» دانستنی‌های سفر » دوستان در سفر | چگونه دوستی هایمان را در سفر تقویت کنیم؟
سفر دسته جمعی
دانستنی‌های سفر

دوستان در سفر | چگونه دوستی هایمان را در سفر تقویت کنیم؟

۸ خرداد ۱۳۹۹ 9۰1,075

سفر وقتی در کنار دوستان با روحیات مشترک باشد، لذتی چند برابر دارد. اغلب اوقات روابط دوستان در سفر تقویت می شود. گاهی سفر کردن با تجربیاتی جدید همراه است و موجب تقویت روابط می شود. خلق خاطره های مشترک و همفکری در برنامه ریزی ها و انجام فعالیت ها، می تواند تجربه منحصر به فردی از دوستی به وجود آورد. اما در کنار همه نکات مثبت، همراهی چند روزه می تواند گاهی چالش برانگیز هم باشد به ویژه اگر پای موضوعات مالی به وسط آید.

مطالب مرتبط:

سفر دسته جمعی
سفر دسته جمعی

بسیاری از اوقات توان اقتصادی و ترجیحات همه همسفران باهم یکسان نیست. تفاوت در میزان بودجه، عاملی است که ممکن است زمینه ساز بروز اختلاف نظر و یا دلخوری شود. بنابراین بهتر است پیش از شروع سفر، کاملا واضح با هم صحبت کنید و دیگران را در جریان موقعیت خود قرار دهید. پس تعارف را کنار بگذارید، بیشتر با یکدیگر همدلی کنید و اجازه دهید همه از سفر لذت ببرند. مراقب دوستی هایتان در سفر باشید.

برای پیشگیری از دلخوری در سفر چکار کنیم؟

شفاف صحبت کردن دوستان در سفر

شما قرار است با هم همسفر شوید، پس بهتر است با هم صادق و راحت باشید. پیش از سفر تعارف را کنار بگذارید و شفاف با هم صحبت کنید. قطعا دوستی شما مهم تر از اختلاف نظر بر سر مسائل مالی است. چیز عجیبی نیست که بودجه و محدودیت های مالی شما با هم متفاوت باشد. پس با هم صحبت کنید و با هم برنامه ریزی کنید.

شاید بهتر است در انتخاب هایتان، سطح متوسط هر چیز را در نظر بگیرید. در رزرو هتل، رستوران، خرید، انتخاب وسیله حمل و نقل و غیره، طوری عمل کنید که برای همه راحت باشد. بدون شک این مشکل تنها با صحبت کردن حل می شود. مطمئن شوید که بر سر نحوه سفر و نوع مخارج با هم به توافق رسیده اید. نکته ای را ناگفته و مبهم باقی نگذارید. قطعا در طول سفر هم ممکن است شرایطی پیش بینی نشده اتفاق بیفتد، اما با صحبت کردن پیش از آغاز سفر، تا جایی که امکان دارد از اختلاف ها پیشگیری کنید.

پرداخت دنگی دونگی
پرداخت دنگی دونگی

تعیین اولویت ها

شاید یک نفر هتل خوب برایش اولویت داشته باشد و دیگری بازدید از همه جاهای دیدنی و یا غذای با کیفیت. درباره اولویت های خود صحبت کنید و نظرات دیگران را هم بشنوید. این موضوع هم باید پیش از آغاز سفر حل و فصل شود. از خودتان به دیگران آگاهی دهید و از آنچه برای دیگران اهمیت دارد هم آگاه شوید. به این ترتیب پیش از سفر، ذهنیت درستی از شرایط یکدیگر خواهید داشت و در طول سفر کمتر دچار سوءتفاهم و اختلاف نظر می شوید.

استفاده امکانات و تفریحات رایگان یا ارزان

چه پولدار باشید و چه محدودیت داشته باشید، استفاده از امکانات رایگان به نفع شما است. گاهی با کمترین هزینه می توان خوش گذرانی کرد و از سفر لذت برد. گاهی تفریحات و امکاناتی پیدا می شود که به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه قابل استفاده هستند.

همچنین همیشه راه هایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. برای مثال به جای تاکسی گرفتن می توان پیاده در شهر گشت زد و یا به جای استخدام فردی به عنوان راهنما، می توان با انواع اپلیکیشن ها و اینترنت، جاهای دیدنی و مسیر آن ها را پیدا کرد. همچنین شاید بد نباشد که شب را به جای هتل ۵ستاره، در اقامتگاه بوم گردی و یا هاستل بگذرانید.

همراهی در سفر
همراهی در سفر

حق انتخاب همه دوستان در سفر

همیشه لازم نیست همه همسفر ها برنامه های یکسانی داشته باشند و یا اولویت هایشان را با هم هماهنگ کنند. گاهی هم می شود هر کسی جداگانه برای خودش برنامه ریزی کند. بنابراین در طول سفر، زمان هایی را برای این که هر کسی بتواند برنامه خودش را داشته باشد در نظر بگیرید. وقتی حق انتخاب بیشتری برای هم قائل شوید، از زمان هایی که با هم هستید بیشتر لذت خواهید برد. همچنین اگر برنامه ریزی می کنید، هیچکس مجبور به شرکت در آن برنامه نباشد. نظر سنجی کنید و اجازه دهید افراد حق انتخاب داشته باشند. یکدیگر را در تنگنا قرار ندهید.

با رعایت موارد گفته شده، می توانید هم از سفر خود لذت ببرید و هم دوستی هایتان را تقویت کنید. در سفر هوای یکدیگر را داشته باشید.

منبع: وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×