بنر دسکتاپ هتل های نوروزی 1403 بلاگ
دریاچه اوان
جاهای دیدنی قزوین - جاذبه های گردشگری استان قزوین

دریاچه اوان کجاست ؟ آدرس و تصاویر

۸ مرداد ۱۳۹۷ 20۰3,408

یکی از زیباترین مناظر طبیعی که می توان به مشاهده آن نشست و احساسی وصف نشدنی را کسب کرد، دریاچه ها و آرامش حاکم بر آنها است.

اگر از علاقه مندان به حضور در مناطق بکر و طبیعی هستید، با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی و آشنایی با دریاچه اوان، زیباترین و بی نظیر ترین تابلوی طبیعی قزوین همراه باشید.

دریاچه اوان
دریاچه اوان، زیباترین و بی نظیر ترین تابلوی طبیعی قزوین

بیشتر بخوانید : “لیست دریاچه های ایران به همراه عکس و آدرس

دریاچه اوان کجاست ؟

در فاصله ۸۸ کیلومتری شمال شرق قزوین و در منطقه الموت، یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهان هستی وجود دارد که با نام دریاچه اوان شناخته می شود.

این دریاچه که یکی از دریاچه های طبیعی ایران نیز بشمار می آید، دارای چشم اندازها و مناظر زیبای فراوانی بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های طبیعی منطقه الموت و قزوین شناخته می شود.

دریاچه اوان
آدرس: در فاصله ۸۸ کیلومتری شمال شرق قزوین و در منطقه الموت

این دریاچه زیبا و بکر برای سپری کردن روزی آرام و به دور از همهمه های زندگی شهری، یکی از بهترین گزینه ها بشمار آمده و می توان روزی خاطره انگیز را در آن سپری کرد.

این دریاچه به دلیل واقع شدن در موقعیت جغرافیایی کوهستانی، دارای آب و هوایی بسیار خنک به ویژه در تابستان ها است.

با سفر به این دریاچه علاوه بر لذت بردن از منظره ها و چشم انداز های زیبا و سرسبز می توان از تفریحاتی نظیر قایقرانی، کوهنوردی و شنا نیز بهره مند شد.

دریاچه اوان

بیشتر بخوانید : “چشمه های آبگرم قزوین

مسیر دسترسی به این دریاچه بسیار مناسب بوده و برای رسیدن به آن جاده ای وجود دارد که گردشگران را به راحتی به سمت دریاچه هدایت می کند. مسیر منتهی به دریاچه نیز خالی از جذابیت نبوده و وجود دشت ها و چشم انداز های زیبا، گردشگران را برای رسیدن به دریاچه اوان مشتاق تر می کند.

دریاچه اوان

در حاشیه این دریاچه امکانات و تفریحگاه های مناسبی نیز برای خانواده ها و گردشگران فراهم شده که در کنار دیگر مزیت ها و زیبایی های آن، سبب شده تا این دریاچه به یکی از پر مخاطب ترین و گردشگر پذیر ترین محل ها در منطقه بدل شود.

دریاچه اوان
دریاچه اوان، یکی از پر مخاطب ترین و گردشگر پذیر ترین محل ها در منطقه

یکی از منظره هایی که این دریاچه را به دریاچه ای منحصر به فرد و زیبا بویژه در فاصل پاییز بدل می کند، حضور پرندگان مهاجر فراوان در آن است. با سفر به دریاچه اوان در فصل پاییز می توان گونه های گوناگون پرندگان نظیر غاز، مرغابی و قو را مشاهد کرد.

همچنین این دریاچه زیستگاه جانواران فراوانی مانند سیاهگوش، شغال، بز کوهی، کبک، پلنپ، کل و شاهین بوده و در آب این دریاچه نیز آبزیان و ماهی هایی مانند قزل آلا، اردک ماهی، کپور و لاکپشت زیست می کنند.

دریاچه اوان
با سفر به این دریاچه در پاییز میتوان گونه های پرندگانی نظیر غاز، مرغابی و قو را مشاهد کرد.

مسیر دسترسی به دریاچه اوان قزوین

برای رسیدن به این دریاچه زیبا باید مسیر جاده قزوین به الموت را در پیش گرفت و پس از عبور از گردنه های پر پیچ و خم و دشت های سرسبز و نیز عبور از رجایی دشت، پس از حدود ۳ ساعت رانندگی به دوراهی رسیده که با انتخاب جاده دریاچه می توان به دریاچه زیبای اوان رسید. جاده دریاچه اوان نیز با طبیعت دل انگیز خود لذت پیمودن مسیری بسیار زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

دریاچه اوان
برای رسیدن به این دریاچه زیبا باید مسیر جاده قزوین به الموت را در پیش گرفت

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

۳.۵/۵ - (۱۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×