» دانستنی‌های سفر » اپلیکیشن های سفر داخلی و خارجی | بیش از ۶۰ اپلیکیشن کاربردی
بهترین اپلیکیشن سفر داخلی و خارجی در سال 2022
دانستنی‌های سفر

اپلیکیشن های سفر داخلی و خارجی | بیش از ۶۰ اپلیکیشن کاربردی

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ 26۰3,779

اپلیکیشن سفر چیست؟ اپلیکیشن های مخصوص سفر (Travel Apps) به برنامه های کاربردی می گویند که در آن نیازهای یک فرد برای مسافرت های درون شهری و برون شهری را رفع می کنند. با توجه به گستردگی بسیار زیاد جنبه های مختلف مسافرت داخلی و خارجی، نیازهای افراد متفاوت است. به عنوان مثال برخی افراد نیاز به دانلود اپلیکیشن سفر به منظور رزرو ساده و سریع هتل مدنظرشان دارند، برخی افراد نیاز به اپلیکیشن های مترجم یا مسیریابی دارند و غیره. با توجه به این نیاز بسیار مهم، اپلیکیشن های کاربردی سفر بسیار متنوع شده اند و برندهای مختلف در این حوزه فعالیت کرده اند تا بتوانند بهتر و بیشتر خدمات رسانی داشته باشند. اکنون پس از بهترین راهکارهای سفر ارزان در این مطلب همراه شما هستیم تا به معرفی اپلیکیشن های سفر داخلی و خارجی بپردازیم تا سفری لذت بخش و راحتتری را تجربه کنید.

فهرست این مطلب

معرفی بهترین اپلیکیشن های سفر در ایران و خارج از کشور

با توجه به اینکه اپلیکیشن های سفر در ایران با خارج از کشور با یکدیگر متفاوت هستند و تمامی سفرها را پوشش نمی دهند، عملا امکان استفاده از آنها به جای یکدیگر وجود ندارد. بنابراین در ادامه در رابطه با انواع اپلیکیشن های سفر مختلف به نمونه های داخلی و خارجی اشاره خواهیم کرد تا چنانچه قصد سفر داخلی و یا سفر خارجی داشتید به راحتی به بهترین اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشید. این اپلیکیشن ها در واقع راهنمای سفر داخلی و خارجی برای کاربران خواهند بود.

 • اپلیکیشن سفر رزرو هتل

۱- اپلیکیشن رزرو هتل داخلی

بهترین اپلیکیشن رزرو اقامتگاه که برای رزرو هتل بسیار کاربردی و جامع طراحی شده، اپلیکیشن اقامت ۲۴ به عنوان سامانه ملی رزرواسیون هتل های مختلف در کشور است. یکی از ملزومات در سفر به هر شهر و نقطه ای از کشور، انتخاب و رزرو هتل مناسب است. در این اپلیکیشن می توانید به راحتی هتل اقتصادی، لوکس و میان رده را به سادگی چند کلیک انتخاب کرده و به اطلاعات مهمی نظیر مشخصات کلی، امکانات و خدمات و نظرات مسافرین قبلی و قیمت ها دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید لیست هتل ها را براساس قیمت و میزان تخفیف مرتب نمایید. ضمنا هتل های شهرهای بزرگ کشور و گروه هتل های معروف به شکل جداگانه قرار گرفته اند تا انتخاب را ساده تر از قبل کنند. برای دانلود اپلیکیشن اقامت ۲۴ کافیست روی لینک دانلود کلیک کنید و یا به اپ استور مراجعه نمایید.

اپلیکیشن سفر اقامت 24

۲- اپلیکیشن رزرو هتل خارجی

کسانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند باید از اپلیکیشن های سفر خارجی استفاده کنند که اقامتگاه های مختلف در سراسر شهرهای دنیا را پشتیبانی کند. به عبارت دیگر شما باید به دنبال نسخه بین المللی اپلیکیشن سفر اقامت ۲۴ باشید. یکی از نمونه های خارجی معروف بهترین اپلیکیشن رزرو هتل، اپلیکیشن سفر Airbnb است که بیش از نیم میلیون اقامتگاه را در داده پایگاه خود قرار داده است. اپلیکیشن HotelTonight از جمله اپلیکیشن های رزرو هتل است که مشابه با اقامت ۲۴ رزرو هتل همراه با تخفیف را فراهم کرده و شما می توانید با هزینه کمتر اقامتگاه خودتان را رزرو کنید. اپلیکیشن Booking نیز در این لیست معروف ترین اپلیکیشن های اقامتی برای رزرو هتل های خارجی است که با میلیون ها هتل و اقامتگاه و همچنین پرواز هواپیما و کرایه ماشین تجربه بسیار خوبی را رقم خواهد زد. حتی می توانید با اپ Booking مستقیما با صاحب خانه صحبت کنید. اپلیکیشن های رزرو هتل برای سفرهای خارجی تنوع بسیار بالایی دارند که ما به معروف ترین آنها اشاره کردیم.

اپلیکیشن Airbnb

 • اپلیکیشن های مسیریابی

۱- اپلیکیشن مسیریاب داخلی

قطعا یکی از دغدغه ها و مشکلات شما این است که چطور جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی، تفریحی و زیارتی شهر مورد نظرتان را در سریعترین زمان ممکن پیدا کرده و بهترین مسیر را برای دسترسی به آن پیدا کنید. یکی از بهترین نمونه های داخلی، اپلیکیشن سفر ایرانی نشان است. در این اپلیکیشن تنها کافیست جاذبه های شهر مدنظرتان را سرچ کنید تا دقیق ترین مسیر همراه با راهنمای صوتی در اختیار شما قرار بگیرد. حتی در اپلیکیشن امکان مشاهده طرح ترافیک، جزئیات و مشاهده نقشه حرفه ای، حضور پلیس و دوربین های کنترل سرعت نیز وجود دارد. اما علاوه بر جاذبه های گردشگری امکان پیدا کردن سریع و راحت مکان های عمومی مثل رستوران، کافی شاپ، مسجد، توالت، پمپ بنزین، عابر بانک یا ATM ها و غیره نیز وجود دارد. با توجه به نکات گفته شده، دریافتیم که برنامه نشان، یکی از اپلیکیشن های کاربردی سفر می باشد که حتما باید آن را در گوشی خود نصب کنید.

اپلیکیشن نشان برای مسیریابی در سفر

۲- اپلیکیشن مسیریاب خارجی

همه ما می دانیم که اپلیکیشن گوگل مپس (Google Maps) بهترین اپلیکیشن مسیریابی جهان است که با برداشته شدن محدودیت ها برای کاربران ایرانی، قابل استفاده برای سفرهای داخلی نیز هست. حتی می توانید زبان برنامه را فارسی انتخاب کنید و این ویژگی مهمی برای کسانی است که با منو انگلیسی مشکل دارند. در اپلیکیشن گوگل مپس تمامی اطلاعات برای رسیدن به مقصد موردنظرتان و همچنین کلیه امکانات مدنظر وجود دارد. حتی می توانید جاذبه های گردشگری، هتل ها و سایر مواردی که در نزدیکی مکان فعلی خودتان هست را به شکل لیست وار، همراه با میزان فاصله مشاهده کنید. این اپلیکیشن به طور پیش فرض بر روی بسیاری از گوشی ها موجود است. مطمئنا گوگل مپس یکی از اپلیکیشن های مناسب سفر است که در هر نقطه از دنیا می توانید از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از اپلیکیشن سفر خارجی، برنامه مسیریابی Sygic (سایجیک) نام دارد. از خوبی های این برنامه می توان به عدم نیاز به اینترنت، انتخاب مسیر دلخواه، وجود قطب نما و قدم شمار درون برنامه و مسیریابی مناسب اشاره کرد. این اپلیکیشن با زبان فارسی کاملا سازگار بوده و بعد از ۷ روز استفاده رایگان باید هزینه، پرداخت کنید.

اپلیکیشن سفر گوگل مپس

 • اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی

۱- اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی سفر داخلی

اپلیکیشن های حمل و نقل و جابجایی سفر یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های سفر در ایران هستند. چنانچه در سفرها ماشین شخصی ندارید یا به هر دلیل ترجیح می دهید به راحتی و به شکل آنلاین، تاکسی اینترنتی برای مقاصد خودتان انتخاب کنید، این اپلیکیشن ها کمک زیادی می کنند. در حال حاضر اپلیکیشن سفر اسنپ بسیار موفق ظاهر شده است. اسنپ که یک اپلیکیشن سفر درون شهری نیز می باشد، نیاز به معرفی ندارد و ما در زندگی روزمره خود قطعا بارها و بارها از آن استفاده کرده ایم پس چرا در سفرهای داخلی استفاده نکنیم؟!

سوپر اپلیکیشن اسنپ برای تاکسی اینترنتی

۲- اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی سفر خارجی

قطعا همه ما نام سرویس تاکسی آنلاین Uber را که یک اپلیکیشن سفر حرفه ای است، شنیده ایم. این اپلیکیشن در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. دلیل انتخاب اپلیکیشن اوبر خدمات رسانی بین المللی آن در ۶۷ کشور معروف و درجه یک دنیاست بنابراین برای سفرهای خارجی شما مناسب است. با اوبر می توانید همان کاربری اسنپ را در سفرهای خارجی تجربه کنید. با این حال برخی امکانات مثل زمان بندی برای دریافت ماشین در این اپلیکیشن اضافه تر است و شما می توانید دقیقا طبق زمانی که مشخص کرده اید در یک مکان معلوم، تاکسی اینترنتی بگیرید. اوبر در کشورهای خارجی قطعا از اپلیکیشن های مورد نیاز برای سفر است. دانلود اپلیکیشن اوبر از اپ استور و همچنین نسخه های iOS امکان پذیر است.

تاکسی اینترنتی اوبر

 • اپلیکیشن های سفر مدیریت سیم کارت

۱- اپلیکیشن ایرانی مدیریت سیم کارت

یکی از مهمترین اپلیکیشن های سفر، اپ های مربوط به اپراتورهای سیم کارت های داخلی است تا بتوانید به راحتی شارژ گوشی، بسته مکالمه و یا اینترنت برای خودتان یا سایر افراد خریداری کرده و کلیه کارها از قبیل پیگیری تیکت ها و درخواست ها، مشاهده میزان ترافیک باقیمانده از بسته اینترنت یا مکالمه، پیامک و غیره را انجام دهید. اپلیکیشن های همراه من و ایرانسل من را با توجه به نوع سیم کارت خود حتما دانلود کنید.

اپلیکیشن سفر همراه من همراه اول

۲- اپلیکیشن خارجی مدیریت سیم کارت

اپلیکیشن های مدیریت سیم کارت خارجی تنوع بسیار بالایی دارند. اما مهم این است که شما گزینه ای انتخاب کنید که خدمات بین المللی دارد و سیم کارت تمامی کشورهای مقصد شما را پشتیبانی کند. بهترین اپلیکیشن سفر خارجی برای مدیریت سیم کارت، خرید شارژ و ده ها کار دیگر با خدمات دهی در بیش از ۱۵۰ کشور مختلف، اپلیکیشن Ding است. این اپلیکیشن در رتبه بهترین ها قرار دارد که می توانید اپلیکیشن دینگ را از اپ استور دانلود کنید.

برنامه دینگ برای شارژ گوشی

 • اپلیکیشن سفر برای سفارش غذا

۱- اپلیکیشن ایرانی سفارش غذا

اپلیکیشن های سفارش غذای آنلاین تعداد زیادی دارند اما از بین تمامی آنها می توان اسنپ فود، دیدو فود و دلینو را براساس میزان رضایت کاربران و گستردگی خدمات و امکانات در بین بهترین ها قرار داد. در این اپلیکیشن ها می توانید برحسب مکان فعلی خود، لیستی از بهترین مراکز فست فود، سوپرمارکت، کافی شاپ، قنادی و رستوران را مشاهده کرده و با مطالعه قیمت و تخفیف و نظرات کاربران، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در اپلیکیشن دیدو فود حتی امکان مشاهده سه بعدی فضای داخلی رستوران برای رزرو میز و سه بعدی غذاها نیز وجود دارد.

اپلیکیشن اسنپ فود سرویس سفارش آنلاین غذا

۲- اپلیکیشن خارجی سفارش غذا

اپلیکیشن سفر خارجی که برای مدیریت و سفارش انواع غذا و خوراکی قابل استفاده هستند بسیار متنوع بوده و اگر با آنها آشنا نباشید انتخاب را دشوار خواهند کرد. اما تنها برخی از آنها در کشورهای مختلف جهان خدمات رسانی دارند. ما به شما اپلیکیشن زوماتو (Zomato) و UberEats را پیشنهاد می کنیم. این دو اپلیکیشن پلتفرم های بسیار گسترده و جامعی هستند که در طی مدت زمان کوتاهی توانستند به سراسر دنیا راه پیدا کرده و خدمات رسانی کنند. در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور جهان در این دو اپلیکیشن پشتیبانی می شوند. با این دو برنامه می توانید تمامی اطلاعات مراکز فروش غذا و خوراکی را در شهرهای مختلف کشورهای پشتیبانی شده مشاهده کرده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. بنابراین بهترین اپلیکیشن سفر برای سفارش غذا در سفرهای خارجی هستند. برای دانلود اپلیکیشن Zomato و UberEats کافیست به اپ استور مراجعه کنید.

برنامه زوماتو برای سفارش غذا

 • اپلیکیشن شهرگردی

۱- اپلیکیشن ایرانی شهرگردی

اپلیکیشن همگردی یکی از بهترین و کاملترین نمونه های اپلیکیشن درون شهری است که می توانید با سفر به شهر، لیستی از جاذبه های گردشگری را از آن استخراج کنید و مطالب مفید و جامعی را مطالعه نمایید. پس اگر شما هم با پیدا کردن جاذبه های یک شهر مشکل دارید و به دنبال اپلیکیشن راحت و مناسب هستید، همگردی را پیشنهاد می کنیم. البته این اپلیکیشن سفر ایرانی، امکانات دیگری مثل پیدا کردن مراکز خرید و اقامتی و رستوران هم دارد اما ویژگی بارز و جامع آن جاذبه های گردشگری است. برای دانلود اپلیکیشن همگردی که موفق ترین اپلیکیشن سفر گردشگری است، کافیست به اپ استور یا کافه بازار مراجعه کنید.

همگردی اپلیکیشنی برای شهرگردی

۲- اپلیکیشن خارجی شهرگردی

انتخاب از بین اپلیکیشن های خارجی برای راهنمای شهرگردی و پیدا کردن جاذبه های مختلف کار دشواری بود اما تصمیم گرفتم تا اپلیکیشن The Culture Trip و Guides by Lonely Planet را معرفی کنم. تمامی امکانات و خدمات این اپلیکیشن های راهنمای سفر رایگان است و پوشش دهی شهرهای مختلف جهان در آن بسیار زیاد است و تقریبا می توان گفت در سفر به هر جایی کمک کننده است. شما می توانید برای هر مقصد و جاذبه ای مطلب جامع و کامل به همراه ویدیو ببینید. حتی امکان ذخیره سازی آفلاین ویدیو و مطالب هر جاذبه هم وجود دارد تا هر بار نیاز به آنلاین شدن نداشته باشید. ضمنا بد نیست بدانید که Lonely Planet نام کتاب جامع راهنمای سفر است که نسخه اپلیکیشن آن را می توانید استفاده کنید.

اپلیکیشن Lonely Planet برای سفر راحت

 • اپلیکیشن هواشناسی

در سفر به شهری چه داخلی و چه خارجی، اطلاع از وضعیت آب و هوا بسیار مهم است. حتی وقتی در شهر یا کشور مقصد هستید برای اینکه به بیرون بروید و جاذبه های دور و نزدیک آن را ببینید، وضعیت آب و هوایی روی تصمیمات و برنامه ریزی های شما تأثیر می گذارد. بهترین اپلیکیشن سفر جهت پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا در هر نقطه ای از جهان که باشید، اپلیکیشن AccuWeather است. رابط کاربری ساده و ارائه گزارش بسیار دقیق از وضعیت آب و هوا، سرعت باد، رطوبت و شاخص UV به شکل ساعتی و حتی پیش بینی دقیقه ای بارش باران با قابلیت MinuteCast این اپلیکیشن را بی رقیب ساخته است. برای دانلود AccuWeather در نسخه های اندروید و iOS اقدام کنید تا قویترین اپ پیش بینی آب و هوا را داشته باشید.

اپلیکیشن پیش بینی وضعیت آب و هوا Accuweather

 • اپلیکیشن های مترجم سفر

یکی از مهمترین مشکلاتی که ایرانیان در سفرهای خارجی پیدا می کنند، صحبت کردن به زبان کشور مقصد است و بخاطر عدم تسلط بر زبان های خارجی با مشکلات زیادی در ارتباط برقرار کردن روبرو هستند. اما خوشبختانه اپلیکیشن های سفر مترجم طراحی و توسعه داده شده اند که از اکثریت زبان های زنده دنیا از جمله فارسی پشتیبانی کرده و شما می توانید جملات خود را به زبان مقصد ترجمه کرده و آن را پخش کنید. در مقاله بهترین اپلیکیشن های مترجم سفر به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم. حتما توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه کرده و یکی از آنها را قبل از سفر دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن سفر TripLingo

 • اپلیکیشن های برنامه ریزی سفر

بستن بار سفر و برنامه ریزی برای انجام به موقع همه کارها به تنهایی استرس سفر را بیشتر می کنند. برای این منظور می توانید اپلیکیشن هایی مثل TripIt یا PackPoint را که اپلیکیشن راهنمای سفر هستند، دانلود کنید تا دیگر نیاز به یادداشت کردن یا حفظ کردن کارها و جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفرتان نداشته باشید. برای شروع کافیست یک شهر داخلی یا خارجی را انتخاب کنید، جنسیت و تاریخ سفر و اهداف و فعالیت هایی که به آنها علاقه مند هستید را مشخص نمایید تا بهترین زمان حضور در فرودگاه یا ورود به هتل و سایر کارهای روزانه را به شما نشان دهد.

اپلیکیشنی برای بستن بار سفر PackPoint

 • اپلیکیشن های پرداخت های بانکی

۱- اپلیکیشن های ایرانی پرداخت های بانکی

اپلیکیشن مناسب سفرهای داخلی برای پرداخت های بانکی به شما این اطمینان خاطر را می دهد که از تمامی بانک ها بتوانید پول جابجا کنید و برای اینکار محدودیت زمانی و مکانی نداشته باشید. اپلیکیشن هایی مثل همراه کارت و آسان پرداخت که به نام آپ هم می شناسیم از معروف ترین گزینه ها برای اپلیکیشن های سفر پرداخت آنلاین هستند. البته در این اپلیکیشن ها خدمات دیگری مثل خرید شارژ، فطریه، کمک های خیریه و غیره نیز قرار داده شده اند اما به اپلیکیشن های پرداخت بانکی شهرت دارند. برای دانلود این دو اپلیکیشن برای سفر کافیست بر روی لینک های مشخص شده کلیک نمایید.

برنامه همراه کارت

۲- اپلیکیشن خارجی پرداخت های بانکی

بهترین اپلیکیشن خارجی در سفرها برای پرداخت های بانکی به حساب های افراد در سراسر دنیا، پرداخت های آنلاین را بسیار ساده و سریع کرده است. از بهترین اپلیکیشن های این حوزه می توان به پی پال و WorldRemit اشاره کرد. امکان ارسال و جابجایی پول در اکثر مواقع در طی ۱۰ دقیقه انجام پذیر است و کارمزد مناسبی دارند. با نصب این اپلیکیشن ها امکان ارسال و دریافت پول از ۱۳۰ کشور مختلف دنیا امکان پذیر است. ضمنا اکثر کارت های بانکی سراسر دنیا توسط این اپلیکیشن ها پشتیبانی میشوند.

اپلیکیشن سفر پی پال برای انتقال پول

 • اپلیکیشن برای فعالیت های گروهی

اپلیکیشن سفر ایرانی برای انجام فعالیت های گروهی هنوز ساخته و توسعه داده نشده ولی در مقابل نمونه اپلیکیشن های خارجی زیاد هستند. پایه و اساس ایده این نوع اپلیکیشن ها مثل Meetup و Couchsurfing این است که بتوانید در سفر به هر شهر افرادی که سرگرمی و اهداف مشابهی دارند را پیدا کنید تا بتوانید با یکدیگر گروه تشکیل داده و با همدیگر لحظات خوبی تجربه کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید به سمت جاذبه های طبیعی یک شهر بروید به کمک این اپلیکیشن افرادی که با شما هم نظر و هم عقیده هستند را پیدا کرده و با یکدیگر هماهنگ می شوید تا سفر گروهی شروع کنید. حتی می توانید ایونت های مختلف نزدیک به خودتان را پیدا کنید و به گروه های مختلف بپیوندید و تجربه متفاوتی از سفرتان رقم بزنید.

برنامه Couchsurfing

 • اپلیکیشن دنگ سفر

۱- اپلیکیشن ایرانی محاسبه دنگ و هزینه

سفرهای گروهی با اینکه لذت سفر و تجربیات آن را بیشتر می کنند اما مشکلاتی هم مثل محاسبه دنگ سفر و محاسبه و کنترل هزینه ها را هم در پی دارد. معمولا در این سفرها یک نفر به عنوان مادر خرج عمل کرده و در نهایت هزینه ها را برای هر فرد محاسبه می کند. اما این کار زمانبر و دشوار بوده و عملا لذت سفر را از بین می برد و حتی انتخاب فرد مادر خرج هم می تواند مشکل ساز باشد. اما از این پس با دانلود اپلیکیشن دنگ سفر، دنگ و دونگ و مشابه آن که جزئی از اپلیکیشن های سفر در ایران به حساب می آیند؛ نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

برنامه محاسبه دنگ

۲- اپلیکیشن خارجی محاسبه دنگ و هزینه

در سفرهای خارج از کشور نیز وقتی با جمعی از دوستان و آشنایان به سفر می روید، مشخص کردن سهم هر نفر در خرج های کل سفر کار دشوار و زمانبری است. به عنوان مثال هزینه های هتل، خورد و خوراک، استفاده از تفریحات و جاذبه ها و غیره باید به درستی و در کسری از زمان درست شوند. بهترین نمونه اپلیکیشن سفر خارجی برای محاسبه دنگ و سهم هر فرد، Splitwise است.

Splitwise

 • اپلیکیشن مدیریت سوخت

۱- اپلیکیشن داخلی مدیریت سوخت 

یکی از مشکلاتی که ممکن است حین سفر با آن روبرو شوید. تمام کردن بنزین و پیدا کردن جایگاه سوخت است. به همین دلیل می توانید یکی از اپلیکیشن های کاربردی ایرانی را روی گوشی خود نصب کنید. این اپلیکیشن ها به شما در پیدا کردن نزدیک ترین جایگاه سوخت کمک می کنند. یک نمونه ی ایرانی آی بنزین است. فقط کافیست از اتصال اینترنت و روشن بودن Gps گوشی خود مطمئن شوید، تا این نرم افزار نزدیک ترین پمپ بنزین را به شما نمایش دهد. ضمنا نرم افزار دیگری به نام پیدو وجود دارد که در واقع یک جایگاه سوخت سیار است. راننده میزان سوخت مورد نظر خود را ثبت می کند و نزدیکترین ماشین سوخت، خود را به محل مورد نظر می رساند.

۲- اپلیکیشن خارجی مدیریت سوخت 

اگر با خودرو شخصی به سفرهای خارجی بپردازید. نگرانی شما برای یافتن جایگاه سوخت، افزایش پیدا می کند. بنابراین می توانید یکی از اپلیکیشن های کاربردی خارجی به نام Gasbuddy را روی گوشی خود نصب کنید. از طریق این اپلیکیشن نه تنها، نزدیک ترین پمپ بنزین را پیدا می کنید بلکه می توانید از قیمت سوخت در هر جایگاه باخبر شوید. همچنین می توانید از خدمات دیگر این نرم افزار همچون پنچرگیری، بکسل، تعویض باتری و غیره استفاده کنید.

اپلیکیشن سوخت

 • اپلیکیشن صرافی سفر

۱- اپلیکیشن ایرانی صرافی سفر

از جمله بهترین اپلیکیشن های ایرانی برای تبدیل ارز، می توان به اپلیکیشن تبدیل اشاره کرد. این برنامه بیش از ۵۰ ارز را پشتیبانی می کند و حتی مجهز به ابزارهای حد ضرر و oco نیز می باشد. یکی دیگر از اپلیکیشن ها صرافی، آسان تبدیل نرخ ارز است، که بیش از ۲۰۰ ارز جهانی را شامل می شود. این برنامه از ارزهای رمز پرداخت مانند بیت کوین نیز پشتیبانی می کند. همچنین نمودار اطلاعات تکمیلی نیز در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین یک نرم افزار مسافرت به منظور تبدیل ارز در گوشی خود نصب داشته باشید.

۲- اپلیکیشن خارجی صرافی سفر 

یکی از دغدغه هایی که بسیاری از افراد در سفرهای خارجی دارند، تبدیل ارز است. اپلیکیشن XE Currency یکی از نرم افزارهای کاربردی است که می توانید از آن برای تبدیل ارز کشورهای مختلف استفاده کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید در چند ثانیه از آخرین نرخ ارز مطلع شده و با وارد کردن ارز کشور مبدا و مقصد، مبالغ را به یکدیگر تبدیل کنید. این برنامه قابلیت استفاده به صورت آنلاین و آفلاین را دارد. همچنین به وسیله نمودار، آماری از تغییرات نرخ ارز در طی دوره های گذشته، در اختیار شما قرار می دهد. لازم است بدانید که این برنامه از ارز ایران نیز پشتیبانی می کند. از نقاط قوت این اپلیکیشن می توان به قابل اعتماد بودن، جابه جایی ساده پول و مشاهده همزمان ده ارز مختلف اشاره کرد.

اپلیکیشن صرافی

 • اپلیکیشن ایمنی سفر

امنیت سفر یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در هر سفری باید به آن توجه کنید. اگر اهل سفر به مناطق بکر هستید و به راحتی از طبیعت دیدن می کنید، باید نکات لازم برای مواجه شدن با شرایط غیر قابل پیش بینی را بیاموزید. به همین دلیل باید از اپلیکیشن راهنمای سفر استفاده کنید. در ادامه به ذکر چندین مورد از اپلیکیشن های ایمنی می پردازیم.

SAS Survival Guide یک اپلیکیشن مسافرتی است؛ که از روی یک کتاب با همین عنوان ساخته شده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است. در این برنامه به بیان توصیه های ایمنی در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی پرداخته می شود. به عنوان مثال، یک سری اطلاعات درباره آتش سوزی ساختمان، پیدا کردن آب، عکس از گیاهان دارویی، خوراکی و سمی، قطب نما خورشیدی، پیدا کردن مسیر از طریق ستاره ها و غیره در این برنامه وجود دارد.

برنامه SMART TRAVELER نیز اطلاعات خوبی در اختیار مسافران می گذارد. به عنوان مثال اطلاعات تماس سفارتخانه و کنسولگری ها. البته این برنامه آمریکایی فقط برای شهروندان آمریکا که به سایر کشورها سفر می کنند، مناسب است.

برنامه EMERGENCY APP که یک اپلیکیشن سفر خارجی است؛ توسط صلیب سرخ آمریکا، توسعه یافته و درباره کمک های اولیه در مواجه با هرگونه خطر پرداخته است. همچنین امکان سفارشی سازی ۳۵ هشدار اورژانسی بر اساس موقعیت مکانی کاربر در نرم افزار وجود دارد.

برنامه  SITATA، اخبار و اطلاعات سراسر جهان که ممکن است، سلامت و ایمنی افراد و مسافران را به خطر بیندازد، همراه با اطلاعات دقیق و راهکارهای لازم در اختیار افراد می گذارد. بنابراین می تواند گزینه ی خوبی برای نصب باشد.

برنامه  BSAFE یکی دیگر از اپلیکیشن های ایمنی سفر است. اما تفاوتی با برنامه های قبلی دارد. شما به وسیله این اپلیکیشن می توانید مکان خود را با سایر دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید و آن ها را از محل خود مطلع کنید. در این صورت در مواجهه با خطر می توانید آنها را از مکان خود باخبر کنید.

GEOSURE یک اپلیکیشن سفر است که درباره شهر و کشور مقصد، اطلاعاتی نظیر میزان خشونت، سرقت، مسائل مربوط به حقوق بشر و غیره را در اختیار شما می گذارد. برنامه دیگری به نام TRIPWHISTLE نیز اطلاعات تماس اضطراری ۱۹۶ کشور جهان را شامل می شود تا هنگام نیاز به راحتی بتوانید از آنها استفاده کنید.

اپلیکیشن ایمنی سفر

 • اپلیکیشن عکاسی سفر

یکی از تفریحات دوست داشتنی در بین برنامه های سفر، عکاسی است. بنابراین حتما باید اپلیکیشن های سفر مربوط به عکاسی را در گوشی خود نصب داشته باشید تا بتوانید از مناظر جذاب و دیدنی، خاطره ثبت کنید. از جمله بهترین اپلیکیشن ها می توان به Retrica اشاره کرد؛ که دارای فیلترهای زیبایی است و کار کردن با آن برای کاربران ساده می باشد. برنامه B612 نیز از محبوبیت خوبی برخوردار است. این برنامه نسبت به اپلیکیشن قبلی حجم دیتای بیشتری دارد و گوشی شما باید قدرت سخت افزاری مناسبی داشته باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از برنامه های خوب عکاسی، ادوبی لایت‌روم است که احتمالا نام آن را شنیده باشید. کار کردن با این برنامه نسبت به موارد قبلی، پیچیده تر بوده و عکس ها بسیار با کیفیت می باشند. اگر سخت پسند هستید این اپلیکیشن گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

Snapseed یکی دیگر از برنامه های محبوب برای ادیت عکس است. به وسیله آن می توانید لک ها را از بین برده و تصاویر خود را به نحوی که دوست دارید، ویرایش کنید. برنامه Pro HDR X برای عکاسی در شب یا جاهایی که نور خیلی زیادی دارند، می تواند گزینه مناسبی باشد؛ اما برای عکس های حرکتی برنامه جالبی نخواهد بود. همچنین می توانید از برنامه های دیگری همچون Slow Shutter Cam و Lightroom Mobile برای ادیت عکس های خود استفاده کنید.

اپلیکیشن عکاسی

 • اپلیکیشن اسکن مدارک سفر

۱- اپلیکیشن ایرانی اسکن مدارک 

یکی از اپلیکیشن های داخلی برای اسکن، اسکنر مدارک (حرفه ای) نام دارد که برای اسکن انواع مختلف مدارک می توانید از آن استفاده کنید و در سفر همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم، از آنها استفاده نمایید. این برنامه حتی در زندگی روزمره نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

۲- اپلیکیشن خارجی اسکن مدارک 

یکی دیگر از اپلیکیشن های کاربردی، برنامه آفیس لنز است. از این برنامه ها می توانید علاوه بر سفر در زندگی روزمره نیز استفاده کنید. از جمله اپلیکیشن های اسکن مدارک که کارایی خوبی دارند می توان به: Adobe Scan (با امکان اسکن رنگی و تبدیل چندین صفحه به فایل پی دی اف)، Tiny Scanner (با امکان ساخت پی دی اف و فکس کردن فایل) و Clear Scan (برنامه کم حجم با امکان تبدیل پی دی اف و اشتراک گذاری در گوگل درایو و غیره)، CamScanner، Scanbot و Office Lens (امکان تبدیل تصاویر به پی دی اف و فایل ورد)، Evernote Scannable و Genius Scan اشاره کرد.

برنامه اسکن مدارک

 • اپلیکیشن سفر کوهنوردی

۱- اپلیکیشن داخلی کوهنوردی 

کوهنوردی نیاز به دانش و مهارت کافی دارد. برای کسب اطلاعات لازم و بهره مندی از تجربیات دیگران می توانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. نمونه ایرانی اپلیکیشن سفر کوهنوردی، پاکوب نام دارد. این اپلیکیشن کاملا کاربردی بوده و کار را برای فارسی زبانان راحت کرده است. به وسیله این برنامه می توانید مسیر حرکتی خود را ثبت کنید یا در کلاس های آموزشی مختلف شرکت کنید. از امکانات آن می توان به مسیریابی، معرفی باشگاه های مطرح، نمایش ارتفاع، نمایش سرعت حرکت و غیره اشاره کرد.

۲- اپلیکیشن خارجی کوهنوردی 

یکی از نرم افزارهای کاربردی برای علاقه مندان به کوهنوردی، ویکی لاک است. به وسیله این اپلیکیشن می توانید به اطلاعاتی نظیر، شیب، بهترین مسیر، نظرات کاربران و غیره پی ببرید. بنابراین اگر اهل کوهنوردی و طبیعت گردی هستید، حتما این اپلیکیشن مسافرت را روی گوشی خود نصب کنید.

اپلیکیشن کوهنوردی

 • اپلیکیشن پارک سفر

۱- اپلیکیشن داخلی پارک سفر

یکی از دغدغه ها هنگام سفر با خودرو در شهرهای پر جمعیت، نبودن جای پارک مناسب است. خوشبختانه برنامه های ایرانی به منظور پیدا کردن جای پارک آسان ساخته شده اند؛ که با نصب روی گوشی خود و پرداخت هزینه کم به صورت آنلاین، به راحتی می توانید، جای مناسب برای پارک خودرو پیدا کنید. اپلیکیشن الو پارک یکی از این نمونه ها است که نگرانی شما را کاهش می دهد. این برنامه فعلا در شهرهای تهران، قم و تبریز فعال است.

نرم افزار جاست نیز یکی دیگر از اپلیکیشن های رزرو جای پارک است. عملکرد این نرم افزار کمی متفاوت است چرا که کاربران هنگامی که نیازی به جای پارک نداشته باشند می توانند آن را به سایرین، در ازای دریافت هزینه، تحویل دهند. به وسیله اپلیکیشن بی پارک نیز، کاربران می توانند برای خود درآمد کسب کنند. در واقع شما می توانید اطلاعات محل پارک جلوی خانه یا مغازه خود را به صورت رایگان یا با هزینه به اشتراک بگذارید تا سایرین از آن استفاده کنند. همچنین به وسیله این نرم افزارها می توانید از محل دقیق پارکینگ های عمومی اطلاع پیدا کنید. برای دانلود اپلیکیشن رزرو جای پارک می توانید روی لینک کلیک کنید.

۲- اپلیکیشن خارجی پارک سفر

همانطور که گفتیم، هنگام سفر با خودرو شخصی یکی از مشکلاتی که در شهرها و مکان های شلوغ با آنها مواجه می شوید، پیدا کردن جای پارک مناسب است. اپلیکیشن Parkmobile یک اپلیکیشن راهنمای سفر خارجی است که به کمک آن می توانید به راحتی برای خودرو خود، جای پارک پیدا کنید. بدون اینکه نگران جریمه شدن باشید. این اپلیکیشن رایگان نیست و هفت روش مختلف برای پرداخت دارد. نکته جالبی که درباره اپلیکیشن های پارک سفر وجود دارد، این است که، به وسیله این برنامه ها می توانید جای پارک خودرو را از قبل رزرو کنید تا با خیال راحت به مقصد برسید.

اپلیکیشن پارک خودرو

 • اپلیکیشن سفر بین شهری

اپلیکیشن ماکسیم که در لیست بهترین اپلیکیشن سفر بین شهری قرار دارد. یک اپلیکیشن سفر ایرانی است که محبوب خوبی بین کاربران دارد. ماکسیم از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را در ایران آغاز کرد. هم اکنون نیز این اپلیکیشن سفر بین استانی، با عنوان ۱۶۱۱ در بسیاری از شهرهای ایران، به ارائه خدمات می پردازد. به وسیله این اپلیکیشن مسافرت بین شهری می توانید از چند روز قبل از سفر، درخواست خود را ثبت کنید و بعد از تایید راننده، مشخصات ماشین و راننده با زمان حرکت و میزان مبلغ برای شما نمایش داده می شود. اینگونه برای سفرهای بین شهری نیز نگرانی نخواهید داشت. البته اسنپ نیز از ۸ شهریور ۱۴۰۱ به اپلیکیشن سفرهای بین شهری پیوسته و شما می توانید از خدمات این شرکت در این زمینه هم استفاده نمایید. در حال حاضر امکان استفاده از خدمات این اپلیکیشن سفر برون شهری از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب امکانپذیر است. شما می توانید از بین اسنپ و ماکسیم یک گزینه را برحسب رضایت خود به عنوان اپلیکیشن سفر شهری نصب داشته باشید.

اپلیکیشن ماکزیم

در این مطلب تلاش بر این بود تا بهترین اپلیکیشن راهنمای سفر داخلی و خارجی از جنبه های مختلف مقایسه شوند تا برای سفرهای خود بهترین گزینه ها را استفاده کنید. سفر راحت و آسوده و بدون نگرانی که در وقت و هزینه های شما صرفه جویی شود هدف ما در این مقاله بود. اگر شما هم موارد و دسته بندی های دیگری از اپلیکیشن برای سفر می شناسید حتما به ما معرفی کنید تا به این مطلب اضافه کنیم.

سؤالات متداول

[toggle title=”بهترین اپلیکیشن رزرو اقامتگاه برای سفر داخلی و خارجی کدام است؟” state=”close”]اپلیکیشن اقامت ۲۴ به دلیل معرفی تمامی هتل های شهرهای کشور که مورد رضایت و تأیید مسافران بوده اند و استفاده از تخفیف در تمام طول سال برای رزرو هتل، بهترین اپلیکیشن رزرو هتل و اقامتگاه در کشور است. در سفر خارجی اپلیکیشن Airbnb و Booking را توصیه می کنیم.[/toggle]

[toggle title=”بهترین اپلیکیشن های سفر بین شهری کدامند؟” state=”close”]ماکسیم و اسنپ در حال حاضر محبوب ترین اپلیکیشن های سفر برون شهری هستند که ماکسیم در این زمینه سابقه بسیار بیشتری دارد.[/toggle]

[toggle title=”بهترین اپلیکیشن برای سفارش غذا در سفرهای داخلی و خارجی چیست؟ ” state=”close”]برای سفرهای داخلی بهترین اپلیکیشن برای سفارش آنلاین غذا، اسنپ فود و دلینو و دیدو فود هستند. برای سفرهای خارجی Zomato و UberEats را پیشنهاد می کنیم.[/toggle]

[toggle title=”بهترین اپلیکیشن هواشناسی برای سفر داخلی و خارجی چیست؟” state=”close”]اپلیکیشن AccuWeather بهترین گزینه برای پیش بینی آب و هواست.[/toggle]

[toggle title=”بهترین اپلیکیشن مترجم سفر با پشتیبانی از زبان فارسی چیست؟” state=”close”]اپلیکیشن های ترجمه ای که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کنند، گوگل ترنسلیت، iTranslate، مایکروسافت ترنسلیتور و Triplingo هستند.[/toggle]

۴.۸/۵ - (۲۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×