» دانستنی‌های سفر » عواملی که سبب می‌شود از انتخاب سفر ارزان پشیمان شوید!
پشیمانی از سفر ارزان
دانستنی‌های سفر

عواملی که سبب می‌شود از انتخاب سفر ارزان پشیمان شوید!

۴ آبان ۱۳۹۸ 11۰975

صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر یکی از دغدغه‌های عاشقان سفر است. حال آنکه اتفاقاتی طی این یک سفر ارزان ممکن است شما را از تصمیمتان پشیمان کند. با ما در بلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید تا مواردی که شما را از انجام سفر ارزان پشیمان می‌کنند بپردازیم.

ممکن است از انتخاب یک سفر ارزان پشیمان شوید

پشیمانی از سفر ارزان
پشیمانی از سفر ارزان

بیشتر بخوانید:

چگونه ارزان سفر کنیم؟

سفر لوکس، سفر ارزان یا طبیعت گردی؟

پرواز ارزان، هتلی دورافتاده و ارزان و یا ماشین اجاره‌ای معمولی می‌توانند باعث صرفه‌جویی پول شوند. اما در همان حال نیز می‌توانند سبب پشیمانی و عدم رضایت شما نیز شوند. اگر دوست دارید این احساس پشیمانی سراقتان نیاید از این اشتباهات بپرهیزید:

ماشین اجاره‌ای خارج از فرودگاه

خودرو اجاره‌ای خارج از فرودگاه - پشیمانی از سفر ارزان
خودرو اجاره‌ای خارج از فرودگاه – پشیمانی از سفر ارزان

تصور کنید پس از یک پرواز طولانی در فرودگاه نشسته اید و می‌خواهید به طرف مقصد نهاییتان بروید. حال آنکه ماشین اجاره‌ای ارزانی که اجاره کرده اید در نقطه ای دور در خارج فرودگاه قرار گرفته باشد. مجبورید با همه وسایلتان با استفاده از حمل و نقل عمومی به سمت ماشین اجاره‌ایتان بروید. این خود علاوه بر هزینه جدایی که برای رسیدن به خودرو اجاره‌ای باید بپردازید، بسیار آزاردهنده است. پس صرفا به خاطر صرفه جویی، خودرو اجاره‌ای دور از فرودگاه نگیرید.

بیدار شدن قبل طلوع بری رسیدن به پرواز بامدادی

پرواز صبح زود - پشیمانی از سفر ارزان
پرواز صبح زود – پشیمانی از سفر ارزان

گاهی رزرو بلیط هواپیما در ساعات اولیه صبح ارزان‌تر می‌شوند. شاید در نگاه اول برای علاقمندان به سفر ارزان کاملا منطقی باشد. اما شب قبل از سفر وقتی محاسبه می‌کنید کی باید از خواب بیدار شوید تا به پروازتان برسید اوضاع متفاوت است. در این شرایط ممکن است خوابالودگی روز اول سفرتان را خراب کند. از طرفی در ساعات اولیه روز نمی‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و مجبورید تاکسی بگیرید. این بدین معنی است که پولی که برای بلیط هواپیما ندادید را باید برای تاکسی هزینه کنید!

۸ خرید فرودگاه که بهتر است از آن‌ها صرف نظر کنید!

وقتی خروپف‌های هم اتاقی هاستل خواب را از شما می‌گیرید

خواب در هاستل - پشیمانی از سفر ارزان
خواب در هاستل – پشیمانی از سفر ارزان

استفاده از هاستل به جای هتل یکی از رایج ترین روش‌های یک سفر ارزان است. البته شما معمولا از هاستل‌ فقط برای خواب استفاده می‌کنید. اما اگر با بدشانسی هم اتاقیتان خروپف کند یا بدخواب باشد، خواب شما را هم بهم میریزد. از اینرو این اتفاق می‌تواند کل سفر شما را تحت شعاع خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

انواع هتل ها و اقامتگاه ها، “کجا بمونیم؟”

صندلی وسط پشت هواپیما

صندلی وسط هواپیما - پشیمانی از سفر ارزان
صندلی وسط هواپیما – پشیمانی از سفر ارزان

در نوعی از رزرو بلیط سفر ارزان شما بدون اینکه بتوانید جا خود را انتخاب کنید بلیط میگیرید. اما تصور کنید در صندلی‌های پشتی هواپیما و نزدیک دستشویی نصیبتان شود. آن هم صندلی وسط در صندلی‌های سه تایی. این شرایط قطعا مطابق میلی هیچکس نیست. شاید بهتر باشد برای جلوگیری از آن بلیطی که بتوانید جای خود را انتخاب کنید تهیه کنید.

وقتی ماشین اجاره‌ای کوچکتان کارتان را راه نمی‌اندازد

خودرو اجاره‌ای کوچک - پشیمانی از سفر ارزان
خودرو اجاره‌ای کوچک – پشیمانی از سفر ارزان

هنگامی که می‌‍خواهید ماشین اجاره‌ای رزرو کنید، یک خودرو ارزانتر به نظر گزینه خوبی می‌آید. اما وقتی با آن روبرو می‌شوید و می‌بینید بسیار کوچک است شاید نظرتان عوض شود. گاهی حتی این خودروها کارتان را هم را نمی‌اندازند و نمی‌توانند شما را به مقصد دلخواهتان برسانند. حتی ممکن است شما را درگیر پیدا کردن تعمیرگاه در شهر یا کشوری غریب کند.

حمل چمدانهایتان در وسایل حمل و نقل عمومی

جابجایی با چمدان با وسایل حمل و نقل عمومی - پشیمانی از سفر ارزان
جابجایی با چمدان با وسایل حمل و نقل عمومی – پشیمانی از سفر ارزان

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یکی از روش‌های مهم برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر است. البته تصور کنید که جابجا شدن در اتوبوس و مترو با چمدان و وسایلتان چقدر سخت می‌تواند باشد. از طرفی این کار می‌تواند سایر مسافران را آزار دهد. گاهی ممکن است این اتفاق شما را از نگرفتن تاکسی پشیمان کند.

انتظار در صف‌های طولانی بلیط به جای رزرو آنلاین

صف‌های طولانی - پشیمانی از سفر ارزان
صف‌های طولانی – پشیمانی از سفر ارزان

بعضی سایت‌ها برای رزرو جلوتر بلیط اماکن دیدنی از شما پول اضافی دریافت می‌کنند. البته عده‌ای برای اینکه مجبور به دریافت این هزینه اضافی نباشند حاضرند در صف بمانند. اما گاهی این صف‌ها آنقدر طولانی اند که زمان شما را برای سایر بازدید‌هایتان می‌گیرند. پس شاید بتوانید با پرداخت آن هزینه اندک اضافی و رزرو آنلاین در زمان خود به میزان زیادی صرفه‌جویی کنید.

 

شما نیز از تجربیاتتان برای ما بنویسید.

 

منبع: اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×