جاهای دیدنی ایران

سفر به ترسناک ترین مناطق ایران که دیدنشان جرئت می خواهد !

سفر همواره با آرامش همراه نبوده و گاهی به منظور ایجاد هیجان و اضطراب انجام میشود؛ سفر به ترسناک ترین مناطق ایران نوعی از سفر های ماجراجویانه بوده که در آن خبری از طبیعت زیبا و چشم نواز و یا محلی مذهبی و تاریخی نیست و تنها حس هیجان و رعب و وحشت برای ماجراجویان به ارمغان آورده و نفس ها را در سینه حبس می کند.

در اینگونه سفر ها، گردشگران با حضور در مناطقی خوف انگیز، حس هیجان و ترس را تجربه کرده و خود را در معرض آن چیزهایی قرار می دهند که انتظارش را ندارند و ویژگی این نوع از گردشگری نیز همین غیر قابل پیشی بینی بودن و غافلگیری های آن است.

اگر شما هم از مخاطبین گردشگری ماجراجویانه هستید، با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید تا با برخی از جاهای دیدنی ایران و مقاصد گردشگری ترسناک ایران آشنا شوید .

گورستان جن ها

گورستان ها به خودی خود محلی ترسناک و خوف انگیز به شمار می آیند و حال آنکه اینگونه محل ها ظاهری عجیب نیز داشته باشند بسیار به ترسناک بودن آن اضافه می شود. در نزدیکی بندر چابهار و در روستای تیس، گورستانی قدیمی وجود دارد که سنگ قبر های بزرگ و غیر طبیعی داشته و بر روی آنها نیز اشکالی عجیب هک شده است.

مردم بومی منطقه بر این باورند که این محل، مکانی بوده که اجنه برای دفن اجساد خود از آن استفاده میکنند، زیرا از گذشته تا کنون هیچ کسی ندیده که انسانی برای تدفین اجساد خود از این محل استفاده کند و سنگ های آن را اینچنین بتراشد.

گورستان جن ها

همچین شب ها از این مکان صداهای عجیبی به گوش می رسد که محلی ها اعتقاد دارند این صدا، آوای عزاداری و سوگواری جن های برای درگذشتان خود است. همچنین باید گفت در نزدیکی غروب خورشید اندک کسی جرات نزدیک شدن به این گورستان را دارد.

قلعه آدم خوار اردبیل

در روستای کور عباسلو اردبیل، قلعه باستانی متروکی با نام بوینی یوغون وجود دارد که یکی از قلعه های ساخته شده به دست بشر بوده و از گذشته تا کنون دلیلی بر قصه پردازی مردمان محلی شده است.

دلیل اینکه این قلعه یکی از مخوف ترین مقاصد گردشگری بشمار می آید این است که، گویند در گذشته هر فردی که برای بازدید از این قلعه قدیمی پا در این مکان می گذاشت، ناپدید شده و دیگر بیرون نمی آمد و بومی ها بر این باورند که این قلعه زنده است و میهمانان خود را می بلعد.

گورستان جن ها

با ناپدید شدن افراد که به این قلعه رفته بودند، این مکان به نام قلعه آدم خوار معروف شده و داستان هایی که در خصوص آن بر سر زبان ها جاری شد، آن را به یک مقصد گردشگری ترسناک بدل کرد.

قلعه جنی کیش

شاید باورتان نشود که در زمانی که به جزیره زیبا و آرام کیش سفر کرده اید، می توانید از یکی از هیجان انگیزترین قلعه های ایران نیز بازدید کنید. این قلعه که به قلعه جنی معروف است در نزدیکی کشتی یونانی قرار داشته و ساکنان و بومی های منطقه بر این باورند که این قلعه محله زندگی جن ها بوده و اگر در شب برای بازدید این قلعه بروید و نیاز به کمک پیدا کنید، هیچ کس به کمک شما نمی آید.

در زمانی غروب خورشید و هنگامیکه جزیره در تاریکی فرو می رود، این قلعه به محل ترسناک و وهم انگیز بدل شده و صدای چاه نزدیک این قلعه و همچنین وزش باد به خوف این مکان می افزاید.

تالاب ارواح

تالاب ارواح نام دریاچه ای است که در ۱۲ کیلومتری نوشهر استان مازندران قرار گرفته و بدلیل وجود تنه درختان مرده در درون آن و همچنین مهی که بیشتر اوقات در آنجا وجود دارد و ترکیب آن با صدای حیوانات وحشی، منظره بسیار ترسناکی را بوجود آورده که سبب شده این دریاجه با نام تالاب ارواح شناخته شود.

مقاله مرتبط : “دریاچه ممرز نوشهر”

تالاب ارواح

ریگ جن، مثلث برمودای ایران

در بخش کویری سمنان منطقه ای وجود دارد که خالی از سکنه بوده و هیچ موجود زنده ای در آن وجود ندارد. این منطقه تماما پوشیده از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمک بوده که آن را به یکی از صعب‌العبورترین نواحی جهان تبدیل کرده و همچنین یکی از گرم ترین مناطق جهان نیز بشمار می آید.

از این منطقه تا کنون کسی نتوانسته زنده عبور کند و همچنین هیچ موجود زنده ای نیز در آن مشاهده نمی شود. کویر جن مرکز وقوع اتفاق های بی پاسخ بسیاری بوده و تا کنون هیچ منطقی برای یافتن جواب رخدادهای این کویر نتوانسته کمک کند، به همین منظور این کویر را مثلث برمودای ایران نام گذاری کرده اند.

ریگ جن، مثلث برمودای ایران

قصه‌ها و افسانه‌های زیادی از گذشته مانده که می‌گوید این ریگزار نفرین شده و محلی برای زندگی اجنه است و ارواح پلید و شیاطین در آن فرمانروایی می‌کنند و اجازه ورود هیچ جانداری را به آن نمی‌دهند. حتی برخی از اهالی منطقه می‌گویند، صدای صحبت‌کردن اجنه با یکدیگر را در این ناحیه شنیده‌اند. برخی دیگر از محلی‌ها نیز می‌گویند، هرکس قدم به این بیابان بگذارد، توسط زمین بلعیده می‌شود و دیگر باز نمی‌گردد.

دریاچه تخت سیلمان

در شهرستان تکاب استان آذربایجان غربی، دریاچه ای زیبا و در عین حال مرموز و خطرناک وجود دارد که یکی از نقاط گردشگری پررمز و راز  و همچنین پر طرفدار ایران  بشمار می آید. مردم بومی منطقه بر این باوراند که این دریاچه بواسطه کوبیده شدن عصا بر زمین توسط حضرت سلیمان بوجود آمده و همچنین گنجی گرانبها در اعماق آن نهفته شده و افرادی نیز که برای جستجوی آن به عمق دریاچه رفته اند، توسط آن بلیعده شده و حتی اجساد انها نیز هرگز به خشکی برنگشته است.

دریاچه تخت سیلمان

باغ سنگی

در شهر سیرجان استان کرمان باغ اسرار آمیزی وجود دارد که بر خلاف تصورات از یک باغ، اصلا سرسبز نبوده و تنها مملو از درختان خشکیده است. هنگامی که در این باغ قدم زده منظره شگفت انگیزی توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب کرده و وحشتی خاص وجودتان را فرا می گیرد.

وجود میوه هایی از جنس سنگ بر روی این درختان خشک، منظره ای شگفت انگیز و در عین حال ترسناک را برای این باغ به ارمغان آورده است.

مالک این باغ فردی بنام درویش خان اسفندیار پور بوده و این باغ نیز به نام باغ درویش خان شناخته می شود. داستان شکل گیری این باغ به این صورت است که در حدود ۴۰ سال قبل هنگامی که درختان باغ درویشان خان خشک می شوند، وی حالت طبیعی خود را از دست داده و به نشانه اعتراض درختان خشکیده را از خاک بیرون آورده و در محل کنونی مجدد کاشته و سنگ هایی را که از کوههای اطراف جمع آوری کرده بود با آنها آویزان می کند.

همچنین گفته می شود این باغدار پیر به سنگ بسنده نکرده و گاهی سر گوسفندانی را که توسط گرگ کشته شده بودند را از این درختان آویزان کرده که این عمل وی با اعتراض افراد محلی مواجه شده و او دیگر این کار را ادامه نداد.

باغ سنگی

اما سنگ ها تنها میوه های این درختان خشکیده نبوده و بر روی آنها می توان لوله اگزوز ماشین، چرخ دنده‌های فرسوده، لاستیک‌های نخ‌نمای پنچر شده، پیت نفت، قوطی حلبی، آینه شکسته، شناور کولر، نی قلیان شکسته و بسیاری ضایعات دیگر هم یافت کرد.

همچنین درویش خان پس از مرگش در همان محل به خاک سپرده شد و تنها این سوال را بی جواب گذاشت که این پیرمرد در سالهای واپسین عمر چگونه توانسته سنگ های سنگین را به این محل آورده و به درختان بیاویزد.

گورستان سفید چاه

قبرستانی به نام سفید چاه در استان مازندران در نزدیکی بهشهر وجود دارد که به عنوان یکی دیگر از نقاط ترسناک ایران شناخته می‌شود. این گورستان از نظر ظاهری با دیگر گورستان تفاوت دارد و خاک آن سفید است. سنگ قبرها در این گورستان عمودی شکل هستند و نام متوفی، نام پدرش و شغل او بر روی آنها نوشته شده است.

داستان‌های بومی این منطقه حلکی از جادویی بودن خاک سفید آن است و مردم باور دارند به خاطر خاک خاص آن جنازه‌ها از بین نمی‌روند. برخی معتقدند ارواح مردگان و اجنه شب‌ها در این قبرستان آزاد هستند و رفت و آمد می‌کنند. در این منطقه اکثر اوقات هوا مه آلود است و اطراف به خوبی دیده نمی‌شود.

قلعه زاهدان کهنه

قلعه ها و خرابه های برجای مانده از دوران قدیم، همواره بستر مناسبی برای داستان سرایی و قصه پردازی بوده و به دلیل شکل خوف انگیز آنها رعب و وحشت را برای هر بازدید کننده ای به ارمغان می آورند.

قلعه زاهدان کهنه در فاصله ۲۷ کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان، یکی از این قلعه ها بوده که داستان های هیجان انگیز و ترسناک بسیاری در مورد او وجود دارد.

به گفته مرد محلی این قلعه محل حکم فرمایی ارواح و اجنه بوده و نباید به این قلعه نزدید شد تا دچار نفرین آنها نوشیم. لازم به ذکر است، این قلعه در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

قلعه زاهدان کهنه

جهنم دره

جهنم دره نام کوهستانی مخوفی در نزدیکی شهر خوی استان آذربایجان غربی است. نام این منطقه به قدری برای ساکنان و افراد محلی منفور بوده که هیچ کس برای تفریح و خوش گذارنی به آن جا نمی رود.

دور تا دور این دره را کوهای بلند فرا گرفته و منطقه ای صعب العبور را ایجاد کرده اند. همانطور که گفته شد، جهنم‌دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی، منطقه‌ای منفور و خطرناک برای بومیان این منطقه محسوب می‌شود. افرادی نیز برای رفتن به این دره تلاش کرده‌اند که متاسفانه سقوط کرده و در برخی موارد به علت صعب‌العبور بودن دره، جنازه‌ آن‌ها نیز پیدا نشده است.

جهنم دره

گورستان ایستاده ارگ بم

در شهر بم استان کرمان ، بزرگترین و با شکوه ترین سازه خشتی جهان وجود دارد که همه ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این سازه زیبا و منحصر به فرد به این شهر سفر می کنند. اما شاید کمتر کسی از رازی که دیوار های های این ارگ سالیان سال در خود پنهان کرده بود مطلع باشند.

در زمان زلزله بم، با تخریب شدن دیواره های ارگ بم، اجسادی مومیایی شده چندین کودک و همچنین اکلت چند نوزاد کشف شد.

گورستان ایستاده ارگ بم

نکته قابل توجه و همچنین وهم آور کشف این اجساد، دفن شدن آنها به صورت عمودی در لا به لای دیوار های این ارگ بود که سوالات بسیاری را در ذهن باستان شناسان و کارشناسان بوجود آورد.

برخی مردمان این منطقه بر این باورند که این اجساد در زمان حمله و محاصره ارگ توسط محمد خان قاجار و نبود امکان اینکه اجساد برای تدفین به خارج ارگ برده شوند، اینگونه به صورت ایستاده و در لا به لای دیواره های آن دفن شده اند.

غار پرآور، غار قاتل

بزرگترین غار عمودی دنیا در کرمانشاه وجود داشته و با نام غار پرآور شناخته می شود. این غار یکی از مهمترین، هیجان انگیز ترین و در عین حال خطرناک ترین مقاصد گردشگری وحشت بویژه برای غارنوردان در ایران بوده و به عنوان اورست غارهای دنیا نیز شناخته می شود.

غار پرآور، غار قاتل

با ورود به این غار و حرکت بسوی پایین، گویی توسط این غار درحال بلعیده شدن هستید. این غار تاریک، سرد، عمیق و صعب العبور بوده و به دلیل اینکه متاسفانه جان پنج تن از غارنوردان را گرفته است، به نام غار قاتل نیز شناخته می شود.

غار پرآور، غار قاتل

قنات قصبه گناباد، هزار توی سیاه

در شهر گناباد از شهرستان های اطراف مشهد و خراسان رضوی، قناتی چند هزار ساله وجود دارد که با نام قنات قصبه شناخته می شود. این قنات بزرگترین و طولانی ترین قنات جهان بوده و دارای دالان های اسرار امیز و همچنین شگفت انگیز بسیار است.

قنات قصبه گناباد، هزار توی سیاه

دره اجنه یا کال جنی طبس

اگر بخواهیم از جاذبه های گردشگری طبس بگوییم در این شهر دره ای مخوف وجود دارد که بدلیل وجود صداهایی عجیب آن در هنگام شب به کال جنی معروف و شده و می تواند هر بیننده و شنونده ای را در جای خود میخ کوب کند.

این دره یکی از منحصر‌به‌فردترین دره‌های ایران بوده که سرزمین عجیبی از صخره‌هاست و دخمه‌هایی در دل دیواره‌ها و اشکال عجیب و نامتجانسی را در خود گنجانده است. اهالی این منطقه این دره را خانه جن و ارواح می‌دانند و داستان‌هایی از ربوده شدن دختران جوان توسط اجنه در این دره برای شما تعریف خواهند کرد.

دره اجنه

جنگل جیغ

در نزدیکی مشهد جنگلی وجود دارد که به دلیل شنیده شدن صداهایی ترسناک جیغ مانند، به جنگا جیغ معروف شده و کمتر کسی جرات حضور در این چنگل را پس از غذوب آفتاب دارد.

به گفته برخی، صدای جیغ، شبیه صدای زنی است که زنده زنده در حال سوختن در آتش است. علاوه بر صدای فریادهایی که از این جنگل شنیده می‌شود، شکل و هیبت درختان این جنگل نیز وحشت‌آور است. با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده معلوم شد این صداها و فریادها مربوط به جیرجیرک‌ها یا ملخ هایی است که در دل درختان خانه کرده‌اند.

جنگل جیغ

ولی هنوز برخی از اهالی معتقدند که این صداهایی که از جنگل شنیده می‌شود، هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک یا ملخ ندارد و این جنگل نفرین شده و محل سکونت اجنه است. برخی معتقدند که شیاطین و روح‌های نفرین شده و سرگردان، شب هنگام در این روستا پرسه می‌زنند و این اصوات دلخراش را به وجود می‌آورند.

نکته قابل توجه دیگر درباره این جنگل این است که رودخانه‌ای که در این جنگل جریان دارد قبلا در فصولی از سال خشک بود، اما همزمان با شروع صداها از جنگل از سال ۱۳۹۰، این رودخانه همچنان در این جنگل جاری است.

دودکش جن

یکی دیگر از نقاط ترسناک ایران در ماهنشان استان زنجان قرار دارد که به نام دودکش جن شناخته می‌شود. این پدیده زمین شناسی که Hoodoo نام دارد در واقع نوعی سنگ قارچی‌شکل است که براثر فرسایش پدید آمده و مانند یک مناره‌ بلند و نازک می‌باشد که سنگ دیگری روی آن قرار گرفته است. از دیرباز به این ستون‌های سنگی در فرهنگ عامیانه قدیمی بخاطر شکل بسیار عجیبشان و اینکه ساخت‌ آن‌ها برای بشر غیرممکن دانسته می‌شد، دودکش جن گفته می‌شد.

در کنار دودکش جن دژی قدیمی از زمان ساسانیان به نام تخت دیو یا قلعه بهستان قرار دارد که مردم محلی معتقدند در این منطقه اجنه زندگی می‌کنند و بر این باورند که موجودات زنده نمی‌توانند شب را در کنار آن سپری کنند.

گورستان یئری قبرستان انسان های بی دهان

در شرق مشکین شهر استان اردبیل، گورستانی قدیمی و پر رمز و راز قرار دارد که نوع و شکل قبرهای، آن را با سایر قبرستان ها متفاوت کرده است. در این قبرستان تعداد ۴۵۰ گور شناسایی شده که ابعاد کوچکترین آن ۳ متر و بزرگترین آن ۸ متر است.

گورستان یئری قبرستان انسان های بی دهان

جنگل هفت دغنان، کلبه وحشت ایران

در روستای صومعه سرا استان گیلان، جنگلی بنام جنگل هفت دغنان قرار دارد که مملو از راز و رمز و اسرار پنهان است. مردمان محلی بر این باورند این در این جنگل به هنگام شب صداهایی به گوش می رسد و به شما اخطار می دهد که تا هوا تاریک نشده از این جنگل خارج شوید.

راز آلود بودن این جنگل زمانی به اوج می رسد که شما پا در بخش شرقی جنگل گذشته و ناگهان احساس می کنید که هوا سنگین تر شده و در همین لحظه کلبه متروکه و ترسناکی را در مقابل خود مشاهده می کنید.

کلبه ای که به اعتقاد بومیان آنجا نفرین شده است و در آن ارواح سکونت دارند و اگر کسی بتواند یک شب را تا صبح در آن طاقت بیاورد، ارواح او را ثروتمند می کنند. باوری که سبب شده ساکنان و محلی ها حتی برای ثروتمند شدن به آن نزدیک نشوند و تنها از دور نظاره گر آن باشند.

گفته می شود برخی افراد برای اثبات درستی این موضوع اقدام به ماندن شب در این کلبه نفرین شده کرده و حتی عده ای جان خود را نیز در این راه از دست داده اند.

دره ستارگان قشم

در جزیره زیبای قشم دره‌ای وجود دارد که فرم صخره‌ها و تپه‌های و سنگ‌های این دره بسیار عجیب می‌باشد. بومی‌های این منطقه بر این اعتقادند که این اشکال عجیب و غریب براثر برخورد ستاره‌ای در میلیون‌ها سال قبل و یا توسط موجودات فرا زمینی به وجود آمده‌اند. این دره دارای دالان‌ها و مسیرهای پیچ در پیچ و باریکی می‌باشد که هنگام وزش باد صداهای عجیب و ترسناکی از داخل این دره شنیده می‌شود. مردم این منطقه در طول شب و تاریکی منطقه اطراف این دره نمی‌روند و معتقدند در این زمان ارواح، اجنه و موجودات فرازمینی در این دره رفت و آمد می‌کنند.

 

در آخر پیشنهاد می کنیم که بهتر است اگر می خواهید حس کنجکاوی خود را ارضاء کنید، تنها به این مکان ها نرفته و همچنین از امکانات مناسب و راهنماهای محلی بهره ببرید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید .  شما می توانید ویدیو ترسناک ترین مناطق ایران را در زیر مشاهده بفرمایید :

۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا