جاذبه های گردشگری بندرعباسجاذبه های گردشگری هرمزگانجاهای دیدنی قشم

موزه غدیر، تنها موزه زیر آب در ایران

موزه ها همواره نشان دهنده تاریخ، تمدن و فرهنگ هر کشوری بوده و دارای ارزش مادی و معنوی بسیاری هستند به طوری که همه روزه گردشگران مختلفی برای بازدید از این موزه ها به سراسر جهان سفر می کنند.

اما برخی از موزه ها دارای شرایط ویژه تری نسبت به سایرین هستند؛ برخی به دلیل اینکه محل نگهداری از اشیا با ارزش بوده، دارای اهمیت است و برخی نیز به خاطر تاریخ و قدمت خود بنای موزه اهمیت یافته اند. اما برخی از موزه ها هستند که به دلیل موقعیت مکانی و محل واقع شدن ارزش ویژه ای یافته و گردشگران را به سمت خود جذب می کنند.

موزه زیر آب غدیر

 

اگر می خواهید با یکی از این موزه ها که در موقعیت مکانی خاص و منحصر به فردی در ایران واقع شده، آشنا شوید، با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید.

در زیر آب های نیلگون خلیج فارس و در نزدیکی جزیره قشم، اولین موزه زیر آب ایجاد شده که با نام موزه غدیر شناخته می شود. این موزه به همت چهار تن از جانبازان جنگ تحمیلی طی مدت یک ماه ساخته شد که در عمق ۶ متری زیر آب و در محل پارک ساحلی زیتون جزیره قشم واقع شده است.

موزه غدیر محل نگهداری تندیس های ۷ تن از چهره های نام آشنا و مشاهیر کشور بوده و در آن مجمسه پرفسور حسابی، استاد محمد حسین شهریار، زکریا رازی، ابوالقاسم فردوسی، غلامرضا تختی، میرزا محمد خان امیرکبیر و محمد حسین فهمیده وجود دارد.

موزه زیر آب غدیر

 

لازم به ذکر است تمام تندیس های یاد شده از جنس بتن مخصوص ساخته شده و هر یک وزنی برابر با ۱۵۰۰ کیلوگرم دارند.

گفته می شود هدف از ایجاد این موزه و قرار گیری تندیس های افراد سرشناس و نام آشنای کشور در حوزه های شعر و ادب، ریاضی، ورزش،، سیاسی، پزشکی و دفاع مقدس در محل موزه زیر آب قشم، آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با مشاهیر حوزه ها و عرصه های گوناگون کشور بوده است.

موزه زیر آب غدیر

 

برای بازدید از این موزه که برای همگان رایگان است،  باید از تجهیزات غواصی استفاده کرده و تن به آب زده و در آب های خلیج فارس شنا کرد.

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا