» گوناگون » سواحل زیبای ایران زمین
چابهار
گوناگون

سواحل زیبای ایران زمین

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ 7۰1,013

بی تردید یکی از زیباترین خاطرات خلق شده در سفرهای هر فرد، می تواند لحظات حضور وی در کنار ساحل و نظاره کردن آبی بیکران باشد. قدم زدن بر روی شن های خیس ساحل دریا و دیدن غروب زیبای خورشید در پشت آب های آبی، بی شک یکی از زیباترین مناظر هستی بوده که هر فرد می توان در لحظه حضور خود در کنار دریا آن را تجربه کند.

اما در میان همین زیبایی ها، هستند سواحلی که از شرایط ویژه ای نسبت به سایر ساحل ها برخوردار بوده و دارای زیبایی های منحصر به فردی هستند و با حضور در این ساحل های زیبا می توان بیشترین لذت را کسب کرد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از به تماشا نشستن این گونه مناظر زیبا به وجد آمده و شگفت زده می شوید و نیز می خواهید که زیباترین سواحل ایران را بهتر بشناسید، با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی این ساحل های زیبا و بکر همراه باشید.

 

چمخاله و ساحل بی نظیر آن

در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر لنگرود استان گیلان، ساحل زیبا و بکر چمخاله وجود دارد که به عنوان یکی از بهترین سواحل استان گیلان و نیز کشور شناخته می شود. این منطقه توریستی، نزدیکترین ساحل به لنگرود بوده و به دلیل اینکه اراضی مسکونی آن فاصله کمی با دریا دارد و بخش عمده ای از آن ها در خط ساحلی واقع شده اند، منظره زیبایی را خلق کرده و سبب شده تا این منطقه مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

چمخاله

 

در خصوص اهمیت و زیبایی ساحل چمخاله باید گفت که این منطقه پس از بندر انزلی دومین منطقه گردشگری و پر مخاطب استان گیلان بشمار می آید. این ساحل یکی از کم خطر ترین و زیبا ترین سواحل ایران بوده و همچنین از امکانات رفاهی کاملی نیز برخوردار است که این موضوعات سبب شده تا از سوی وزارت کشور در سال ۱۳۹۰ به عنوان برترین ساحل ایران انتخاب شود.

 

ساحل چپکرود استان مازندران

یکی از زیباترین ساحل های استان مازندران از لحاظ شرایط طبیعی در منطقه چپکرود واقع شده است. در این ساحل امکانات رفاهی و اقامتی در فاصله مناسبی از دریا قرار گرفته و گردشگران می توانند از آنها به راحتی بهره مند شوند که این موضوع سبب شده همه روزه گردشگران بسیاری به این نقطه ساحلی سفر کنند.

ساحل چپکرود استان مازندران

 

پارک ساحلی مرجان کیش و غروب بی نظیر آن

در مجاورت بازار مرجان کیش، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کیش بانام پارک ساحلی مرجان واقع شده و مرز میان بازار مرجان و دریا است. در میان این پارک ساحلی و برای رفاه حال گردشگران، آلاچیق هایی در نظر گرفته شده و این امکان را فراهم کرده تا به دور از همهمه و هیاهوی شهر، به تماشای آب های زیبای خلیج فارس نشسته و همچنین از غروب بی نظیر کیش لذت برد.

تماشای این این منظره به حدی زیبا و شگفت انگیز است که می توان گفت در زمان انجام این کار شما گذر زمان را فراموش می کنید.

پارک ساحلی مرجان کیش

 

ساحل لاکپشت های قشم

دلیل نام گذاری این ساحل ماسه ای در قشم، با نام ساحل لاکپشت ها، حضور فراوان لاکپشت ها در فصل بهار به منظور تخم گذاری در این منطقه است. این ساحل زیبا در تمام طول سال چشم انداز زیبایی داشته اما در فصل بهار و همزمان با حضور دسته های عظیم لاکپشت ها در آن منظره ای منحصر به فرد به خود گرفته و همه ساله در این ایام گردشگران فراوانی را برای دیدن این منظره زیبا به سمت خود جلب می کند.

قشم

 

چابهار زیباترین ساحل جنوب ایران

یکی از زیباترین سواحل جنوب ایران که می توان مناظر دیدنی فراوان و منحصر به فردی را در آن دید، ساحل چابهار است. این ساحل با برخورداری از رنگ های گوناگون ایجاد شده به سبب پوشش گیاهی گوناگون، تابلو زیبایی را خلق کرده که چشم هر بیننده ای را محو تماشای خود میکند.

در قسمت جنوبی چابهار به دلیل وجود صخره‌‌های بزرگی که بر اثر پیشروی آب دریا و فرسایش سنگ ‌های رسوبی به وجود آمده، چشم‌اندازی زیبا را تشکیل داده‌ است. بی تردید غروب و طلوع این ساحل را می توان یکی از دیدنی‌ترین منظره‌هایی دانست که می شود در طول عمر آن را دید.

چابهار

 

غروب ساحل کشتی یونانی کیش

شاید سواحل کیش به غروب زیبا و منحصر به فرد معروف باشند اما هیچ کدام از آنها یارای مقابله با منظره غروب خروشید در سواحلی که کشتی یونانی در آن به گل نشسته است را ندارند. این ساحل به دلیل دید وسیع از دریا و آبی بی کران آن، بهترین چشم انداز از دریا و غروب خورشید را داشته و می توان بهترین حس و لحظات را در زمان حضور خود در این ساحل تجربه کرد.

غروب ساحل کشتی یونانی کیش

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×