دانستنی‌های سفر

اپلیکیشن های سفر داخلی و خارجی با معرفی بیش از ۳۰ اپلیکیشن کاربردی

اپلیکیشن سفر چیست؟ اپلیکیشن های مخصوص سفر (Travel Apps) به برنامه های کاربردی می گویند که در آن نیازهای یک فرد برای مسافرت های درون شهری و برون شهری را رفع می کنند. با توجه به گستردگی بسیار زیاد جنبه های مختلف مسافرت داخلی و خارجی، نیازهای افراد متفاوت است. به عنوان مثال برخی افراد نیاز به دانلود اپلیکیشن سفر به منظور رزرو ساده و سریع هتل مدنظرشان دارند، برخی افراد نیاز به اپلیکیشن های مترجم یا مسیریابی دارند و غیره. با توجه به این نیاز بسیار مهم، اپلیکیشن های کاربردی سفر بسیار متنوع شده اند و برندهای مختلف در این حوزه فعالیت کرده اند تا بتوانند بهتر و بیشتر خدمات رسانی داشته باشند. اکنون پس از بهترین راهکارهای سفر ارزان در این مطلب همراه شما هستیم تا به معرفی اپلیکیشن های سفر داخلی و خارجی بپردازیم تا سفری لذت بخش و راحتتری را تجربه کنید.

معرفی بهترین اپلیکیشن های سفر در ایران و خارج از کشور

با توجه به اینکه اپلیکیشن های سفر در ایران با خارج از کشور با یکدیگر متفاوت هستند و تمامی سفرها را پوشش نمی دهند، عملا امکان استفاده از آنها به جای یکدیگر وجود ندارد. بنابراین در ادامه در رابطه با اپلیکیشن های کاربردی مختلف به نمونه های داخلی و خارجی اشاره خواهیم کرد تا چنانچه قصد سفر داخلی و یا سفر خارجی داشتید به راحتی به بهترین اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشید.

 • اپلیکیشن سفر رزرو هتل

۱- اپلیکیشن رزرو هتل داخلی

از جمله بهترین اپلیکیشن های داخلی که برای رزرو هتل بسیار کاربردی و جامع طراحی شده، اپلیکیشن اقامت ۲۴ به عنوان سامانه ملی رزرواسیون هتل های مختلف در کشور است. یکی از ملزومات در سفر به هر شهر و نقطه ای از کشور، انتخاب و رزرو هتل مناسب است. در این اپلیکیشن می توانید به راحتی هتل اقتصادی، لوکس و میان رده را به سادگی چند کلیک انتخاب کرده و به اطلاعات مهمی نظیر مشخصات کلی، امکانات و خدمات و نظرات مسافرین قبلی و قیمت ها دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید لیست هتل ها را براساس قیمت و میزان تخفیف مرتب نمایید. ضمنا هتل های شهرهای بزرگ کشور و گروه هتل های معروف به شکل جداگانه قرار گرفته اند تا انتخاب را ساده تر از قبل کنند. برای دانلود اپلیکیشن رزرو هتل اقامت ۲۴ کافیست روی لینک دانلود کلیک کنید و یا به اپ استور مراجعه نمایید.

اپلیکیشن سفر اقامت 24

۲- اپلیکیشن رزرو هتل خارجی

کسانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند باید از اپلیکیشن هایی استفاده کنند که اقامتگاه های مختلف در سراسر شهرهای دنیا را پشتیبانی کند. به عبارت دیگر شما باید به دنبال نسخه بین المللی اپلیکیشن سفر اقامت ۲۴ باشید. یکی از این اپلیکیشن های خارجی، اپلیکیشن سفر Airbnb است که بیش از نیم میلیون اقامتگاه را در داده پایگاه خود قرار داده است. اپلیکیشن HotelTonight از جمله اپلیکیشن هایی است که مشابه با اقامت ۲۴ رزرو هتل همراه با تخفیف را فراهم کرده و شما می توانید با هزینه کمتر اقامتگاه خودتان را رزرو کنید. اپلیکیشن Booking نیز در این لیست معروف ترین اپلیکیشن سفر برای رزرو هتل های خارجی است که با میلیون ها هتل و اقامتگاه و همچنین پرواز هواپیما و کرایه ماشین تجربه بسیار خوبی را رقم خواهد زد. حتی می توانید با اپ Booking مستقیما با صاحب خانه صحبت کنید. اپلیکیشن Airbnb

 • اپلیکیشن های مسیریابی

۱- اپلیکیشن مسیریاب داخلی

قطعا یکی از دغدغه ها و مشکلات شما این است که چطور جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی، تفریحی و زیارتی شهر مورد نظرتان را در سریعترین زمان ممکن پیدا کرده و بهترین مسیر را برای دسترسی به آن پیدا کنید. یکی از بهترین نمونه های داخلی، اپلیکیشن سفر ایرانی نشان است. در این اپلیکیشن تنها کافیست جاذبه های شهر مدنظرتان را سرچ کنید تا دقیق ترین مسیر همراه با راهنمای صوتی در اختیار شما قرار بگیرد. حتی در اپلیکیشن امکان مشاهده طرح ترافیک، جزئیات و مشاهده نقشه حرفه ای، حضور پلیس و دوربین های کنترل سرعت نیز وجود دارد. اما علاوه بر جاذبه های گردشگری امکان پیدا کردن سریع و راحت مکان های عمومی مثل رستوران، کافی شاپ، مسجد، توالت، پمپ بنزین، عابر بانک یا ATM ها و غیره نیز وجود دارد. برای دانلود نشان از گوگل استور از این لینک کمک بگیرید.

اپلیکیشن نشان برای مسیریابی در سفر

۲- اپلیکیشن مسیریاب خارجی

همه ما می دانیم که اپلیکیشن گوگل مپس (Google Maps) بهترین اپلیکیشن مسیریابی جهان است که حتی با برداشته شدن محدودیت ها برای کاربران ایرانی، قابل استفاده برای سفرهای داخلی نیز هست. حتی می توانید زبان برنامه را فارسی انتخاب کنید و این ویژگی مهمی برای کسانی است که با منو انگلیسی مشکل دارند. در اپلیکیشن گوگل مپس تمامی اطلاعات برای رسیدن به مقصد موردنظرتان و همچنین کلیه امکانات مدنظر وجود دارد. حتی می توانید جاذبه های گردشگری، هتل ها و سایر مواردی که در نزدیکی مکان فعلی خودتان هست را به شکل لیست وار، همراه با میزان فاصله مشاهده کنید. این اپلیکیشن به طور پیش فرض بر روی بسیاری از گوشی ها موجود است با این حال می توانید برای دانلود گوگل مپس از اپ استور اقدام کنید.

اپلیکیشن سفر گوگل مپس

 • اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی

۱- اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی سفر داخلی

اپلیکیشن های حمل و نقل و جابجایی سفر یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های سفر در ایران هستند. چنانچه در سفرها ماشین شخصی ندارید یا به هر دلیل ترجیح می دهید به راحتی و به شکل آنلاین، تاکسی اینترنتی برای مقاصد خودتان انتخاب کنید، این اپلیکیشن ها کمک زیادی می کنند. در حال حاضر اپلیکیشن سفر اسنپ بسیار موفق ظاهر شده است. اسنپ نیاز به معرفی دارند و ما در زندگی روزمره خود قطعا بارها و بارها از آن استفاده کرده ایم پس چرا در سفرهای داخلی استفاده نکنیم؟! برای دانلود اپلیکیشن اسنپ از اپ استور کافیست روی لینک موجود کلیک نمایید.

سوپر اپلیکیشن اسنپ برای تاکسی اینترنتی

۲- اپلیکیشن حمل و نقل و جابجایی سفر خارجی

قطعا همه ما نام سرویس تاکسی آنلاین Uber را شنیده ایم که در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. دلیل انتخاب اپلیکیشن اوبر خدمات رسانی بین المللی آن در ۶۷ کشور معروف و درجه یک دنیاست بنابراین برای سفرهای خارجی شما مناسب است. با اوبر می توانید همان کاربری اسنپ را در سفرهای خارجی تجربه کنید. با این حال برخی امکانات مثل زمان بندی برای دریافت ماشین در این اپلیکیشن اضافه تر است و شما می توانید دقیقا طبق زمانی که مشخص کرده اید در یک مکان معلوم، تاکسی اینترنتی بگیرید. دانلود اپلیکیشن اوبر از اپ استور و همچنین نسخه های iOS امکان پذیر است.

تاکسی اینترنتی اوبر

 • اپلیکیشن های سفر مدیریت سیم کارت

۱- اپلیکیشن ایرانی مدیریت سیم کارت

یکی از مهمترین اپلیکیشن های سفر، اپ های مربوط به اپراتورهای سیم کارت های داخلی است تا بتوانید به راحتی شارژ گوشی، بسته مکالمه و یا اینترنت برای خودتان یا سایر افراد خریداری کرده و کلیه کارها از قبیل پیگیری تیکت ها و درخواست ها، مشاهده میزان ترافیک باقیمانده از بسته اینترنت یا مکالمه، پیامک و غیره را انجام دهید. اپلیکیشن های همراه من و ایرانسل من را با توجه به نوع سیم کارت خود حتما دانلود کنید.

اپلیکیشن سفر همراه من همراه اول

۲- اپلیکیشن خارجی مدیریت سیم کارت

اپلیکیشن های مدیریت سیم کارت خارجی تنوع بسیار بالایی دارند اما مهم این است که شما گزینه ای انتخاب کنید که خدمات بین المللی دارد و سیم کارت تمامی کشورهای مقصد شما را پشتیبانی کند. بهترین اپلیکیشن سفر خارجی برای مدیریت سیم کارت، خرید شارژ و ده ها کار دیگر با خدمات دهی در بیش از ۱۵۰ کشور مختلف، اپلیکیشن Ding است. این اپلیکیشن در رتبه بهترین ها قرار دارد که می توانید اپلیکیشن دینگ را از اپ استور دانلود کنید.

برنامه دینگ برای شارژ گوشی

 • اپلیکیشن سفر برای سفارش غذا

۱- اپلیکیشن ایرانی سفارش غذا

اپلیکیشن های سفارش غذای آنلاین تعداد زیادی دارند اما از بین تمامی آنها می توان اسنپ فود، دیدو فود و دلینو را براساس میزان رضایت کاربران و گستردگی خدمات و امکانات در بین بهترین ها قرار داد. در این اپلیکیشن ها می توانید برحسب مکان فعلی خود، لیستی از بهترین مراکز فست فود، سوپرمارکت، کافی شاپ، قنادی و رستوران را مشاهده کرده و با مطالعه قیمت و تخفیف و نظرات کاربران، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در اپلیکیشن دیدو فود حتی امکان مشاهده سه بعدی فضای داخلی رستوران برای رزرو میز و سه بعدی غذاها نیز وجود دارد. برای دانلود اپلیکیشن اسنپ فود و دیدو فود می توانید از لینک های مشخص شده کمک بگیرید.

اپلیکیشن اسنپ فود سرویس سفارش آنلاین غذا

۲- اپلیکیشن خارجی سفارش غذا

اپلیکیشن سفر خارجی که برای مدیریت و سفارش انواع غذا و خوراکی قابل استفاده هستند بسیار متنوع بوده و اگر با آنها آشنا نباشید انتخاب را دشوار خواهند کرد. اما تنها برخی از آنها در کشورهای مختلف جهان خدمات رسانی دارند. ما به شما اپلیکیشن زوماتو (Zomato) و UberEats را پیشنهاد می کنیم. این دو اپلیکیشن پلتفرم های بسیار گسترده و جامعی هستند که در طی مدت زمان کوتاهی توانستند به سراسر دنیا راه پیدا کرده و خدمات رسانی کنند. در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور جهان در این دو اپلیکیشن پشتیبانی می شوند. با این دو برنامه می توانید تمامی اطلاعات مراکز فروش غذا و خوراکی را در شهرهای مختلف کشورهای پشتیبانی شده مشاهده کرده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. برای دانلود اپلیکیشن Zomato و UberEats کافیست به اپ استور مراجعه کنید.

برنامه زوماتو برای سفارش غذا

 • اپلیکیشن شهرگردی

۱- اپلیکیشن ایرانی شهرگردی

اپلیکیشن همگردی یکی از بهترین و کاملترین نمونه های اپلیکیشن درون شهری است که می توانید با سفر به شهر، لیستی از جاذبه های گردشگری را از آن استخراج کنید و مطالب مفید و جامعی را مطالعه نمایید. پس اگر شما هم با پیدا کردن جاذبه های یک شهر مشکل دارید و به دنبال اپلیکیشن راحت و مناسب هستید، همگردی را پیشنهاد می کنیم. البته این اپلیکیشن امکانات دیگری مثل پیدا کردن مراکز خرید و اقامتی و رستوران هم دارد اما ویژگی بارز و جامع آن جاذبه های گردشگری است. برای دانلود اپلیکیشن همگردی بر روی لینک کلیک کنید.

همگردی اپلیکیشنی برای شهرگردی

۲- اپلیکیشن خارجی شهرگردی

انتخاب از بین اپلیکیشن های خارجی برای راهنمای شهرگردی و پیدا کردن جاذبه های مختلف کار دشواری بود اما تصمیم گرفتم تا اپلیکیشن The Culture Trip و Guides by Lonely Planet را معرفی کنم. تمامی امکانات و خدمات این اپلیکیشن های راهنمای سفر رایگان است و پوشش دهی شهرهای مختلف جهان در آن بسیار زیاد است و تقریبا می توان گفت در سفر به هر جایی کمک کننده است. شما می توانید برای هر مقصد و جاذبه ای مطلب جامع و کامل به همراه ویدیو ببینید. حتی امکان ذخیره سازی آفلاین ویدیو و مطالب هر جاذبه هم وجود دارد تا هر بار نیاز به آنلاین شدن نداشته باشید. ضمنا بد نیست بدانید که Lonely Planet نام کتاب جامع راهنمای سفر است که نسخه اپلیکیشن آن را می توانید استفاده کنید.

اپلیکیشن Lonely Planet برای سفر راحت

 • اپلیکیشن پیش بینی آب و هوا

در سفر به شهری چه داخلی و چه خارجی، اطلاع از وضعیت آب و هوا بسیار مهم است. حتی وقتی در شهر یا کشور مقصد هستید برای اینکه به بیرون بروید و جاذبه های دور و نزدیک آن را ببینید، وضعیت آب و هوایی روی تصمیمات و برنامه ریزی های شما تأثیر می گذارد. بهترین اپلیکیشن سفر جهت پیش بینی دقیق وضعیت آب و هوا در هر نقطه ای از جهان که باشید، اپلیکیشن AccuWeather است. رابط کاربری ساده و ارائه گزارش بسیار دقیق از وضعیت آب و هوا، سرعت باد، رطوبت و شاخص UV به شکل ساعتی و حتی پیش بینی دقیقه ای بارش باران با قابلیت MinuteCast این اپلیکیشن را بی رقیب ساخته است. برای دانلود AccuWeather در نسخه های اندروید و iOS اقدام کنید تا قویترین اپ پیش بینی آب و هوا را داشته باشید.

اپلیکیشن پیش بینی وضعیت آب و هوا Accuweather

 • اپلیکیشن های مترجم سفر

یکی از مهمترین مشکلاتی که ایرانیان در سفرهای خارجی پیدا می کنند، صحبت کردن به زبان کشور مقصد است و بخاطر عدم تسلط بر زبان های خارجی با مشکلات زیادی در ارتباط برقرار کردن روبرو هستند. اما خوشبختانه اپلیکیشن های سفر مترجم طراحی و توسعه داده شده اند که از اکثریت زبان های زنده دنیا از جمله فارسی پشتیبانی کرده و شما می توانید جملات خود را به زبان مقصد ترجمه کرده و آن را پخش کنید. در مقاله بهترین اپلیکیشن های مترجم سفر به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم. حتما توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه کرده و یکی از آنها را قبل از سفر دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن سفر TripLingo

 • اپلیکیشن های برنامه ریزی سفر

بستن بار سفر و برنامه ریزی برای انجام به موقع همه کارها به تنهایی استرس سفر را بیشتر می کنند. برای این منظور می توانید اپلیکیشن هایی مثل TripIt یا PackPoint را دانلود کنید تا دیگر نیاز به یادداشت کردن یا حفظ کردن کارها و جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفرتان نداشته باشید. برای شروع کافیست یک شهر داخلی یا خارجی را انتخاب کنید، جنسیت و تاریخ سفر و اهداف و فعالیت هایی که به آنها علاقه مند هستید را مشخص نمایید تا بهترین زمان حضور در فرودگاه یا ورود به هتل و سایر کارهای روزانه را به شما نشان دهد.

اپلیکیشنی برای بستن بار سفر PackPoint

 • اپلیکیشن های پرداخت های بانکی

۱- اپلیکیشن های ایرانی پرداخت های بانکی

اپلیکیشن مناسب سفرهای داخلی برای پرداخت های بانکی به شما این اطمینان خاطر را می دهد که از تمامی بانک ها بتوانید پول جابجا کنید و برای اینکار محدودیت زمانی و مکانی نداشته باشید. اپلیکیشن هایی مثل همراه کارت و آسان پرداخت که به نام آپ هم می شناسیم از معروف ترین گزینه ها هستند. البته در این اپلیکیشن ها خدمات دیگری مثل خرید شارژ، فطریه، کمک های خیریه و غیره نیز قرار داده شده اند اما به اپلیکیشن های پرداخت بانکی شهرت دارند. برای دانلود کافیست بر روی لینک های مشخص شده کلیک نمایید.

برنامه همراه کارت

۲- اپلیکیشن خارجی پرداخت های بانکی

بهترین اپلیکیشن خارجی در سفرها برای پرداخت های بانکی به حساب های افراد در سراسر دنیا، پرداخت های آنلاین را بسیار ساده و سریع کرده است. از بهترین اپلیکیشن های این حوزه می توان به پی پال و WorldRemit اشاره کرد. امکان ارسال و جابجایی پول در اکثر مواقع در طی ۱۰ دقیقه انجام پذیر است و کارمزد مناسبی دارند. با نصب این اپلیکیشن ها امکان ارسال و دریافت پول از ۱۳۰ کشور مختلف دنیا امکان پذیر است. ضمنا اکثر کارت های بانکی سراسر دنیا توسط این اپلیکیشن ها پشتیبانی میشوند.

اپلیکیشن سفر پی پال برای انتقال پول

 • اپلیکیشن برای فعالیت های گروهی

اپلیکیشن سفر ایرانی برای انجام فعالیت های گروهی هنوز ساخته و توسعه داده نشده ولی در مقابل نمونه اپلیکیشن های خارجی زیاد هستند. پایه و اساس ایده این نوع اپلیکیشن ها مثل Meetup و Couchsurfing این است که بتوانید در سفر به هر شهر افرادی که سرگرمی و اهداف مشابهی دارند را پیدا کنید تا بتوانید با یکدیگر گروه تشکیل داده و با همدیگر تجربه کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید به سمت جاذبه های طبیعی یک شهر بروید به کمک این اپلیکیشن افرادی که با شما هم نظر و هم عقیده هستند را پیدا کرده و با یکدیگر هماهنگ می شوید تا سفرتان گروهی شروع کنید. حتی می توانید ایونت های مختلف نزدیک به خودتان را پیدا کنید و به گروه های مختلف بپیوندید و تجربه متفاوتی از سفرتان رقم بزنید.

برنامه Couchsurfing

 • اپلیکیشن دنگ سفر

۱- اپلیکیشن ایرانی محاسبه دنگ و هزینه

سفرهای گروهی با اینکه لذت سفر و تجربیات آن را بیشتر می کنند اما مشکلاتی هم مل محاسبه دنگ سفر و محاسبه و کنترل هزینه ها را هم در پی دارد. معمولا در این سفرها یک نفر به عنوان مادر خرج عمل کرده و در نهایت هزینه ها را برای هر فرد محاسبه می کند. اما این کار زمانبر و دشوار بوده و عملا لذت سفر را از بین می برد و حتی انتخاب فرد مادر خرج هم می تواند مشکل ساز باشد. اما از این پس با دانلود اپلیکیشن دنگ سفر، دنگ و دونگ و مشابه آن نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

برنامه محاسبه دنگ

۲- اپلیکیشن خارجی محاسبه دنگ و هزینه

در سفرهای خارج از کشور نیز وقتی با جمعی از دوستان و آشنایان به سفر می روید، مشخص کردن سهم هر نفر در خرج های کل سفر کار دشوار و زمانبری است. به عنوان مثال هزینه های هتل، خورد و خوراک، استفاده از تفریحات و جاذبه ها و غیره باید به درستی و در کسری از زمان درست شوند. بهترین نمونه اپلیکیشن سفر خارجی برای محاسبه دنگ و سهم هر فرد، Splitwise است.

Splitwise

در این مطلب تلاش بر این بود تا بهترین اپلیکیشن راهنمای سفر داخلی و خارجی از جنبه های مختلف مقایسه شوند تا برای سفرهای خود بهترین گزینه ها را استفاده کنید. سفر راحت و آسوده و بدون نگرانی که در وقت و هزینه های شما صرفه جویی شود هدف ما در این مقاله بود. اگر شما هم موارد و دسته بندی های دیگری از اپلیکیشن برای سفر می شناسید حتما به ما معرفی کنید تا به این مطلب اضافه کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا