جاذبه های گردشگری هرمزگانجاذبه های گردشگری بندرعباسجاهای دیدنی قشم

جزایر ناز ؛ جزایری زیبا در جوار جزیره قشم

جزیره زیبا و رویایی قشم یکی از جزایر واقع شده در خلیج فارس بوده که به دلیل دارا بودن جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار و بازارهای مهیج فراوان به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری کشور، بویژه در فصل ها پاییز و زمستان بشمار می آید، جزایر ناز از جمله جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی جزیره قشم بوده و همه روزه گردشگران بسیاری که به قشم سفر کرده از این جزایر بازدید می کنند.

با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی و آشنایی با جزایر ناز همراه باشید.

مقاله مرتبط : ” پارک کروکودیل قشم

مقاله مرتبط : ”  سفر به قشم، جزیره زیبای خلیج فارس

مقاله مرتبط : “جنگل حرا قشم ؛ جزیره ای با عجایب هفتگانه

جزایر ناز
آدرس :در بخش جنوبی جزیره قشم جزیره ای زیبای با زیبایی های منحصر به فرد قرار دارد

جزایر ناز کجاست؟

در بخش جنوبی جزیره قشم، دو جزیره زیبا با شرایط منحصر به فرد وجود داشته که با نام جزایر ناز شناخته می شوند.

این جزایر در فاصله اندکی از ساحل جزیره قشم قرار داشته به نوعی که به آن وصل بوده و در هنگام جزر وصل ساحل شده و در هنگام مد به شکل جزیره ای در آمده و از ساحل جدا می شوند.

جزایر ناز از ژوئوپارک های قشم بوده که شهرت جهانی داشته و به عنوان یکی از جزایر هفتگانه قشم به شمار می آیند.

جزایر ناز با حدود ۳ هکتار وسعت به عنوان دو جزیره کوچک اما دیدنی در جزیره کیش به شمار آمده که یک سوی آن همواره در آب بوده و سوی دیگر آن با جزر و مد آب زمانی در درون آب بوده و گاهی نیز به ساحل وصل می شود.

این دو جزیره کاملا خالی از سکنه بوده و تنها چندین انبار کوچک و محل استراحت در آن دیده شده که ماهیگران محلی از آن ها بهره می برند.

جزایر ناز
این دو جزیره خالی از سکنه بوده

این دو جزیره که با نام دو کرده نیز شناخته می شوند، دارای چشم انداز های زیبایی بوده و تماش غروب آفتاب که با صدای برخورد آب با صخره های جزیره همرا می شود، زیباترین منظره هایی را که می توان در سفر به قشم تجربه کرد را پدید می آورند.

نکته قابل توجه و منحصر به فرد در خصوص سفر به این جزایر این موضوع است که برای رفتن به جزیره های ناز در تمام طول روز نمی توان اقدام کرده و تنها زمانی که آب خلیج فارس فروکش کرده باشد امکان سفر به آن وجود دارد.

حتی برای رسیدن به این جزایر در هنگامی جزر می توان بر روی آب دریا پیاده روی کرده و با سپری کردن یک کیلومتر از مسیر و راه رفتن بر روی آب دریا به جزایر ناز می رسید.

جزایر ناز
تفریحات جزایر ناز

تفریحات جزایر ناز

شاید شنیدن امکان سافاری کردن درون آب اتفاقی عجیب و باور نکردی باشد اما باید این را گفت که بر روی جزایر ناز و پستی بلندی های امکان سافاری کردن وجود داشته و می توان با خودرو های مناسب برای این کار اقدام کرد.

پیاده روی بر روی بستر دریا از دیگر تفریحاتی بوده که می توان با سفر به جزایر ناز تجربه کرده و همچنین می توان تصاویر و عکس های زیبایی را به ثبت رساند.

شتر سواری و سوارکاری را نیز می توان بر روی آب های نیلگون خلیج فارس در جزایر ناز تجربه کرده و سوار بر اسب از چشم انداز های زیبای سواحل این جزایر لذت برد.

از دیگر تفریحات و امکاناتی که در جزایر ناز ایجاد شده تا گردشگران و مسافران خاطرات به یاد ماندنی را در این جا به یادگار ثبت کنند، جت اسکی، قایق سواری و غواصی است.

منبع : وبلاگ اقامت۲۴

۲/۵ - (۱ امتیاز)

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا