جاذبه های گردشگری تهران

هیومن پارک تهران کجاست؟ آدرس، قیمت بلیط و ساعت کاری

هیومن پارک تهران ، بزرگ‌ ترین پارک موضوعی ایران و خاورمیانه و سومین پارک موضوعی جهان در منطقه دارآباد تهران است. پارک هیومن ، یکی از ظرفیت‌ های عالی گردشگری علمی در پایتخت بوده و مناسب بازدید گروه های مختلف سنی از جمله کودکان و نوجوانان به شمار می رود. هیومن پارک آجودانیه در طول سال، پذیرای گروه‌ های دانش‌آموزی است تا از طریق این پارک، وارد دنیای شگفت‌ انگیز بدن آدمی شده و با کارکردهای اندام بدن و بیماری‌ های آن آشنا شوند. اگر در جست و جوی یکی از جاهای دیدنی تهران هستید، این مجموعه انتخاب خوبی برای گردشگری علمی است و برای بازدید از آن باید بلیط تهیه کرد.  با ما در سفری دیدنی به هیومن پارک دارآباد همراه باشید.

آشنایی با کارکرد روده و معده در پارک موضوعی پایتخت

امکانات و خدمات پارک اسرارآمیز بدن انسان

هیومن پارک تهران یکی از جدید ترین مقصد های گردشگری و تفریحی پایتخت بوده که در شمال تهران واقع شده و در فهرست پارک های موضوعی قرار دارد. این مقصد گردشگری علمی و خاطره انگیز تهران، در مجموعه دارآباد است و این امکان را به گردشگران می‌ دهد تا در این پارک موضوعی تماشایی شمال پایتخت، وارد اندام‌ های مختلف بدن انسان شوند.

دیدار شگفت‌ انگیز از بدن انسان و آشنایی با کارکرد اندام ها در فضای یک پارک جالب و زیبا، نکات آموزنده ای برای گردشگران به خصوص کودکان و نوجوانان به ارمغان می آورد. این‌ که شما بدانید هر عضوی چه کار می‌ کند و چگونه باید از آن مراقبت کرد، موضوعی است که در اندام درشت‌نمایی شده این محیط بزرگ علمی، به تصویر کشیده شده و می‌توان اطلاع خوبی از آن دریافت کرد و نکات خوبی برای کودکان و نوجوانان دارد.

هیومن پارک و دهان انسان

برای گروه‌ های مختلف سنی جالب خواهد بود که به اعماق بدن انسان سفر کنند. کارکرد هر عضو را بشناسند و عکس‌ های  خاطره‌ انگیز هم ثبت کنند. بازدید گردشگران از این مجموعه دیدنی و آموزنده، همراه با تماشای یک فیلم از جهان هستی و زمان متولد شدن نوزاد است. اطلاعاتی که دانش گردشگران را درباره کارکرد بدن انسان افزایش می‌دهد.

در این مکان دیدنی نوآور شمال تهران که اولین پارک موضوعی در ایران و خاورمیانه و سومین پارک موضوعی در جهان به شمار می رود، مراجعه کنندگان گرامی می توانند در قالب گروه‌های ۱۰ تا ۱۵ نفره، در سنین گوناگون، به همراه یک راهنمای مجرب، به تماشای بخش‌های مختلف مجموعه بروند.

در این تم پارک مولاژ بسیار بزرگی از اندام ­های درونی و بیرونی بدن انسان ساخته شده و بازدید کنندگان با ورود به آن علاوه بر تماشای اندام­ها در ابعاد بزرگ، به وسیله کارشناسان علمی مجموعه و نیز و تابلوهای گرافیکی جذاب با عملکرد و مهم ­ترین بیماری­ های بدن خود آشنا می‌ شوند. آشنایی با این مسائل در فضایی بزرگ و داخل مولاژهای عظیم با ظرفیت های آموزشی چند رسانه ای، قابل قیاس با آموزش از روی کتب درسی دانش آموزان نیست. چرا که حس و حال دیگری به دانش آموز در یادگیری می دهد.

فضای هیومن پارک بزرگ است و گردشگران به خصوص کودکان و نوجوانان به راحتی می توانند در نهایت ایمنی، از ظرفیت‌ های علمی و آموزشی مجموعه هیومن پارک تهران استفاده کنند.

نخستین پارک موضوعی پایتخت برای کلیه سنین مناسب است

گام نخست در بازدید از قسمت های مختلف پارک هیومن پارک تهران، دیدار با گوش انسان است. شما به همراه یک راهنما، وارد گوش انسان شده و از ان‌ جا سفری جذاب به مغز، چشم ، دهان و نای خواهید داشت. سفری چند دقیقه ای که در همان لحظات اول، مراجعه کننده را با شگفتی های بدن انسان در داخل مولاژهای بزرگ دوست داشتنی، آشنا می کند.

پس از بازدید از این اندام درشت‌ نمایی شده بدن انسان، سفر خود در اعماق بدن انسان را در هیومن پارک ادامه داده و به  قفسه سینه می‌روید. رگ‌های خونی را می‌ بینید و با کارکرد قلب و کلیه به عنوان یکی از مهم‌ ترین ارگان‌ های بدن آشنا خواهید شد.

سفر شما از کلیه با سفر به کبد و دیدار از دنیای شگفت‌ انگیز معده انسان، در ایستگاه روده‌ها، به پایان خواهد رسید. در واقع در طی بازدید شما از هیومن پارک، سفری دیدنی و غیرمنتظره در بدن انسان خواهید داشت و با یک راهنمای مجرب، در موقعیتی بزرگ‌ نمایی شده، کلکسیونی از اطلاعات مهم را دریافت خواهید کرد.

راهنما با دانش اموزان در هیومن پارک

این جاذبه تماشایی تهرانی ها، یکی از پیشرفته‌ ترین و جدید ترین پارک‌ های موضوعی در ۳۱ استان کشور بوده و به عنوان بزرگ‌ ترین پارک بدن انسان در خاورمیانه به شمار می‌ رود. تهران، صاحب بزرگ‌ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه (دریاچه خلیج فارس) و بزرگ ترین پارک موضوعی خاورمیانه (Human Park) است.

آشنایی با شگفتی‌ های بدن انسان در اندازه و ابعاد بسیار بزرگ، یک فرصت ایده‌آل برای دانش آموزان و هم چنین هر نوع گردشگر در تهران است. اگر قصد تهرانگردی علمی دارید، بازدید از موزه ها در کنار پارک موضوعی پایتخت را توصیه می کنیم. در پارک هیومن تهران از فناوری های پیشرفته مثل ویدیو مپینگ (VIDEO MAPPING) ، هولوگرام‌ های چند بعدی استفاده شده تا مراجعه کننده، درک بهتری از کارکرد اندام بدن انسان داشته باشد و در مدت بازدید از این مجموعه دیدنی، سرگرم شود.

سفری خانوادگی به داخل دهان انسان

این جاذبه تفریحی و علمی تهران، دارای کافه و رستوران و کافی شاپ و گیفت شاپ و استودیو عکاسی است تا لحظات خوب و شادی را در این مجموعه تفریحی گردشگری علمی پایتخت تجربه کنید.

دقت کنید که بر خلاف تصور برخی از تهرانگردان، هیومن پارک سعادت آباد وجود ندارد. «پارک ژوراسیک» یا پارک دایناسورها، یک مجموعه تفریحی- آموزشی است که اسفندماه ۱۳۹۲ در منطقه سعادت آباد تهران افتتاح شد و ارتباطی با هیومن پارک ندارد.

دندان های انسان در مجموعه هیومن پارک

هیومن پارک مناسب چه سنی است؟

پارک هیومن بادی تهران مناسب گروه‌ های مختلف سنی از جمله دانش‌ آموزان است. مجموعه هیومن پارک به گونه‌ ای ساخته شده که امکان بازدید از آن و استفاده از ظرفیت‌ های علمی و تفریحی آن برای کودکان ۳ سال به بالا فراهم باشد. لذا هیومن پارک در تهران برای همه گروه‌ های سنی مناسب است و می توانید از طریق مشاوران همراه، با سفر به مولاژ های بزرگ جذاب، با کارکرد بدن انسان آشنا شده و ساعت مفیدی را در تهرانگردی، تجربه کنید.

نمای ورودی چوبی مجموعه HUMAN PARK

هیومن پارک تهران کجاست؟

آدرس هیومن پارک در تهران سر راست است. این مکان دیدنی گردشگری پایتخت در منطقه آجودانیه واقع در محدوده شهرداری منطقه ۱ تهران قرار دارد. بعد از آجودانیه در انتهای خیابان موزه، این مجموعه بزرگ علمی دوست داشتنی شمال تهران دیده می شود. اگر از میدان نیاوران، عازم خیابان دارآباد شوید، دسترسی آسانی به هیومن پارک خواهید داشت.

بزرگ ترین تم پارک بدن انسان، فاصله کمی با پارک نیاوران دارد. پارک صحرا و پارک دارآباد، نزدیک‌ ترین پارک‌ های به هیومن پارک است. اگر در جست‌ و جوی پاسخ به این پرسش هستید که هیومن پارک در کجای تهران است، نقشه زیر، لوکیشن پارک را نشان می‌ دهد.

نقشه جغرافیایی هیومن پارک تهران

مسیر هیومن پارک از نقاط مختلف تهران ، امکان پذیر است. اگر قصد عزیمت به این مقصد گردشگری علمی شمال  تهران را دارید، می‌توانید از اتوبوس و مترو استفاده کنید. بعضی از گردشگران در جست‌ و جوی این هستند که چگونه با مترو به هیومن پارک برویم و بهترین مسیر عزیمت به هیومن پارک کدام است.

 • دسترسی به هیومن پارک با مترو

برای عزیمت به هیومن پارک تهران می‌توانید از خط ۲ مترو تهران استفاده کرده و در ایستگاه نوبنیاد توقف کنید. از ایستگاه مترو نوبنیاد می‌توانید تا تاکسی‌های خطی آجودانیه، رهسپار هیومن پارک شوید. البته می‌توانید از ایستگاه تجریش در خط ۱ مترو تهران هم برای عزیمت به این مکان، استفاده نمائید. خطی‌های تجریش به نیاوران، شما را به نزدیکی خیابان دارآباد منتقل می‌کند.

 • دسترسی به هیومن پارک با اتوبوس

اگر قصد عزیمت به هیومن پارک با اتوبوس دارید، اتوبوس‌ های خط میدان رسالت، نیاوران را سوار شوید. اگر قصد عزیمت به هیومن پارک با اتوبوس‌ های BRT دارید بایستی وارد خط اتوبوس راه آهن – تجریش شده و از تجریش با اتوبوس یا تاکسی به این نقطه تفریحی علمی تهران بروید. نشانی هیومن پارک را می‌توانید به راحتی از تاکسی‌ ها و اتوبوس‌ های عازم خیابان دارآباد جویا شوید. لوکیشن هیومن پارک در شمال پایتخت بوده و خود را باید از هر نقطه شهر به مناطق شمالی شهر برسانید.

آموزش کارکرد دهان و دندان از طریق مولاژ دهان در پارک موضوعی تهران

این که چگونه به هیومن پارک برویم ، به مبداء حرکت شما و موقعیت مکانی شما در یکی از  مناطق ۲۲ گانه تهران بستگی دارد. به هر حال مسیر هایی که در بالا معرفی شد، شما را در اسرع وقت به این پارک اعجاب انگیز موضوعی هدایت می‌کند. دقت کنید که موزه حیات وحش دارآباد در محدوده دارآباد و شمال شرق تهران و کنار هیومن پارک واقع شده است. موزه دارآباد حدود ۵ دقیقه تا کاخ نیاوران فاصله دارد.

آدرس هیومن پارک: میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه

ورودی هیومن پارک

 اطلاعات بازدید و قیمت بلیط هیومن پارک

برای بازدید از هیومن پارک ساعت کاری مجموعه را در نظر داشته باشید. این مجموعه گردشگری علمی تهران روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۱ پذیرای بازدید علاقمندان است. هم‌ چنین ساعت کاری هیومن پارک در روز های پنج‌ شنبه و جمعه نیز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ باز است.

خرید بلیط هیومن پارک برای بازدید از مجموعه الزامی است. خرید اینترنتی بلیط هیومن پارک امکان پذیر است. خرید اینترنتی بلیط هیومن پارک از سایت هیومن پارک در نشانی www.iran-fun.ir انجام می شود که شما را به سامانه شاپرک برای پرداختی اینترنتی متصل می کند. لینک وب سایت در انتهای مطلب قرار داده شده است.

هزینه بلیط ورود به هیومن پارک تهران، برای مراجعه کنندگان بالای ۳ سال، ۱۰۹ هزار تومان است. قیمت بلیط هیومن پارک سال ۱۴۰۱ این نرخ است و به جز این مبلغ، پول دیگری برای ورود به مجموعه دریافت نمی شود.

شماره تلفن هیومن پارک: ۰۲۱۲۴۵۵۷ و؛

تلفن پشتیبانی مجموعه نیز ۲۲۸۲۹۹۹۰ الی ۹۴ است.

 جاهای دیدنی نزدیک

چون این مجموعه گردشگری و علمی پایتخت در شمال شهر واقع شده، شماری از بهترین جاهای دیدنی تهران که پاتوق همیشگی تهرانگردها است، در نزدیکی آن قرار دارد. کاخ موزه نیاوران، یکی از بهترین مقصد های گردشگری تاریخی پایتخت، در نزدیک این پارک موضوعی شهر واقع شده است.

موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد از جاهای دیدنی تهران نزدیک به این مجموعه علمی تفریحی است. کاخ مظفری دارآباد، پارک شطرنج دارآباد، موزه و نمایشگاه نقشه در خیابان اقدسیه، پارک جمشیدیه خیابان باهنر، بام محک بلوار اوشان، مسیر کوهنوردی دارآباد، رویا پارک یا موزه خطای دید تهران، دکترلند از دیگر مقصد های گردشگری نزدیک هیومن بادی تهران است.

 هتل های نزدیک

هتل پارسیان اوین بهترین هتل پنج ستاره تهران، لوکس ترین هتل نزدیک به این مقصد گردشگری علمی شمال پایتخت است. هتل استقلال در اتوبان شهید چمران نیز از بهترین هتل های تهران ، نزدیک این پارک موضوعی شهر به شمار می رود. به جز این هتل های پنج ستاره نزدیک، دیگر هتل های تهران که می توانید نظر داشته باشید به شرح زیر است.

 • هتل ویستریا تهران
 • هتل الماس زعفرانیه تهران
 • هتل رونیا تهران
 • هتل آپارتمان بانی تهران
 • هتل آپارتمان ستیا تهران
 • هتل آپارتمان طوبی تهران
 • هتل آپارتمان سپهر تهران
 • هتل دیاموند تهران
 • هتل الماس زعفرانیه

سؤالات متداول

هیومن پارک تهران کجاست؟

آدرس هیومن پارک در تهران، میدان نیاوران، خیابان دارآباد بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه است.

بلیط هیومن پارک چقدر است؟

طبق اطلاعات گرفته شده از مجموعه ایران فان، قیمت بلیط برای کودکان بالای ۳ سال و بزرگسالان در سال ۱۴۰۱، ۱۰۹ هزار تومان است.

هیومن پارک تا چه ساعتی باز است؟

هیومن پارک از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۱ تا ۲۱ شب و پنج شنبه و جمعه ها از ساعت ۱۰ تا ۲۲ شب باز است.

هیومن پارک مناسب چه رده سنی است؟

این مجموعه هیجان انگیز برای تمامی گروه های سنی بالای ۳ سال، مخصوصا دانش آموزان مناسب است.
۵/۵ - (۴ امتیاز)
منبع
وب سایت رسمی هیومن پارک تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا