Default

رزرو تور نجف

از تهران به نجف
2 شب - از 1 اردیبهشت - 2 نفر (1 اتاق)
نمایش بر اساس:
تور هتل بَرَدی (Barada) نجف
تور هتل بَرَدی (Barada) نجف
هتل 4 ستاره
برای 2 شب از
14,593,909 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
14,593,909 تومان / نفری
انتخاب تور
Najaf-Aghnar-1.jpg
تور هتل اغنار (Aghnar) نجف
هتل 5 ستاره
(2)
10 / 5.1
برای 2 شب از
15,751,759 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
15,751,759 تومان / نفری
انتخاب تور
Najaf-QasrAlDur-1.jpg
تور هتل قصر الدر (Qasr AlDur) نجف
هتل 5 ستاره
برای 2 شب از
18,806,809 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
18,806,809 تومان / نفری
انتخاب تور
najaf-alrawaq-1.jpg
تور هتل الرواق (Al Rawaq) نجف
هتل 4 ستاره
برای 2 شب از
11,673,709 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
11,673,709 تومان / نفری
انتخاب تور
najaf-daralhura-1.jpg
تور هتل دارالحره (Dar Al Hura) نجف
هتل 2 ستاره
برای 2 شب از
11,267,299 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
11,267,299 تومان / نفری
انتخاب تور
najaf-al-harir-1.jpg
تور هتل الحریر (Al-Harir) نجف
هتل 3 ستاره
برای 2 شب از
12,352,609 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
12,352,609 تومان / نفری
انتخاب تور
najaf-khawarnaqpalace-1.jpg
تور هتل قصر الخورنق (Khawarnaq Palace) نجف
هتل 5 ستاره
برای 2 شب از
23,893,909 تومان / نفری
قیمت تور برای 2 شب از
23,893,909 تومان / نفری
انتخاب تور

راهنمای رزرو تور نجف

تور نجف یکی از تورهای پر متقاضی ایرانیان در سفر به عتبات عالیات بوده و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، همواره در سفر به سرزمین نینوا، رهسپار نجف اشرف نیز می‌شوند تا به زیارت مولی الموحدین علی (ع) رفته و مدتی در این شهر مذهبی عراق اقامت کنند. رزرو تور تهران نجف و یا از سایر شهرها به سمت نجف اشرف از طریق سایت اقامت 24 در طول هفته در دسترس زائران عتبات عالیات بوده و شما می‌توانید رقابتی‌ترین قیمت برای خرید تور نجف را از طریق  مرکز ملی رزرواسیون اقامتگاه‌‌ها در اختیار داشته باشید. 

در این گفتار، درباره رزرو تور نجف از تهران و سایر شهرها و انواع تور نجف و هم‌چنین تفاوت‌های تور هوایی و زمینی نجف صحبت می‌کنیم. اگر شما مخاطب گرامی، نظر یا تجربه‌ای درباره نجف‌گردی دارید، از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید. اقامت 24 همیشه با بهترین قیمت تور و اقامتگاه، تور ویژه نجف را برای شما زائران گرامی آماده کرده است.

Extra content

رزرو تور نجف با توضیح خدمات کامل

بسیاری از عاشقان اباعبدالله علیه السلام، از شهرهایی غیر تهران رهسپار نجف، کربلا و سامرا شده و به همین خاطر، نیازمند سفری ترکیبی هستند. اگر از مشهد به نجف می‌روید یا به دنبال خرید تور شیراز نجف هستید، صرفا مسیر هوایی پیش روی شما نیست. به منظور مدیریت بودجه و هزینه‌های سفر، می‌توانید بهترین راهکار را برای کاهش هزینه‌های سفر و تور زیارتی تهران نجف و از شهرهای مختلف کشور در دستور کار قرار دهید. بعضی از تورهای نجف، در واقع تور نجف پرواز مستقیم است و توقفی ندارد. 

البته خرید تور نجف در طول سال، با قیمت‌های مختلفی در دسترس زائران گرامی قرار دارد. در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی و هم‌چنین در ایام اربعین سالار شهیدان (ع)، قیمت رزرو تور نجف چه خرید تور زمینی نجف چه تور هوایی نجف، با افزایش تقاضا همراه شده و شاهد افزایش قیمت هستیم. لذا اگر به دنبال خرید تور مسافرتی نجف هستید، به دنبال زمان‌های  خلوت‌تر باشید. تور نوروزی نجف برای کارمندان گزینه خوبی است تا از تعطیلات نوروز استفاده کرده و سال نو را در فضای نورانی و متبرک بین الحرمین سپری کنند. 

بهترین تور نجف

بهترین تور نجف همیشه گران قیمت‌ترین تور نجف نیست. بهترین تور نجف ، حتما توری است که مسیر رفت و برگشت و وسایل حمل و نقل و مشخصات کیفی محل اقامت، به تایید و اطلاع شما رسیده باشد. تور نجف 3 ستاره و هم‌چنین تور نجف 4 ستاره در طول سال، قیمت‌های گوناگونی دارد اما در تعطیلات مذهبی ، با افزایش قیمت همراه است. اگر لاکچری گرد هستید و دوست دارید سفری خاطره‌انگیز در اقامت‌گاه‌های شیک نجف اشرف تجربه کنید، تور نجف 5 ستاره را توصیه می‌کنیم. 

تورهای تهران نجف یکی از پر تقاضاترین تورهای مذهبی خارج از کشور از مبدا پایتخت محسوب می‌شود و در طول سال، هزاران تن از پایتخت‌نشینان با تور هوایی یا زمینی نجف عازم عتبات عالیات می‌شوند. تور تبریز نجف مثل تور نجف از شیراز ، همگی امکان پرواز مستقیم از فرودگاه مرکز استان را دارا بوده و مسافران گرامی برای عزیمت هوایی به نجف اشرف، نیازی به مراجعه به فرودگاه بین المللی امام خمینی به منظور سفر به این شهر مقدس ندارند. دقت کنید که بعضی از تورهای نجف، تورهای ترکیبی است. یعنی چند شب اقامت در نجف و چند شب اقامت در کربلای معلی در برنامه تور قرار دارد. تور نجف/کربلا معمولا یا یک طرف زمینی و یک طرف هوایی است یا کلا دو سر هوایی است. 

خدمات تور نجف

تور نجف اشرف چه تور مشهد به نجف را خریداری کرده باشید، چه تور نجف از تبریز یا تور نجف از اهواز،  همگی دارای خدمات استانداردی است که در طول تور، به زائران گرامی ارائه می‌شود. پس چه تور نجف از رشت را خریداری کنید چه تور نجف ارزان، به هر حال یک سری خدمات در فهرست سرویس‌هایی که در تور به شما  ارائه می‌شود، قرار دارد و مبداء عزیمت شما از ایران، تاثیری در کلیات خدمات تور زیارتی نجف اشرف ندارد. همه تورهای نجف از جمله تور نجف از مشهد ، دارای ترانسفر رفت و برگشت از ترمینال یا فرودگاه به هتل یا محل استقرار و اقامت شما در نجف اشرف است و از این بابت نگران نباشید. برخی از تورهای نجف، اقامت در هتل 3 ستاره دارند و برخی نیز هتل 4 و 5 ستاره. 

Extra content

نجف هتل 5 ستاره کمی دارد و معمولا در طول سال، اتاق خالی کم دارند. لذا اگر قصد خرید تور نجف دارید، توصیه می‌کنیم که حتما طبق برنامه سفر خود، در اسرع وقت نسبت به رزرو تور اقدام کنید تا امکان اقامت در بهترین هتل‌های نجف اشرف برای شما مهیا باشد.  تور نجف همیشه با مداح همراه نیست اما مداح نیز برای ارائه خدمات آموزشی و همراهی با زائران تور، امکان همراهی طبق برنامه ریزی قبلی را دارد. کلیه زائران در مسیر نجف، 3 وعده صبحانه و نهار و شام را دریافت کرده و بسیاری از تورهای نجف دارای سرآشپز ایرانی در محل استقرار زائران است. 

کلیه تورهای نجف موظف هستند که زائران گرامی را در مدت عزیمت به عراق، بیمه کرده و بیمه مسافرتی برای آن‌ها اخذ کنند. لذا اگر تور نجف خریداری کردید و بیمه مسافرتی نبود، مراتب را به مدیر تور یا کاروان یا آژانس مربوطه اطلاع رسانی کنید. 

انواع تور نجف

تور نجف اشرف هما‌ن‌طور که در بالا اشاره کردیم، انواع مختلفی دارد و شما مسافران گرامی بایستی متناسب با بودجه و زمان‌بندی سفر خود و هم‌چنین وضعیت همراهان و همسفران، بهترین تور از انواع تور نجف را انتخاب کنید. تور نجف هم زمینی هست و هم هوایی. بعضی‌ها نیز ترکیبی را انتخاب می‌کنند. 

بعضی از تورهای نجف، کلا از همه مراکز استان‌های کشور به صورت زمینی به مقصد نجف اشرف برگزار می‌شود. گاها مسیر  تا مرز ایران و عراق، یا با قطار یا با اتوبوس طی می‌شود و داخل خاک عراق نیز با وسایل حمل و نقلی که در دسترس باشد، مسیر مرز تا محل اسکان زائران با اتوبوس یا ون طی خواهد شد. اگر قصد دارید سفری راحت را به نجف تجربه کنید، نسبت به رزرو تور نجف به صورت دو سر هوایی اقدام کنید. هم رفت و هم برگشت، هوایی بوده و کم‌تر خسته خواهید شد. رزرو تور نجف به صورت هوایی، گران‌ترین نوع تور است. البته به نوع هتل محل اقامت نیز بستگی دارد که 3 ستاره باشد یا 5 ستاره. 

سعی کنید برای رزرو تور نجف، تورهایی انتخاب کنید که حرفه‌ای ترین کادر را در اختیار داشته و از همکاری لیدرهای محلی مجرب عراق نیز برای برنامه‌ریزی فوق‌العاده تور بهره‌مند باشد. برای رزرو تور نجف بایستی اصل گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماهه داشته باشید. عوارض خروج از کشور را طبق رقم اعلامی دولت در هر سال پرداخت کنید. کارت واکسن کرونا نیز در صورت اعلام کاروان و مدیر تور، ارائه شود. چون فاصله کربلا از نجف حدود 80 کیلومتر است، شما می‌توانید در مدت اقامت در این شهر، در یک سفر نیمه روزه عازم نجف شده و به زیارت بارگاه منور امیرمومنان علی علیه السلام بروید. 

اگر تور هوایی نجف را انتخاب می‌کنید، سعی کنید توری را انتخاب کنید که کم‌ترین توقف را داشته و مستقیم از تهران یا فرودگاه مرکز استان محل اقامت عازم نجف اشرف شوید. 

Extra content

تور نجف هوایی

اگر قصد دارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن از شهر محل زندگی خود به نجف اشرف مشرف شوید، به خصوص در ایام اربعین حسینی و تاسوعا و عاشورا که میلیون‌ها دلداده خاندان عصمت و طهارت، عازم عراق می‌شوند، تور هوایی نجف را در نظر بگیرید. تور هوایی نجف گران‌تر از تور زمینی بوده اما سریع‌تر به عراق می‌رسید و در وقت محدود شما صرفه جویی خواهد شد. تور هوایی نجف انواع مختلفی دارد مثل رزرو تور نجف 7 شب و 8 روز یا 5 شب و 4 روز. تور هوایی تهران به نجف سریعترین روش و البته با هزینه بیشتر است.

هر میزان مدت اقامت شما در نجف کوتاه تر باشد، تور ارزان‌تر است. در تور هوایی نجف متناسب با قیمت تور، در هتل‌های 3 تا 5 ستاره اقامت خواهید داشت. دقت کنید که مدت زمان سفر هوایی از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تا فرودگاه نجف اشرف، 2 ساعت است. کامل‌ترین خدمات و گشت‌ها در تور نجف در اقامت 24 در دسترس زائران گرامی است. در تور نجف، متناسب با توری که خریداری کردید، بلیط رفت و برگشت هواپیما و ترانسفر فرودگاهی برای شما در نظر گرفته شده و نیاز به رزرو آن‌ها به صورت جداگانه ندارد. 

تور نجف زمینی

تور زمینی نجف ارزان‌ترین تور سفر به نجف اشرف بوده و سالانه میلیون‌ها زائر امیرالمومنین از ایران و نقاط مختلف جهان، زمینی از مرزهای عراق وارد این کشور شده و عازم زیارت امیرالمومنین (ع) می‌شوند. اگر دوست دارید مدت زمان زیادی را در مسیر شهر کربلا باشید، تور زمینی نجف توصیه می شود. رزرو تور زمینی نجف در طول سال در دسترس است و قیمت مقرون به صرفه دارد. تور زمینی نجف به صورت‌های مختلف برگزار می‌شود. مثل تور زمینی نجف 6 شب و 7 روز یا تور زمینی نجف 7 شب و 8 روز. 

اقامت در هتل‌هایی مثل هتل خیام نجف، از جمله مکان‌های استقرار تورهای زمینی نجف است. تور هوایی نجف از همه شهرهای ایران در دسترس نیست اما تور زمینی نجف تقریبا از همه 31 مرکز استان در دسترس گردشگران قرار دارد. اما تور نجف ، صرفا شما را از یکی از شهرهای 31 استان کشور، زمینی یا هوایی به نجف اشرف برده و اگر بخواهید در مدت تور، عازم کربلا شوید، بایستی با هزینه شخصی و در مدت کوتاه، زمینی به کربلا مشرف شوید و بازگردید. 

قیمت تور نجف

چند موضوع روی قیمت تور نجف تاثیر گذار است: 

  •  این‌ که شما چه زمانی را برای سفر به نجف انتخاب کردید. ایام منتهی به تعطیلات رسمی و مذهبی مهم مثل تاسوعا و عاشورا و اربعین و تولد امام حسین (ع)، شاهد افزایش قیمت تور نجف و کاهش عرضه هستیم. 
  • محل اقامت شما در نجف، تاثیر مهمی روی قیمت تور نجف دارد. برای سفر ارزان به نجف سعی کنید در زائرسراها و اقامت‌گاه‌های گروهی و هتل‌های 2 ستاره  اقامت کنید. 
  • سوم این‌که قیمت تور نجف به وسیله نقلیه شما نیز مرتبط است. تور لحظه آخری هوایی نجف اشرف نیز گاها قیمت‌های وسوسه کننده‌ای را فرا روی زائران امام همام قرار می‌دهد. 
  • مدت اقامت شما در نجف نیز روی قیمت تور تاثیرگذار است. اگر قصد دارید حداقل یک هفته در نجف اقامت کنید، هزینه توری که انتخاب می‌کنید نسبت به تور 4 تا 5 روزه نجف، بیش‌تر خواهد بود. البته اگر در هتل ارزان اقامت کنید، می‌توانید بر اساس بودجه سفر، مدت بیش‌تری در نجف اشرف اقامت داشته باشید. 

دقت کنید که با روند صعودی قیمت دلار در ایران عصر 1400 شمسی و افزایش قیمت دینار عراق، خرید خدمات هتل و تور و گردشگری در عراق، هر سال گران‌تر می‌شود و برای مدیریت هزینه باید اقدام کنید. مخصوصا اگر سفر شما، گروهی و خانوادگی است. تور نجف قیمت بیشتری در برخی ایام سال دارد بنابراین اگر زمان خاصی مدنظرتان نیست در فصل خلوت سال سفر کنید.

Extra content

تور نجف لحظه آخری

تور نجف لحظه آخری توری است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت هواپیما به مقصد نجف، عرضه شده و برای مدت محدودی در دسترس زائران گرامی قرار دارد. تور نجف لحظه آخری معمولا در ایام پر ترافیک مثل اربعین حسینی، کم‌تر در دسترس است و اگر تور را خریداری کنید، امکان لغو تور و استرداد وجه وجود ندارد. 

البته همیشه قیمت تور لحظه آخری نجف، تفاوت ژرف و شگرف با قیمت رزرو تور نجف عادی ندارد. انتظار درصدی افت قیمت را داشته باشید. تور چارتری نجف از لحاظ کیفیت، سطح و میزان خدمات هیچ تفاوتی با تورهای عادی ندارد.

تور نجف ارزان

خرید تور نجف ارزان زمانی امکان پذیر است که شما سفر زمینی را انتخاب کرده و سفر شما در ایام شلوغی عراق مثل تعطیلات مذهبی نباشد. تور نجف ارزان معمولا در نیمه دوم سال یا بعد تعطیلات نوروز یا بعد از زمان بازگشایی مدارس در ایران، در دسترس خواهد بود. حتما برای اطلاع از تور نجف ارزان سایت اقامت 24 را چک کنید. 

بهترین هتل‌های تور نجف

دقت کنید که هتل‌های عراق در سطح استانداردهای هتل‌های کشورهای عرب حاشیه خلیج  فارس و ایران نیست. یکی از هتل‌هایی که در تور شهر نجف قرار دارد، هتل 4 ستاره اغنار است که در فاصله پنج دقیقه با حرم حضرت علی (ع) قرار داشته و تقریبا اکثر پرسنل هتل به زبان فارسی آشنا هستند. 

از دیگر  هتل‌هایی که در تور عراق نجف شاهد هستیم، هتل نسیم الجنه در شارع مدینه، هتل مدینه النور در جنب هتل حرم و هتل رایه حیدر در جوار فندق نسیم است که ظرفیت اسکان چند کاروان داشته و با استقبال هموطنان نیز مواجه شدند. 

Extra content

هتل‌های 5 ستاره تور نجف

یکی از بهترین هتل‌های تور نجف اشرف، هتل بستان نجف است که 5 ستاره و بسیار تاپ بوده و خدمات عالی به زائران امیر مومنان علیه السلام ارائه می‌کند. هفت طبقه بوده و هتلی شیک و مجلل به شمار می‌رود در حد استانداردهای جهانی. همه درب‌های اتاق به صورت الکترونیکی بوده و کارت به شما داده خواهد شد. سیستم گرمایش و سرمایش عالی است و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی نیز دارد. اینترنت پر سرعت رایگان در اختیار مهمانان هتل قرار دارد. آشپزهای ماهر ایرانی در این هتل مشغول به کار هستند. 

زمان پذیرش زائر ساعت 14 و زمان تخلیه اتاق نیز ساعت 12  است. اقامت کودکان زیر 5 سال نیز رایگان است. این هتل تا حرم مطهر فقط 3 دقیقه پیاده فاصله دارد. هتل قصر الضیافه یکی از گران‌تری و بهترین هتل‌های پنج ستاره نجف است. پنج دقیقه تا حرم مطهر فاصله داشته و از هتل‌های شیک و لوکس این شهر مذهبی به شمار می رود. همه خدمات هتل بستان را ارائه کرده و رستورانی با بیش از 10 نوع غذای ایرانی در اختیار مهمانان قرار می‌دهد. 

از دیگر هتل‌های لوکس شهر نجف بایستی به هتل قصر الدر اشاره کرد که 2 دقیقه با حرم فاصله دارد و نظرات خوبی گردشگران ایرانی درباره این هتل در سایت های بین المللی گردشگری ثبت کرده اند. امکانات رفاهی و اقامتی مطلوبی دارد. 

هتل های 4 ستاره تور نجف

هتل کوثر نجف از هتل های 4 ستاره خوب این شهر است. 5 دقیقه پیاده روی تا حرم مطهر فاصله داشته و نوساز بوده ودر سال 1400 شمسی افتتاح شد. اتاق تمیز و دکوراسیون شیک و خدمات عالی سبب شده تا در برنامه رزرواسیون شماری از هموطنان قرار بگیرد. همه اتاق ها نیز وای فای رایگان دارد. هتل مقابله صحن حضرت زهرا (س)  و جنب هتل قصر الضیافه قرار دارد. 

هتل ارض اسهله از هتل‌های 4 ستاره نوساز شهر بوده و شش دقیقه تا حرم فاصله دارد. دکوراسیون جذاب و خدمات هتلینگ مناسب، سبب شده تا ارض السهله در فهرست انتخاب‌های شماری از زائران ایرانی قرار داشته باشد. اتاق ها دارای سیستم سرمایش و گرمایش و سرویس فرنگی و تلویزیونی کابلی و یخچال است. وای فای رایگان نیز در اختیار مسافران قرار دارد. هتل ارض اسهله در شارع حضرت رسول (ص) واقع شده است. 

فندق زمزم السیاحی از دیگر هتل‌های 4 ستاره نجف است. پنج دقیقه تا حرم فاصله داشته و منظره بحر النجف و هم چنین حرم مطهر از فراز اتاق‌هایش در دسترس زائران بوده و همه اتاق‌ها دارای تجهیزات سرمایش و گرمایش مطلوب و یخچال و وای فای رایگان است. قیمتش نسبتا متوسط بوده و روبروی صحن حضرت فاطمه الزهرا (س) و  نزدیک بحر النجف واقع شده است. 

Extra content

هتل های 3 ستاره تور نجف

یکی از بهترین هتل های 3 ستاره نجف، هتل تور النجف نجف  است که در خیابان واقع شده  است و این هتل تا حرم مطهر حضرت علی علیه السلام، 5 دقیقه فاصله دارد. اتاق را بایستی ساعت 14 تحویل و ساعت تخلیه نیز ساعت 12 است. رنگ دکوراسیون اتاق های هتل، کاراملی و مبلمان نیز چشم‌نواز است. از همه اتاق‌ها نیز چشم‌انداز به حرم مطهر دارد. 

کلیه اتاق ها دارای تختخواب استاندارد بوده و ملحفه های تمیز دارد. فاصله هتل تا پارک سرگرمی نجف نیز 2 کیلومتر است. آدرس هتل نور النجف نجف در شارع زین العابدین، پشت مضیف حرم امیر المومنین است. هتل المقام از هتل‌های خوب 3 ستاره نجف است. فقط شش دقیقه تا حرم فاصله داشته و از اقامت‌گاه‌های نوساز این شهر است. اتاق ها تمییز است و مجهز به وای فای رایگان و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مطلوب. آدرس هتل نیز: المدینه القدیمه ، مقابل صافی صفا است. 

هتل قصر النبلا هتل رستوران بوده و پنج دقیقه تا حرم فاصله دارد. نزدیکی به حرم و اتاق‌های تمییز و مجهز با وای فای رایگان و غذای ایرانی، سبب شده تا این هتل در فهرست انتخاب‌های برخی از هموطنان زائر قرار بگیرد. این هتل در شارع زین العابدین قرار دارد. 

سوالات متداول تور نجف

سوالات متداول

قیمت تور نجف چقدر است؟

قیمت تور نجف به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از آن‌ها، قیمت دلار که در سال‌های اخیر روند صعودی دارد و بالای 30 هزار تومان تثبیت شده است. مدت اقامت زائر در نجف اشرف و هم‌چنین، محل اقامت، از دیگر عوامل موثر در قیمت‌گذاری تور نجف است. برای اطلاع از قیمت تور نجف به سایت اقامت 24 مراجعه و یا برای اطلاعات تکمیلی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

آیا تور نجف اشرف نیازمند اخذ ویزا است؟

توجه کنید که در سال 1401 شمسی، طبق اعلام سازمان حج و زیارت و وزارت امور خارجه، سفر اتباع ایرانی به عراق به منظور زیارت و اقامتی کوتاه مدت، نیازمند اخذ ویزای عراق در مبداء نبوده و می‌توان بدون اخذ روادید، به این کشور سفر کرد.

آیا خرید تور نجف نیازمند داشتن گذرنامه است؟

بله. داشتن گذرنامه به منظور عبور زمینی یا هوایی از مرز ایران به مقصد عراق و ورود به خاک این کشور الزامی است.

تورهای نجف به چه صورت برگزار می‌شود؟

به دو صورت کلی. یکی تورهای هوایی نجف که با مجوز سازمان حج و زیارت و توسط آژانس‌های  دارای مجوز بند پ برگزار می‌شود و دیگری تورهای هوایی نجف که با مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری توسط آژانس‌های دارای بند ب صورت می‌گیرد. تور نجف زمینی هم با کاروان های ویژه یا کاروان‌های آزاد برگزار می‌شود.

فاصله تهران تا نجف چقدر است؟

مرز مهران پر تردد ترین و بهترین مرز زمینی بین ایران و عراق است و از مرز مهران تا نجف اشرف، 303 کیلومتر فاصله دارید. فاصله هوایی تهران تا نجف با هواپیما نیز 768 کیلومتر و مدت پرواز شما بیش از یک ساعت است. نجف در فاصله 160 کیلومتری جنوب بغداد قرار دارد.