جاذبه های گردشگری مشهد

اتاق فرار در مشهد | لیست بهترین اتاق فرارهای مشهد

تفریحی از جنس معما، ترس و هیجان

اتاق فرار در مشهد توانسته است شکل تازه‌ای از تفریح و ورزش را به ارمغان بیاورد. شاید جالب باشد بدانید فلسفۀ این بازی جدید چیست؟ یا دلیل اهمیت و جذابیت آن چه می‌تواند باشد. در پاسخ به این پرسش‌ باید گفت اتاق فرار شرکت‌کنندگان در بازی را در شرایطی خاص و غیرمتعارف قرار می‌دهد. این شرایط غیرمتعارف سبب می‌شود افراد شرکت‌کننده در بازی شرایط خاص و عجیب را تجربه کنند. آن هم به صورتی که هیچ آسیب و خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. 

اگر قرار باشد برخی از شرایط را در دنیای واقعی تجربه کنیم ممکن است هزینه‌های بسیاری را از جهات مختلف اعم از اخلاقی، اجتماعی یا حتی اقتصادی متحمل شویم. از طرف دیگر خیلی از ما دوست داریم خودمان را در شرایط بغرنج قرار دهیم تا بتوانیم ذهن خود را بسنجیم که در شرایط غیرعادی یا وحشتناک چطور عمل خواهد کرد.

اتاق فرار در مشهد - کوهسر

به عبارتی دیگر ورزش یا بازی فرار از اتاق یک بازی یا ورزش فکری حرکتی به شمار می‌رود. چون نه تنها در جریان گشت و گذارها عضلات بدن را درگیر می‌کند، بلکه ذهن را نیز به بازی می‌گیرد و باعث می‌شود آدرنالین قابل توجهی آزاد شود. در واقع هم فال است و هم تماشا. هم محک است و هم تفریح و می‌تواند بهترین اوقات یک روز خوش و خانوادگی را به ارمغان بیاورد. به همین دلیل اقامت ۲۴ قصد دارد به معرفی چند مکان عالی برای تجربه اتاق فرار در مشهد بپردازد تا از یکی دیگر از تفریحات جذاب شهر بزرگ مشهد نیز پرده برداشته باشد. با اقامت ۲۴ همراه باشید.

بازی اتاق فرار چیست؟

فرار از اتاق یک بازی جدید معمایی است که به تازگی طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در این بازی، مجموعۀ پشتیبان چند سناریو که اغلب هم ترسناک هستند و شرایط بغرنج و حساسی را رقم می‌زنند، به شما پیشنهاد خواهند داد. شما یکی از این سناریوها را انتخاب می‌کنید و وارد معما می‌شوید. همانطور که اشاره شد؛ هر یک از این سناریوهای پیشنهادی یک معما هستند که در فضایی واقعی رخ می‌دهند. تمام شرایط به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما را در بافت ماجرای آن سناریو فرو می‌برد. چیزی شبیه لوکیشن یک فیلم ترسناک یا پلیسی یا جنایی اما در هر صورت معمایی که شما و افراد هم‌گروه شما بازیگران آن خواهید بود.

اتاق فرار در مشهد نیز ایجاد شده و توانسته است تفریح ناب، مفرح و هیجان‌انگیزی برای مهمانان شهر و اهالی آن فراهم بیاورد. چون در واقع، اتاق فرار یا اسکیپ روم این قدرت را دارد که بازی‌کنان را در شرایطی سخت و پیچیده البته بدون خطر قرار دهد. آن‌ها را در معمایی حل‌نشدنی رها می‌کند و به چالش می‌کشد و به ذهن‌شان فرصت تقلا می‌دهد تا بتوانند معمای پیچیده را حل کنند و از هزارتوی اتاق فرار رها شوند. اهمیت دیگر بازی اتاق فرار جمعی بودن آن است. چون در اغلب کلوپ‌های این بازی لازم است دست کم ۵ نفر در گروه شرکت داشته باشند. در واقع فرار از اتاق یک بازی گروهی و خانوادگی است که باعث می‌شود روابط صمیمانه بین افراد خانواده یا گروه دوستی بیش از پیش افزایش پیدا کند.

 تاریخچۀ اتاق فرار از ژاپن تا ایران

شاید جالب باشد بدانید اولین بار در سال ۲۰۰۷ یک جوان ۳۵ ساله به نام تاکاکو بازی مهیج اتاق فرار را ایجاد کرد. بعد از آن در سال ۲۰۱۱ این بازی به سنگاپور رسید و سپس در سال ۲۰۱۲ به وسیلۀ یکی از دستان تاکاکو به سانفرانسیسکو رسید. و اینچنین بود که اولین مجموعۀ اتاق فرار به دست شرکت puzzle break در آمریکا تأسیس شد. این جریان به همین صورت ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ انواع بازی فرار از اتاق به بیش از ۵۰ نوع متفاوت رسید. بدون شک در این روند رو به افزایش و گسترش کشور عزیز ما ایران زمین نیز همراه بوده است.

اتاق فرار ابتدا به تهران وارد شد، پس از آن به کرج و بعد به شیراز. در حال حاضر چند اتاق فرار در مشهد نیز وجود دارند که هر کدام سناریوهای خاصی را برای مشتاقان ماجراهای ترسناک و معمایی فراهم کرده‌اند. در ادامۀ همین مقاله به معرفی بهترین اسکیپ روم‌ها در مشهد خواهیم پرداخت.

لیست اتاق فرارهای مشهد

اتاق فرارهای مختلفی با موضوعات متنوع در شهر مشهد وجود دارند که علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به سطح بازی این اتاق‌ها و همچنین سلیقه خود یکی را برای سپری کردن لحظاتی پرهیجان و خاطره‌انگیز انتخاب نمایند. برای اطلاع از بهترین اتاق فرار مشهد تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مجموعه اتاق فرار نئو

اتاق فرار نئو در مجموعه کوهسر مشهد واقع شده است. در این مجموعه سه بازی یا سه سناریو ارائه می‌شود که عبارتند از:

۱- اتاق فرار فرار از زندان (ژانر هیجانی):

داستان این اتاق فرار به این صورت می‌باشد که شما یک زندانی با ۶۰ سال حبس هستید که فرجام خواهی شما رد شده است و هیچ امیدی به آزادیتان نیست، از این رو تنها گزینه شما فرار از زندان است. طی شورشی که در زندان اتفاق می‌افتد این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا با استفاده از هوش خود از زندان فرار کنید.

۲- اتاق فرار قتل مرموز (ژانر معمایی- هیجانی):

داستان این اتاق فرار در واقع جلوگیری از رخ دادن یک قتل می‌باشد. طی داستان این اتاق فرار شما در محل زندگی یکی از مافیاهای قدرتمند و خطرناک شهر لندن قرار دارید و متوجه می‌شوید که این مافیای معروف می‌خواهد یکی از مقامات مهم شهر را در هنگام سخنرانی به قتل برساند. حال شما یک ساعت وقت دارید تا محل قرار مافیا با قاتلین را کشف و از محل فرار کنید.

۳- اتاق فرار آزمایشگاه زامبی (ژانر ترسناک- هیجانی):

اتاق فرار زامبی کوهسر یکی از بهترین اتاق‌های فرار مشهد به شمار می‌رود. داستان این اتاق فرار هاشمیه مشهد از این قرار است که در یکی از آزمایشگاه‌های شهر تلاش‌ها و آزمایشاتی برای تبدیل زامبی‌ها به انسان صورت می‌گیرد اما طی اتفاقی کنترل اوضاع از دست خارج شده و زامبی ها وارد شهر می شوند و در حال پخش نمودن آلودگی هستند. حال شما باید داخل تنها آزمایشگاه باقی مانده شهر به دنبال راه درمان باشید.

کلوپ کوهسر برای بازی فرار از زندان و همچنین بازی مهیج قتل مرموز ۴۰% تخفیف قائل شده است. به این ترتیب تنها با پرداخت ۲۴ هزار تومان به جای ۴۰ هزار تومان می‌توانید در این دو سناریوی جذاب و پرهیجان شرکت کنید.

اتاق فرار در مشهد - پارادوکس

این مجموعه به کارت‌خوان، پارکینگ اختصاصی و آسان مجهز است. همچنین برای ورود به مجموعۀ کوهسر نیازی به پرداخت ورودی نخواهد بود. ضمن اینکه امکان حضور در بازی برای آقایان و بانوان مهیا است. مدت زمان اختصاص یافته برای هر بازی نیز ۶۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این لازم است اشاره شود که تعداد افراد شرکت‌کننده در هر بازی ۴ الی ۸ نفر خواهد بود. نکتۀ مهم اینکه برای ورود به این اتاق فرار در مشهد لازم است حتماً ۲۴ ساعت قبل با مسئولین مجموعه هماهنگ شوید تا حضور شما با حضور سایر گروه‌های بازیکن تداخل ایجاد نکند.

 • زمان سرویس‌دهی : ۱۰ الی ۱۶
 • روزهای سرویس‌دهی : همه روزه با رزرو قبلی
 • آدرس مجموعه: بین هاشمیه ۶۰ و ۶۲، مجتمع کوهسر، ورودیB، طبقه سوم (اتاق فرار)
 • تماس :۰۹۲۲۵۴۶۰۶۴۲
 • صفحۀ اینستاگرام: neo_modern_game

مجموعه اتاق فرار کانو

یکی از مجموعه‌های خوب اسکیپ روم در مشهد کانو نام دارد که از اتاق فرارهای بسیار هیجان انگیز شامل موارد زیر با سناریوهای مختلف و جذاب تشکیل شده است.

۱- نجات فرمانده:

طی یک سرقت بزرگ الماس فرمانده سارقان توسط پلیس دستگیر می شود و به یک جای مخفی و مرموز انتقال داده می شود. حال باقی اعضای گروه باید سعی نمایند تا فرمانده خود را نجات دهند.

۲- احضار:

یکی از دوستان شما که خبرنگار بخش حوادث می‌باشد برای جمع آوری اطلاعات به یک عمارت جن زده وارد می‌گردد اما از او خبری نمی‌شود و شما با یافتن آدرس این عمارت باید وارد آن شوید و دوست خود را بیابید. اتاق فرار احضار به عنوان یک اتاق فرار ترسناک در مشهد شناخته می‌شود که می‌تواند لحظات هیجان انگیزی را برای شما خلق نماید.

۳- عملیات نرماندی:

یکی از معروفترین عملیات های جنگ جهانی دوم می باشد و شما برای تغییر مسیر تاریخ و جلوگیری از یک فاجعه انسانی فقط یک ساعت فرصت دارید وارد اردوگاه نازی ها شده و بمبی را پیدا کنید و آن را فعال نمایید.

آدرس مجموعه اتاق فرار کانو: مشهد ,بلوار سجاد انتهای حامدجنوبی

تماس:۰۵۱۳۶۰۲۴۰۱۴

مجموعه اتاق فرار پارادوکس

یکی دیگر از انواع اتاق فرار در مشهد با نام مجموعۀ اسکیپ روم پارادوکس شناخته می‌شود. قیمت اتاق فرار مشهد در مجموعه پارادوکس بسیار مناسب می باشد و این مجموعه برای حضور در بازی به ازای هر نفر ۳۰% تخفیف ویژه در نظر گرفته است. در واقع برای حضور در یک بازی مهیج به جای ۵۰ هزار تومان فقط نیاز است ۳۵ هزار تومان پرداخت شود. این مجموعه به کارت‌خوان و پارکینگ اختصاصی همراه با جای پارک آسان مجهز است. پذیرای قدم بانوان و آقایان نیز خواهد بود و سناریوی ویژۀ سفر در زمان را رارائه خواهد داد. افرادی که می‌توانند در این بازی پرشورحضور داشته باشند ۴ تا ۶ نفر در نظر گرفته شده‌اند. البته برای حضور در این مجموعه نیز لازم است دست کم ۲ قبل با مسئولین آن هماهنگ شوید تا تداخلی ایجاد نشود.  

 • زمان سرویس‌دهی : ۱۰ تا ۲۴
 • روزهای سرویس‌دهی : با هماهنگی
 • آدرس مجموعۀ پارادوکس: مشهد، بین وکیل آباد ۴۴ و ۴۶ ، پلاک ۱۰۴۶
 • شمارۀ تماس: ۰۹۳۳۵۷۴۸۹۸۹
 • صفحۀ اینستاگرام :paradox.escaperooms

فهرست بازی‌ها در مجموعۀ پارادوکس:

 • اتاق فرار نغمه مرگ (ژانر ترسناک و دلهره آور)

 • اتاق فرار سفر در زمان (ژانر معمایی و رمزآلود)

اتاق فرار سرقت از اداره

برای حضور در این مجموعه از انواع اتاق فرار در مشهد نیز ۶۰ دقیقه زمان به همراه ۵۰% تخفیف در نظر گرفته شده است. در این اتاق فرار مأمریت شما ورود به ادارۀ پلیس و دستیابی به یک سری کدهای محرمانه است. البته اداره با چند دوربین مخفی مدام نظارت می‌شود و همین موضوع کار شما را سخت خواهد کرد. بنابراین باید با هم‌فکری بتوانید دوربین‌ها را از کار بیندازید و رمزهای پنهان را کشف کنید.

 • آدرس مجموعۀ اتاق فرار (سرقت از اداره): مشهد، بلوار ملک آباد، بین ملک آباد ۲۷ و ۲۹، پلاک ۳۸۵/۱  
 • شماره تماس:۰۹۱۵۳۰۷۵۳۷۷

اتاق فرار تسخیر

اتاق فرار تسخیر مشهد به عنوان یکی از ترسناک‌ترین اتاق‌های فرار ایران محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد. داستان این اتاق فرار درباره خانه‌ای می‌باشد که اعضای آن قتل عام شده‌اند و حال که شما ساکن این خانه هستید باید ارواح را آزاد کنید وگرنه جوان‌ترین عضو خود را از دست می‌دهید. این اتاق فرار ترمینال مشهد برای رده سنی بالای ۱۴ سال و ظرفیت ۵ تا ۱۰ نفر می‌باشد.

آدرس: انتهای خیابان امام رضا، پایانه مسافربری.

۴/۵ - (۷۰ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا