جاذبه های گردشگری خرم آباد

لیست اماکن تفریحی خرم آباد : عکس و آدرس

خرم آباد یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهر های ایران بوده که مملو از جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی است. در این شهر می توان سفری به تاریخ داشت، قدم بر روی دشت های سرسبز گذاشت و یا در جوار دریاچه ای زیبا، روزی خوش را سپری کرد.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید و میخواهید از مکان های دیدنی خرم آباد بازدید کنید، با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی و آشنایی با مکان های تفریحی خرم آباد همراه باشید.

 

پارک زیباکنار خرم آباد

پارک زیباکنار در نزدیکی دریاچه کیو و رودخانه خرم رود شهر خرم آباد استان لرستان واقع شده است. این پارک دارای منظره زیبا و سرسبزی بوده و برای سپری کردن یک روز در محیطی آرام، بهترین انتخاب بشمار می آید.

 

بیشتر بخوانید : “بهترین دیدنی های خرم آباد

 

پارک زیباکنار خرم آباد

 

بیشتر بخوانید : “مشخصات کامل هتل های خرم آباد

 

پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد

پارک جنگلی مخمل کوه با مساحت ۵۰۰ هکتار در شمال شهر خرم آباد در مسیر خرم آباد- الشتر در کیلومتر ۱۵ این جاده واقع شده است.

این پارک جنگلی در نزدیکی کوه مخمل کوه، در ارتفاع بیش از ۱۹۰۰ متری شمال شرقی خرم‌آباد قرار دارد. این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از گلسنگ است.

پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد

 

دریاچه کیو خرم آباد

دریاچه کیو در شهر خرم آباد استان لرستان، در سال ۱۳۵۲ توسط شهردار وقت، احداث شده است. معنی لغوی کیو در لهجه لری به معنی کبودرنگ و آبی بوده که دلیل این نامگذاری وجود آب زلال و عمیق این دریاچه بوده است.

دریاچه کیو خرم آباد

 

این دریاچه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد همه ساله توجه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب می‌کند.

از ویژگی‌های دریاچه کیو می توان به زیستگاه جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر در این دریاچه اشاره کرد.

دریاچه کیو خرم آباد

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا