اخبار گردشگری

گزارش اختصاصی اقامت ۲۴ از آیین روز بزرگداشت فردوسی

خبرنگار اختصاصی اقامت ۲۴، مشهد: کلان‌شهر بزرگ و زیبای مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا (ع) سالانه گردشگران بی‌شماری را به سمت خود می‌کشاند. این شهر زیارتی، تقریباً در همه‌روزهای سال، میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. اما علاوه بر زیارت، این شهر برای سیاحت نیز مکان‌های متعددی در داخل شهر و اطراف خود دارد.

یکی از این مکان‌های تاریخی و دیدنی در شهر مشهد، آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر نام‌آشنا و بلندآوازه پارسی است که در روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه هرسال، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

بزرگداشت فردوسی

مقاله مرتبط : ” آرامگاه فردوسی “

۲۵ اردیبهشت‌ماه، سالروز بزرگداشت این شاعر بلندآوازه ایرانی است و این روز به همین منظور، روز ملی فردوسی نام‌گذاری شده است. او که با اثر شکوهمند خود، نقش جوانمردی، اخلاق و ایمان را در بلندای زمان بر تاریخ نشاند و با حکمت و بینش گسترده، فرهنگ غنی ایران را تا فراسوی مرزهای خاکی به دل عاشقان فرهنگ و هنر نمایان ساخت.

شامگاه گذشته نیز به‌رسم هرساله، مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، با حضور خیل عظیم دوستداران و علاقه‌مندان داخلی و خارجی به شعر و ادب پارسی و نیز حضور مسئولان استانی و کشوری، در محل آرامگاه این شاعر عالی‌مقام برگزار شد.

بزرگداشت فردوسی

بزرگداشت فردوسی

بزرگداشت فردوسی

بزرگداشت فردوسی

بزرگداشت فردوسی

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

مرتضی کهلکی

مرتضی کهلکی هستم و به عنوان نویسنده با اقامت ۲۴ همکاری می کنم. بیش از 7 سال است که به نویسندگی می پردازم و در سابقه کاری من همکاری با خبرگزاری مهر و روزنامه خراسان نیز دیده می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا