بنر تخفیف هتل و تور تابستان 1403 برای دسکتاپ
» دانستنی‌های سفر » توصیه هایی برای اقامت در هتل در دوران کرونا
اقامت در هتل در دوران کرونا
دانستنی‌های سفر

توصیه هایی برای اقامت در هتل در دوران کرونا

۱۵ دی ۱۳۹۹ 16۰2,511

یکی از مهمترین توصیه‌ها برای مصون ماندن در مقابل بیماری عجیب و دردسرساز کرونا اجتناب از سفر است. اما گاهی وقت‌ها در زندگی هر یک از ما ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که مجبور باشیم حتی در خطرناک‌ترین شرایط راهی سفر شویم. این اجبار ممکن است به دلیل مسائل شغلی یا تحصیلی یا حتی درمانی باشد. به هر حال سفر یکی از اجزای زندگی است. مخصوصاً در عصر امروز که شبکۀ ارتباطات بسیار گسترده شده است و اصولاً شهروندان هر شهر با شهرهایی دیگر در ارتباط هستند. در این مقاله سعی شده است راهکارهایی کاربردی و مفید برای افرادی که مجبور به سفر در این دوران خاص هستند ارائه شود. از شما یاران جان صمیمانه دعوت می‌کنیم که اگر قصد اقامت در هتل در دوران کرونا را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

۱۰ توصیه پیشگیرانه برای سفر و اقامت در هتل در دوران کرونا

دکتر توماس روسو (Thomas Russo) که سِمَتِ ریاست بخش بیماری‌های عفونی را در دانشگاه علوم پزشکی جیکوبز (Jacobs) بر عهده دارد اعتقاد دارد که رعایت موازینی که در ادامۀ همین مقاله به صورت مفصل بیان خواهد شد خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را تا حدّ بسیار چشم‌گیری کاهش خواهد داد.

اقامت در هتل در دوران کرونا
اقامت در هتل در دوران کرونا

۱- انتخاب آگاهانۀ مقصد برای سفر

اقامت در هتل در دوران کرونا مخصوصاً اگر پیش از راهی‌شدن، اتاق خودتان را رزرو کرده باشید امنیت سلامتی شما را تا حد بسیاری تأمین خواهد کرد. اما با این وجود مهم است دربارۀ شهر مقصد اطلاعات کافی کسب کنید و آگاه باشید که شیوع بیماری در این شهر تا چه حد است و تا حد امکان از سفر به شهرهای قرمز اجتناب کنید مگر اینکه ضرورتی وجود داشته باشد.

۲- تحقیق در مورد اقدامات پیشگیرانۀ هتل پیش از رزرو اتاق

پیش از اینکه هتل انتخاب کنید و به رزرو اتاق بپردازید لازم است در مورد آن تحقیق کنید و عملکرد هتل و کادر خدمات را در دوران کرونا بررسی کنید. برخی از هتل‌ها چگونگی عملکرد خودشان را در قالب بروشور یا کاتالوگ‌ها ارائه می‌کنند.

۳- بررسی اقدامات و عملکرد هتل در مورد مهمانان مبتلا به ویروس کووید ۱۹

ممکن است فردی پس از اقامت در هتل در دوران کرونا متوجه بروز علائم بیماری شود. در این صورت لازم است مسئولین هتل آمادگی لازم برای ارائۀ خدمات تشخیصی و حتی درمانی را در اختیار مهمانان بیمار قرار دهند تا این مشکل به بهترین شکل ممکن حل شود.

۴- استفاده از ماسک و رعایت فاصلۀ اجتماعی که دست کم باید ۲ متر باشد

رعایت این بند نه تنها برای مسافران بلکه برای تمام افراد حتی افرادی که در شهر خودشان هستند ضروری است. در واقع تنها سلاح یا شاید بتوان گفت بهترین سلاح برای مبارزه با این بیماری استفاده از ماسک و رعایت فاصلۀ اجتماعی است. بنابراین مهم است که این بند را خیلی جدی بگیرید و به هیچ عنوان از آن غافل نشوید.

مطلب مرتبط: همه چیز درباره کرونا، پیشگیری، علائم، سفر

۵- درخواست اتاقی که در طی چند روز گذشته فردی در آن نبوده باشد

اقامت در هتل در دوران کرونا در روزهای به شما این امکان را می‌دهد که اتاق مورد نظر خودتان را از چند روز قبل رزرو کنید و مطمئن باشید که از چند روز قبل در آن اتاق فردی ساکن نبوده است. در این صورت پس از انجام مراحل ضدعفونی اتاق می‌توانید مطمئن باشید که آلودگی در اتاق وجود ندارد یا دست کم ریسک بسیار کمتری خواهد داشت.   

اقامت در هتل در دوران کرونا
اقامت در هتل در دوران کرونا

۶- خودتان اتاق هتل را دوباره ضدعفونی کنید

هرچقدر هم که مسئولین هتل برای ضدعفونی دقت به خرج دهند باز حتی در لحظۀ ورود خودتان به هتل امکان نفوذ آلودگی به اتاق وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود حتماً بلافاصله پس از ورود به اتاق خودتان تمام بخش‌های اتاق و مخصوصاً لوازم خودتان را کاملاً ضدعفونی کنید. فراموش نکنید که چمدان و لباس‌هایی که به تن داشته‌اید باید حتماً ضدعفونی شوند.

۷- از باز گذاشتن پنجره‌های اتاق غافل نشوید

با اقامت در هتل در دوران کرونا تا حد قابل توجهی از خطر آلودگی مصون خواهید بود. اما باز هم اکیداً توصیه می‌شود اتاقی را انتخاب کنید که پنجره‌های خوبی داشته باشد و شما بتوانید به راحتی پنجره‌ها را باز کنید. دیگر اینکه فکر کنید اتاق هتل خانۀ خودتان است فراموش نکنید که حتی در خانۀ خودتان هم لازم است هرزگاهی پنجره‌ها را باز بگذارید. با باز گذاشتن پنجره‌ها هوا در فضای اتاق جریان پیدا می‌کند، هوای گرفته خارج و هوای تازه وارد خواهد شد و همین اتفاق ساده اکسیژن تازه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۸- سعی کنید نظافت اتاق هتل را خودتان به عهده بگیرید

یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه این است که خودتان مسئولیت نظافت اتاق را به عهده بگیرید. چون ممکن است خدمه که پس از نظافت سایر اتاق‌ها به اتاق شما وارد می‌شوند آلودگی را با خودشان به اتاق بیاورند. به هر حال ویروس کرونا ایجاب می‌کند که تا حدّ امکان با افراد کمتری در ارتباط باشید. به عبارتی دیگر باید اتاق شما در هتل در انحصار خودتان باشد و حالتی از قرنطینه که در این دوران ضروری به نظر می‌رسد را حفظ کند.

۹- سعی کنید وعده‌های غذایی را در اتاق خودتان میل کنید

یکی از فواید اقامت در هتل در دوران کرونا این است که شما می‌توانید از مسئولین هتل بخواهید که وعده‌های غذایی شما را برایتان به داخل اتاق‌تان بیاورند. در این صورت دیگر نیازی به حضور در رستوران نخواهد بود و همین عامل احتمال ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را تا حد چشم‌گیری کاهش خواهد داد. همچنین برای اطمینان بیشتر می‌توانید پس از دریافت غذا آن را دوباره گرم کنید تا کمترین احتمال برای آلودگی را از بین برده باشید.

۱۰- بهتر است در این دوران استفاده از باشگاه ورزشی هتل را فراموش کنید

به طور کلی از زمان بروز و شیوع کرونا حضور در باشگاه‌های ورزشی ممنوع شده است یا دست کم توصیه نمی‌شود. به همین دلیل اگر به صورت حرفه‌ای اهل ورزش نیستید یا اگر می‌توانید به منظور ورزش پیاده‌روی در فضای باز یا انجام حرکات آرام ورزشی در اتاق خودتان را جایگزین کنید اکیداً توصیه می‌شود قدم به باشگاه ورزشی هتل نگذارید تا به سلامت روزهای سفر خود را سپری کنید و با سلامت کامل به شهر و دیار خودتان برگردید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×