» جاذبه های گردشگری هرمزگان » جاذبه های گردشگری بندرعباس » شهر بندرعباس، آشنایی با بزرگترین شهر بندری در ‏همسایگی خلیج فارس
شهر بندرعباس
جاذبه های گردشگری بندرعباس

شهر بندرعباس، آشنایی با بزرگترین شهر بندری در ‏همسایگی خلیج فارس

۲۸ بهمن ۱۴۰۲ 5۰631

شهر بندرعباس به دلیل موقعیت جغرافیایی، تجاری و تفریحی خاصش، همواره در فصول مختلف سال میزبان گردشگران فراوانی از سراسر کشور و جهان بوده است. این بندر که بزرگترین بندر ایران است، نقطه ورود و خروج بیشترین حمل و نقل کالا از کشورهای حاشیه خلیج فارس به حساب می‌آید. علاوه بر این، آثار تاریخی، مناظر طبیعی و فرصت‌هایی که برای پیاده‌روی در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس وجود دارد، باعث شده است که سفر به بندرعباس حتما در برنامه گردشگران کشور باشد. در ادامه به معرفی کامل شهر بندرعباس می‌پردازیم.

فهرست این مطلب

اطلاعات کلی شهر بندرعباس

برای معرفی بندرعباس باید بگوییم که یکی از بزرگترین بنادر ایران و مرکز استان هرمزگان است. مساحت بندرعباس در حدود ۱۲۵ کیلومتر مربع است، از شمال به کوهستان و از جنوب به دریا محدود می‌شود.

جمعیت

جمعیت بندرعباس سال ۱۴۰۲، چیزی در حدود ۶۶۳ هزار نفر است.

بنر تبلیغاتی رزرو هتل سینگو قشم با تخفیف

زبان

مردم بندرعباس از گویش بندری بهره می‌برند که تحت تأثیر ورود اقوام و مهاجرین از کشورهای مختلف و حتی نواحی دیگر ایران قرار گرفته است.

دین

اغلب اهالی شهر بندرعباس اندیشه‌های اسلامی و مذاهب شیعه و سنی را دنبال می‌کنند.

اقتصاد

شهر بندرعباس دلیل موقعیت جغرافیایی ایده‌ آلش، به منطقه ویژه‌ای برای اقتصادی شدن در زمینه‌های معادن، فلزات، کشتی‌سازی و صادرات و واردات کالا تبدیل شده است. مردم این شهر از طریق ماهی‌گیری، کشاورزی، تجارت و تولید صنایع دستی، امرار معاش می‌کنند.

بنر هتل آرتا قشم

تاریخچه شهر بندرعباس

در گزارش هرودوت (مورخ یونانی) ذکر شده است که در زمان فرمانروایی داریوش هخامنشی، فرمانده‌ای یونانی به نام سلیاکوس با کشتی از بندری در هرمزگان به سمت اقیانوس هند و دریای سرخ رفته تا ارتباط دریایی با بنادر مهم آن دوران مانند چین و هند و لیبی ایجاد کند. زمانی که استان هرمزگان به یک مرکز تجارت دریایی تبدیل شد، مشخص نیست. اما سابقه چند هزار ساله لنج‌ سازی در ساحل شمالی خلیج فارس نشان از قدمت تجارت در این ناحیه دارد.

در دوران اوج، بندرعباس در اروپا، آفریقا و آسیا شهرت یافت و تجارت در آن گسترش یافت. جهانگردانانی چون مارکوپولو، ابن بطوطه و ژنگ وی چینی به این شهرت و قدرت اشاره کرده‌اند. در قرن شانزدهم میلادی، پرتغالی‌ها بندرعباس را برای بارگیری اجناس خود برگزیدند؛ زیرا رفت و آمد کشتی‌های تجاری به شهر بندرعباس آسان‌تر از جزیره هرمز بود.

تصویری قدیمی از شهر بندرعباس

اسامی قدیمی

بندرعباس، نام‌های مختلفی را در طول تاریخ به خود گرفته است که نشان از ارتباط مردم با این شهر دارند. نام‌هایی از جمله بندر، بندل، بندر گامرون، گامرون، گمبرون، گمرون، جرون، جرونات، جرونات عباسی، زرون، بندرعباسی و بندرعباس. قدمت نام کنونی این شهر به دوران صفوی باز می‌گردد. وقتی شاه عباس در سال ۱۶۲۲ میلادی با کمک انگلیسی‌ها و سردار ایرانی امام قلی خان، پرتغالی‌ها را از خاک ایران بیرون کرد، به افتخار این پیروزی نام بندر گمبرون به بندرعباس تغییر یافت.

آب و هوای شهر بندرعباس در ۴ فصل

در این قسمت به معرفی بندرعباس از نظر شرایط آب و هوایی توجه می‌کنیم.

بندرعباس در فصل بهار

بندرعباس در بهار به یکی از شلوغ‌ترین شهرهای ایران تبدیل می‌شود، زیرا بسیاری از مردم به دنبال سفر به جزایر قشم و هرمز هستند.

بندرعباس در فصل تابستان

هوای بسیار گرم و خشک در بندرعباس حاکم است. این شرایط آب و باعث شود که کمترین تعداد مردم به سفر به این منطقه فکر کنند، زیرا گرما و خشکی هوا می‌تواند  مراحلی از سفر که به فضای باز نیاز دارند، ناخوشایند کند.

بندرعباس در فصل پاییز

با آغاز فصل پاییز، هوا کمی خنک‌تر می‌شود و در روزهای آخر پاییز، سفر گردشگران به بندرعباس و به‌ طور کلی جنوب کشور آغاز می‌شود.

بندرعباس در فصل زمستان

هوا در بندرعباس به طور معمول معتدل و مطبوع است، با دمایی که نسبت به فصل تابستان و پاییز کمتر است. این شرایط آب و هوایی می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد، زیرا هوا به میزانی مطبوع است که امکان برگزاری فعالیت‌های خارجی را فراهم می‌کند، اما به ‌طور همزمان دمای معتدل به افراد اجازه می‌دهد که از گردش‌های خود لذت ببرند بدون اینکه از گرمای بیش از حد یا سرمای شدید رنج ببرند.

آب و هوای شهر بندرعباس

آداب و رسوم مردم شهر بندرعباس

این شهر همواره مکان زندگی افراد مختلف جهان بود. این مسئله، یک تنوع فرهنگی غنی ایجاده کرده که در کلیپ معرفی بندرعباس هم به آن اشاره شده است. آداب و رسوم محلی در بندرعباس، ترکیبی از آیین‌های اقوام مختلف جهان است.

حجله گردانی

مراسم حجله گردانی، بیشتر در شب تاسوعا و روز عاشورا برگزار می‌شود و به نوعی شبیه به مراسم نخل گردانی در یزد است. این حجله، که به شکل تابوت است، به حجله حضرت قاسم اشاره دارد.

چک چکو

در مراسم چک چکو، دو تکه چوب نخل به طوری که دست یک فرد برسد، به هم می‌زنند و از این طریق صدایی خاص و آهنگین ایجاد می‌شود. این مراسم به عنوان یک جزء از مراسم‌های محرم و عزاداری حسینی برگزار می‌شود.

 مولودی خوانی

همه‌ی ما با مراسم مولودی خوانی آشنایی داریم، اما در بندرعباس این رسم با حضور و تب و تاب بیشتری برگزار می‌شود. در اعیاد مختلف، شما می‌توانید در مولودی خوانی مردم بندرعباس شرکت کنید که با شکوه و جلوه‌ی ویژه‌ای برگزار می‌شود.

صید مشتا

این صید با استفاده از جزر و مد صورت می‌گیرد. صیادان چوب‌هایی را در ساحل قرار داده و با استفاده از تور حصاری راه می‌اندازند. زمانی که آب جزر شروع به بالا رفتن می‌کند، ماهی‌ها و سایر موجودات دریایی وارد این تورها می‌شوند. وقتی آب مد شروع به کاهش می‌کند، صیادان ماهی‌ها را از این تورها برمی‌دارند. تماشای این روش صید، یکی از جاذبه‌های بندرعباس است.

مراسم قبله دعا

این آیین برای آوردن باران برگزار می‌شود. ابتدا کودکان به صورت گروهی در کوچه‌ها و بازارها می‌گردند و شعری محلی را اجرا می‌کنند و از مردم هدایایی دریافت می‌کنند. این رویداد به مردم، مکان و زمان برگزاری مراسم قبله دعا را اطلاع می‌دهد.

مراسم زنبیل گردان

این مراسم برای کودکان زیر دو سالی که راه نیافته‌اند، برگزار می‌شود. در این مراسم، پدر و مادر کودک جمعی از همسایه‌ها و دوستان را به همراه فرزندانشان به خانه دعوت می‌کنند. سپس فرزند خود را درون یک زنبیل که از برگ درخت نخل بافته شده، قرار می‌دهند و سایر کودکان نیز همراه با آن‌ها زنبیل را می‌گردانند و شعرهایی محلی می‌خوانند تا کودک زودتر راه بیفتد.

مراسم زار

یک رسم آفریقایی است که به باور مردم شهر بندرعباس، اگر فردی بیمار شود، ممکن است به دلیل ورود ارواح خبیثه به بدنش باشد. این مراسم برای بهبودی و درمان بیمار برگزار می‌شود. افرادی که توسط پزشک درمان نشده‌اند، باید به مسئول برگزاری مراسم مراجعه کنند. تا هفت روز قبل از شروع مراسم در قرنطینه می مانند. مسئول برگزاری این مراسم به نام “مامازار” یا “بابازار” شناخته می‌شود.

صید مشتا در بندرعباس

حمل و نقل شهر بندرعباس

در این قسمت از معرفی بندرعباس، به مسئله حمل و نقل توجه کرده‌ایم، گردشگران با اطلاع داشتن از شرایط حمل و نقل در این شهر می‌توانند بهترین و راحت‌ترین شکل سفر را انتخاب کنند

حمل و نقل درون شهری

در هنگام نیاز به حمل و نقل در شهر بندرعباس، شما می‌توانید از خدمات مختلفی مانند اتوبوس‌های شهری و تاکسی‌ها به عنوان گزینه‌های اصلی حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید. همچنین امکان سفارش تاکسی‌های آنلاین نیز در اختیار شماست.

حمل و نقل برون شهری

در شهر بندرعباس حمل و نقل برون شهری به ۴ شکل انجام می‌شود. مسیرهای هوایی، زمینی، ریلی و دریایی. فرودگاه بین المللی بندرعباس، ترمینال خلیج فارس بندرعباس، راه آهن بندرعباس و بندر شهید حقانی برای خدمت رسانی به شما آماده هستند.

حمل و نقل درون شهری شهر بندرعباس

جاهای دیدنی بندرعباس

همسایگی بندرعباس با دریا باعث شده تا این شهر با سواحل زیبا و مکان های تاریخ ارزشمندش از جاذبه‌های مهم و محبوب برای گردشگران باشند. در ادامه چند نمونه جاهای دیدنی بندرعباس را برای شما معرفی می‌کنیم.

عمارت کلاه فرنگی

قدیمی‌ترین بنای تاریخی بندرعباس است که قدمتی بیش از ۳ قرن دارد. این بنا توسط هلندی‌ها احداث شده و در گذشته به عنوان تجارتخانه آن‌ها شناخته می‌شد. طبقه همکف برای نگهداری کالا و طبقه دوم برای اداری و سکونت مورد استفاده قرار می‌گرفت.

معبد هندوها

پرستشگاه بُتِ گوران، یک جاذبه مهم در مرکز شهر بندرعباس است. این ساختمان در سال ۱۲۶۷ خورشیدی توسط تجار هندی ساخته شده و هزینه ساخت آن از طریق جمع‌آوری هدایای هندوها تامین شد. طراحی این بنا الهام گرفته از معماری پرستشگاه‌های هندی است.

بنای حمام گله‌داری

اکنون به عنوان موزه مردم‌شناسی استان هرمزگان شناخته می‌شود، دومین حمامی ایجاد شده در بندرعباس است. این حمام در دوره قاجار توسط تاجری به نام شیخ احمد گله‌داری ساخته شد و به وقف مسجد محل، که به نام مسجد گله‌داری معروف است، اختصاص یافت.

چشمه آب گرم گنو

در فاصله ۳۴ کیلومتری شمال شرق بندرعباس واقع شده است، که یکی از جاذبه‌های طبیعی این منطقه به شمار می‌آید. آب این چشمه از منابع آب گوگردی بسیار گرم و دارای کلر و سولفات است و بسیاری از مردم به دلیل خواص ویژه‌ای که دارد، به سوی این منطقه جذب می‌شوند.

بنای حمام گله داری، فضای داخل

تفریحات بندرعباس

احتمالا اگر بندرعباس را به عنوان یکی از مقصدهای سفری پرطرفدار و جذاب در داخل کشور معرفی کنیم، بسیاری موافقت خواهند کرد. تفریحات بندرعباس، با ویژگی‌های منحصر به فرد، یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر هستند.

غار خرسین

یکی از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری منحصر به فرد در اطراف بندرعباس، غار خرسین است. این معجزه‌ای نمکی در میان کویر واقع شده است. غار خرسین یک گنبد نمکی بی‌نظیر در میان پوشش گیاهی است.

موزه حیات وحش

در موزه حیات وحش استان هرمزگان، شما می‌توانید آیینه‌ای کامل از تنوع زندگی وحشی منطقه بندرعباس را ببینید. این موزه دو طبقه با مساحتی بالغ بر ۱۸۵ متر دارد که طراحی شده تا گونه‌های مختلف محیط زیستی هرمزگان را به شما نمایش دهد.

باغ پرندگان

اگر به دنبال یک فضای سبز و آرام هستید، باغ پرندگان بندرعباس می‌تواند مقصدی برای شما باشد. از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر، این باغ انواع مختلفی از پرندگان را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ از پرندگان آبزی، شکاری تا پرندگان زینتی، همه در این باغ یافت می‌شوند.

پارک ساحلی سورو

پارک ساحلی سورو به ساحل تنگه هرمز متصل است، این ویژگی باعث شده که امواج در اینجا به طور پویا و شورانگیزی در جرکت باشند و رفت ‌و آمد کشتی‌های تجاری را نیز دیده می شود. در این پارک، زیر سایه درختان نارگیل، خرما، ختمی و پلومریا می‌توانید از طبیعت لذت ببرید.

پارک ساحلی سورو

معرفی غذاهای بندرعباس

در این شهر، سبک غذایی مردم به خوبی با آشپزی هندی همخوانی دارد و از ادویه‌ها و فلفل‌های مختلف برای افزودن طعم به غذاها استفاده می‌شود. مصرف ماهی نیز جایگاه ویژه‌ای در تغذیه مردم این شهر دارد. در ادامه، تعدادی از غذاهای محلی بندرعباس را به شما معرفی می‌کنیم.

قلیه ماهی

خورش قلیه ماهی و میگو، یکی از غذاهای معروف جنوب کشور است که از ترکیب ماهی یا میگو و سبزیجات تهیه می‌شود. طعم تمبر هندی و تندی فلفل، به این غذا طعمی جذاب و ویژه می‌بخشد.

قوزی گوشت یا مرغ

قوزی گوشت یا مرغ، یکی از غذاهای محبوب در مناطق جنوبی ایران است که ریشه‌ی اصلی آن به تاریخ عربی باز می‌گردد. برای تهیه این غذا، گوشت بره یا مرغ را کباب می‌کنند و به همراه آجیل بوداده و کشمش، بر روی برنج می‌چینند.

هواری

هواری، یک غذای محلی با انواع مختلف است؛ به عنوان مثال، هواری چکو میگ با استفاده از میگوهای ریز تهیه می‌شود و اگر از ماهی استفاده شود، آن را هواری ماهی می‌نامند. یک پلوی مخلوط و مقوی است که طعم ادویه‌های جنوبی را در آن حس می‌کنید.

نان توموشی

یک نوع نان نازک است که با تخم‌مرغ، پنیر، مهیاوه یا سوراغ تهیه می‌شود. مهیاوه و سوراغ سس‌هایی هستند که از ماهی‌های ساردین تهیه می‌شوند، اما در سوراغ از خاک سرخ جزیره هرمز به عنوان ادویه استفاده می‌شود.

هواری بندرعباس

معرفی رستوران‌های بندرعباس

رستوران‌ های بندرعباس با تجهیزات و امکانات پیشرفته، منوی گسترده از غذاهای متنوع و بین‌المللی، و فضای مدرن، تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما فراهم می‌کنند. در این رستوران‌ها، علاوه بر زیبایی فضا، انواع غذاهای خوشمزه و باکیفیت نیز برای شما فراهم شده است.

رستوران بادگیران

رستوران بادگیران یک مجموعه گردشگری جذاب و دارای رستوران مدرن و سنتی است. این مکان با دکوراسیون و معماری منحصربه‌فرد و آب‌نمایی درخشان در زیر نور خورشید، فوق‌العاده زیبا است که به ‌راحتی مشابه آن را پیدا نمی‌کنید.

رستوران امپراطور

علاوه بر طراحی مدرن، فضایی سنتی نیز برای دوستداران این سبک ایجاد کرده است. فضای باز این رستوران، گزینه‌ی عالی برای شام‌خوردن در یکی از برترین رستوران‌های بندرعباس است که شرایطی برای لذت بردن از غذاهای باکیفیت در هوای خنک شب‌ها فراهم می‌کند.

رستوران هایدا

یک رستوران بزرگ و معروف است که به دلیل ارائه غذاهای دریایی و جنوبی باکیفیت و فوق‌العاده شناخته شده است. اما باید بدانید که این رستوران تنها غذاهای دریایی را سرو نمی‌کند؛ منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی مختلفی است که با همان کیفیت غذاهای دریایی ارائه می‌شوند.

رستوران مجلل

این رستوران به عنوان یکی از جواهرهای بندرعباس شناخته می‌شود، جایی که شما در آن مهیج‌ترین تجربه‌ها به دست می‌آورید. اینجا همه چیز از فضای سنتی گرفته تا غذاهای باکیفیت و موسیقی زنده، برای شما آماده شده است. منوی متنوع این رستوران، انتخابی لذت‌بخش از غذاهای دریایی و ایرانی دارد.

رستوران هایدا

معرفی کافه‌های بندرعباس

اگر به دنبال یک تجربه کافه‌گردی خاص هستید، به کافه‌ های بندرعباس سر بزنید. بهترین کافه بندرعباس ممکن است در هر منطقه‌ای متفاوت باشد اما تجربه شما در هر کافه بستگی به حال و هوای آن روز و سلیقه شما دارد.

کافه دل

کافه دل، آرامگاه اهل دل است. روی مبل‌های راحت آن نشسته و در حالتی خنک و دلپذیر از لحظاتی در بندرعباس لذت ببرید. برای یک قرار کاری یا دوستانه، جایی را در کنار پنجره و پشت میزهای چوبی برای خود انتخاب کنید.

کافه ری

غذاها و نوشیدنی‌های اینجا بسیار جذاب هستند. امکان ندارد قیافه املت اسپانیایی را سر میز دیگران ببینید و حسابی به آن وسوسه نشوید. دکور کافه ری با رنگ‌ها و المان‌های خاصش و گلدان‌هایی که حس و حال مثبتی را به آدم منتقل می‌کنند، بسیار دلنشین است.

کافه کاژه

برای عاشقان کلبه‌های چوبی، کافه کاژه بهشتی است. اینجا احساس می‌کنید که وسط جنگل هستید. حتی با بستن چشمانتان، بوی تنه درختان جنگل به مشامتان می‌رسد. نورپردازی و تابلوهای زیبا هم محیط را دلنشینی می‌کنند.

کال کافه

کافه کال به عنوان یک مکان چندگانه، انواع خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد. فضای طبقه بالا، با یک قفسه کتاب نسبتاً بزرگ، جلب توجه می‌کند. اما این تنها ویژگی‌های کال کافه نیست. فروشگاه قهوه‌ای دارد که دانه‌های قهوه یا قهوه آسیاب‌شده، ماگ‌های زیبا و احتمالاً سایر لوازم مرتبط با قهوه را عرضه می‌کند.

کافه دل

سوغاتی بندرعباس

باید بدانید که هنرهای دست زنان این منطقه بهترین سوغات بندرعباس هستند. آن‌ها با طرح‌ها و زیورآلاتی که از طبیعت الهام گرفته‌اند، لباس‌هایی را تزئین می‌کنند که هر گردشگری را شگفت‌زده می‌کند. در فرصتی مناسب حتما به معرفی مراکز خرید بندرعباس، برای تهیه انواع سوغاتی می پردازیم. میوه‌ها، ترشی‌ها و غذاهای دریایی این شهر نیز به‌ طور خاصی متمایز هستند و می‌توانند به‌عنوان هدیه‌ای متفاوت برای دوستان و خانواده‌تان خوشایند باشند.

گواوا

یک میوه گرمسیری با پوستی سبز است که به دلیل عطر فراوان و طعم شیرینش شناخته شده است. این میوه تنها در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ایران یافت می‌شود.

خرما

یکی از محصولات کشاورزی اصلی در بندرعباس است و ریسمان‌های خرما در سرتاسر شهر به فروش می‌رسند، که به عنوان یکی از سوغات محلی مورد توجه قرار می‌گیرند.

زیورآلات دست ساز

در بندرعباس، مردم با استفاده از صدف‌ها، سنگ‌ها و انواع مختلف مواد، زیورآلات دست‌سازی متنوعی را تولید می‌کنند. این محصولات شامل انواع تابلوها، مجسمه‌ها، تزیینات و زیورآلات می‌شوند که از سوغات معروف این منطقه هستند.

لباس‌ها و پارچه‌های سنتی

در بندرعباس، پارچه‌های پر زرق و برق بسیار محبوب هستند. مردم این منطقه با استفاده از هنرهایی مانند سوزن‌دوزی، خوس‌دوزی، گلابتون‌دوزی و سایر فنون دستی، لباس‌های خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کنند. این لباس‌ها به عنوان سوغات معروف شهر شناخته می‌شوند و دارای قیمت نسبتاً بالایی هستند.

لباس سنتی بندرعباس بر تن یک زن

معرفی هتل‌های بندرعباس

این شهر به عنوان یکی از پرترددترین شهرهای ایران، در تمام فصول سال میزبان مسافران زیادی است. از این رو، تعداد هتل بندرعباس زیاد است. گاهی اطلاعات بیشتری برای تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین هتل های بندرعباس لازم است.

  • هتل اطلس: هتل اطلس بندرعباس، یکی از هتل‌های قدیمی و معروف شهر، در رده اقتصادی قرار دارد. این هتل با ساختاری کلاسیک و یک ستاره اما با قیمت مناسب، یک گزینه عالی برای سفرهای مقرون به صرفه است.
  • هتل آپارتمان سفید: هتل آپارتمان سفید بندرعباس، یکی از جدیدترین و بهترین هتل‌های اقتصادی شهر است. این هتل در سال ۱۳۹۶ با ساختاری مدرن و زیبا تأسیس شده و ارائه‌دهنده خدماتی با کیفیت و راحتی است. این هتل با ۲۵ اتاق در ۸ طبقه، فضایی شیک و مطمئن برای اقامت شما فراهم می‌کند.
  • هتل آپادانا: هتل آپادانا، یکی از هتل‌های با قیمت اقتصادی و مناسب در بندرعباس است. این هتل از سال ۱۳۹۱ در خدمت مسافران است و با ۷ طبقه و ۴۹ اتاق، ارائه دهنده خدماتی راحت و مطمئن است. موقعیت مکانی مناسب این هتل، دسترسی راحت مسافران را به هر نقطه‌ای از شهر فراهم می‌کند.
  • هتل فروغ: هتل فروغ بندرعباس، یکی از محبوب‌ترین هتل‌های این شهر است که از سال ۱۳۷۱ خدمات خود را آغاز کرده است. با موقعیتی استراتژیک، می‌توان به راحتی به اماکن مهم شهر دسترسی داشت. این هتل نزدیک به جاذبه‌های گردشگری معروف شهر مانند معبد هندوها و عمارت کلاه فرنگی قرار دارد.

تور شهر بندرعباس، تجربه‌ی خاص در گرمای جنوب

تور بندرعباس به دلیل مزایای متعددی که ارائه می‌دهد، یک گزینه مطلوب برای گردشگران است. اولین دلیل این است که این امکان را فراهم می‌کنند تا برنامه‌ریزی سفر به یک شهر جدید بسیار آسان‌تر و مرتب باشد. این تور بسته‌های کاملی از خدمات اقامتی، حمل و نقل و گشت‌و‌گذارهای تفریحی را ارائه می‌دهد، که به مسافران این امکان را می‌دهد تا با آرامش بیشتری سفر کنند.

 بندرعباس با تاریخچه طولانی و میراث فرهنگی غنی و با توجه به تنوع طبیعی بسیار، به عنوان یک مقصد سفر منحصر به فرد برای گردشگران محسوب می‌شود. با اقامت ۲۴ می‌توانید سفری لذت بخش و برنامه‌ریزی شده را تجربه کنید.

جمع بندی مطالب

شهر بندرعباس یکی از شهرهای بندری بسیار زیبای ایران ماست که در این مطلب از جنبه‌های مختلف به معرفی آن پرداختیم. آشنایی با جنبه های مختلف این شهر کمک می کند لذت سفر شما به این شهر دو چندان شود و از وقت بهترین استفاده را ببرید.

سؤالات متداول

بندرعباس به چه چیزی معروف است؟

بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر ایران شناخته می‌شود.

بندرعباس در کدام استان است؟

در استان هرمزگان قرار دارد و مرکز این استان است.

فاصله آب گرم گنو با بندرعباس چقدر است؟

آب گرم گنو، چشمه‌ای از منابع آب معدنی، در فاصله ۳۴ کیلومتری شمال شرقی از شهر بندرعباس قرار دارد.

کدام فصل برای سفر به شهر بندرعباس بهتر است؟

بهترین زمان برای سفر به بندرعباس از اوایل پاییز تا انتهای زمستان است.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×