کریز

یکی از چشمه های آب گرم ایران که به دلیل خاصیت درمانی فراوان، مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار می گیرد، آبشار کریز در شهرستان کاشمر استان خراسان رضوی است.

در نزدیکی این آب گرم دره ای زیبا با چشم اندازهای بی نظیر وجود داشته که سبب محبوبیت بیشتر این منطقه شده و به جذابیت آن تا حد بسیاری افزوده است.

درون آب این چشمه آب گرم مواد معدنی و شیمیایی گوناگونی وجود داشته که سبب شده برای درمان بیماری های پوستی بسیار مفید و اثر بخش باشد.

چشمه آبگرم لاریجان

یکی دیگر از چشمه‌های آبگرم ایران که در دامنه‌های زیبای البرز واقع شده است چشمه لاریجان می‌باشد. این چشمه آبگرم معدنی در جاده هراز و نزدیکی آمل و در روستای رینه قرار دارد و دمای آن بین ۶۰ تا ۷۰ درجه است. املاح معدنی بسیاری در چشمه‌های آب گرم این منطقه وجود دارد و چشمه آب آهن و حمام شاه‌عباسی در این روستا مشهور است.

همچنین خانه‌های روستایی و سوئیت‌هایی با لوله کشی و مجهز به حوضچه‌های آب گرم گوگردی نیز در این روستا برای مسافران در نظر گرفته شده است.

چشمه های آبگرم محلات

در شهر محلات استان مرکزی مجموعه‌ای از چشمه‌های آب گرم معدنی با خواص بسیار زیادی وجود دارند که از جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌روند. چشمه‌های آبگرم شفا، دنبه، حکیم، سودا، روماتیسم و سلیمانیه در جاده دلیجان به محلات و جاده اصلی قم به اصفهان از مهمترین این چشمه‌ها هستند و دارای مجتمع‌های آب درمانی و اقامتگاه می‌باشند.

چشمه آب گرم چالدران

به دلیل وجود تعداد فراوان چشمه های آب گرم در استان آذربایجان غربی، این استان به منطقه چشمه های آب گرم معروف شده و به سبب وجود ۴۶ چشمه، همه روزه گردشگران بسیاری به نقاط مختلف این استان سفر می کنند.

آب گرم معدنی چالدران یکی از این آب گرم ها بوده که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این استان بشمار می آید.

البته باید این نکته را اشاره کرد که در ایران بسیاری دیگر چشمه های آبگرم با خواص گوناگون وجود داشته و در این مطلب تنها نام برخی از آنها عنوان شده است.

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×