جاهای دیدنی قشم

پیست سافاری قشم

یکی از استانداردترین پیست های سافاری ایران، در جزیره ی زیبای قشم قرار گرفته است. پیستی که علاوه بر اینکه تنها پیست استاندارد ورزش هیجان انگیز سافاری است، با توجه به وسعت بالای آن، می تواند علاوه بر ایجاد هیجان فراوان برای علاقمندان ، از چشم اندازهای جزیره و ساحل زیبای آن،  لذتی دو چندان را نصیب علاقمندان خود کند.  

پیست سافاری قشم
پیست سافاری قشم تنها پیست استاندارد ورزش هیجان انگیز سافاری

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که سافاری چیست یا اصلا به چه معناست؟ سافاری در لغت به معنی سیاحت و بازدید است و معمولا به برنامه های گردشگری گفته می شود که شرکت کنندگان در یک مسیر مشخص با وسایل نقلیه ی مخصوص و یا چهار پایان به گشت و گذار می پردازند و از مکان های دیدنی و جذاب دیدن کرده و لذت می برند.

بیشتر بخوانید : “تنگه چاهکوه قشم

مقاله مرتبط : “جنگل حرا قشم

یکی از مهیج ترین سافاری ها، تور صحراست که در مسیری بیابانی و صحرایی با خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور مثل تویوتا لندکروز، لندرور و یا حتی شتر انجام می شود. شرایط اقلیمی مورد نیاز برای تور صحرا، طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است، به همین دلیل، جزیره قشم با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت مناسب برای پذیرش گردشگران، استعداد بالقوه ای برای این نوع تور را دارا می باشد. سافاری حتی در واژه هم برای گردشگری ایران تازه است. تفریحی جذاب که حالا آرام ‌آرام دارد جای خود را میان دوستدارانش باز می کند؛ لذت سرعت میان شن‌های کویر یا راندن در پیستی طبیعی بی‌هیچ مانعی.

پیست سافاری در قشم
یکی از مهیج ترین سافاری ها، تور صحراست

با توجه با افتتاح بزرگترین پیست استاندارد این ورزش در کشور، قشم تبدیل به یکی از قطب های این ورزش در کشورمان شده است. وسعت، موقعیت جغرافیایی و تجهیزات پیست سافاری قشم آن را از سایر پیست های کشور متمایز ساخته است. تا پیش از افتتاح این پیست و نیز پیست سافاری کیش، علاقمندان به این تفریح هیجان انگیز، مجبور بودند به دبی سفر کنند و با صرف هزینه های سنگین، حتی برای یکبار هم که شده، رانندگی در پیست یا بیابان را تجربه کنند. اما هم اکنون با افتتاح این پیست و پیست سافاری کیش، علاقمندان به سافاری، مجبور نیستند هزینه و مسافت زیادی را صرف تجربه ی این تفریح کنند. فقط کافیست با اتومبیل شخصی خود به قشم سفر کنند و در استانداردترین پیست سافاری ایران، به این تفریح جذاب بپردازند.

بیشتر بخوانید : “توصیه های کویرنوردی به سبک حرفه ای ها

کویر گردی به این شکل، یکی از مهیج‌ترین تورهای فصل سرد است هر چند سابقه برگزاری چنین تورهایی تحت عنوان تور سافاری در ایران بسیار کم است. ویژگی اصلی تورهای سافاری، هیجان زیاد و کویرنوردی حرفه‌ای است که شما را به گوشه‌های پنهان این طبیعت خاموش می‌برد.

برای اجرای ورزش سافاری، استانداردترین وسیله نقلیه، لندرور است که از قدرت بالا و پشتیبانی فنی خوبی در داخل کشور برخوردار است. دغدغه اصلی پس از وسیله ی نقلیه ی مناسب، حضور رانندگان حرفه‌ای و کاربلد است. بنابراین اگر به اصول سافاری، تسلط ندارید، حتماً با یک راننده کاربلد همراه شوید تا دچار حوادث تلخ نشوید.

پیست سافاری در جزیره قشم
ویژگی اصلی تورهای سافاری، هیجان زیاد و کویرنوردی حرفه‌ای است

بیشتر بخوانید :”دره ستارگان کجاست؟

مناطق بیابانی و کویری کشور، یکی از ظرفیت های بالقوه برای راه اندازی پیست های سافاری و جذب گردشگر است و پیست های سافاری، در سال های اخیر، بدلیل استقبال هموطنانمان، خود تبدیل به یک جاذبه ی گردشگری شده اند.

پیست سافاری و موتور سواری در قشم
پیست های سافاری،در سالهای اخیر، بدلیل استقبال زیاد، خود تبدیل به یک جاذبه گردشگری شدند.

در کنار اتومبیل سواری، می توان تفریحات دیگری همچون شترسواری و اسب سواری در کویر را نیز تجربه کرد. مطمئناً تجربه ی شترسواری و اسب سواری در کویر، بسیار لذت بخش خواهد بود.

اگر علاقمند به سافاری و کویر نوردی هستید، در سفری که به جزیره قشم دارید حتما بازدید از پیست سافاری در این جزیره زیبا را در برنامه های خود قرار دهید.

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

۱/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا