» گوناگون » نکاتی پیرامون بهداشت هتل
Health tips reservation
گوناگون

نکاتی پیرامون بهداشت هتل

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱2,511

بهداشت هتل و اتاق های هتل یکی از مهم ترین نکاتی است که باید با خروج هر مهمان از اتاق به آن توجه شود. بدون شک با ورود و خروج افراد مختلف به داخل هتل، یکی از مهم ترین وظایف هتل داری، خانه داری و نظافت هتل به شمار می آید. عواملی که در زمان نظافت هتل به آن توجه می شود شامل مرتب کردن تخت ها، تمیز کردن اتاق ها، تمیز کردن سرویس بهداشتی، شستن زمین، گرد گیری و جارو کشی، تعویض حوله ها و ملحفه ها، شارژ لوازم مورد نیاز و بسیاری موارد دیگر که به آن ها اشاره ای خواهیم داشت. همچنین شما در زمان رزرو هتل باید برخی نکات بهداشتی را خود رعایت کنید تا سلامت شما با مشکل روبرو نشود.

با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید تا سالم ترین اقامت و تمیز ترین اتاق های هتل از آن شما باشد.

مقاله مرتبط : “تفاوت رزرو هتل در سفر های تفریحی و سفر های تجاری”

مقاله مرتبط : “سوالات متداول در رزرو آنلاین هتل”

نکاتی پیرامون بهداشت هتل

بهداشت هتل و مرتب کردن تخت ها

بهداشت هتل یکی از کلیدی ترین عوامل جذب مسافر به شمار می آید. از سوی دیگر، نوع چیدمان ملحفه های تخت نیز عنصر اصلی نظافت اتاق های هتل محسوب می شود. استراحت یکی از مهم ترین دلایلی است که سبب می شود مسافران به رزرو هتل بپردازند. به همین خاطر تخت خواب اصلی ترین بخش اتاق های هتل حساب می شود. بدون شک در بخش خانه داری هتل تمهیدات بهداشتی لازم به منظور نظافت ملافه ها و دکوراسیون مناسب آن مدنظر قرار داده شده است.

پس از خروج مهمان از هتل، زمان نظافت بخش خانه داری آغاز می شود. کارکنان بخش خانه داری هتل با جمع آوری ملافه های کثیف و ارسال آن ها به بخش خشک‌شویی مقدمات کار برای نظافت اتاق را تدارک می بینند. پس از شستشو، ضد عفونی و اتو کشی، ملافه های جدید برای تخت اتاق مورد استفاده قرار می گیرند. این امر بسیار در بخش هتل داری مورد توجه میباشد، زیرا نظافت نامناسب تخت به طور مستقیم به سلامت مسافران مربوط می شود.

بهداشت هتل و تمیزکاری اتاق هانکاتی پیرامون بهداشت هتل

بهداشت هتل به بخش های مختلفی در هتل داری تقسیم می شود. یکی از بخش های مربوط به آن، نظافت اتاق های هتل است. جاروکشی، گرد گیری، نظافت میزها و صندلی های موجود در اتاق و مسائلی از این دست در بخش تمیز کاری اتاق مد نظر قرار می گیرد. کارکنان بخش خانه داری در ابتدا به چک کردن وسایل موجود در اتاق می پردازند که از سالم بودن آن ها مطمئن شوند.

این وسایل شامل تلویزیون، دی وی دی، یخچال و وسایل برقی دیگر در اتاق می شود. پس از اطمینان از سلامت وسایل برقی در اتاق، به نظافت و جارو کشی مشغول می شوند. بدون شک اگر نظافت به درستی صورت نگیرد مهمان های بعدی معترض می شوند و این امر برای اعتبار هتل داری بسیار خطرناک است.

 

نکاتی پیرامون بهداشت هتل

بهداشت هتل و سرویس های بهداشتی

بهداشت هتل و تمیز کاری سرویس بهداشتی یکی از حساس ترین بخش های خانه داری به شمار می آید. تعویض حوله ها، شارژ کردن لوازم مورد نیاز از جمله (شامپو، صابون، خمیر دندان و …) از بخش های اصلی مرتبط با نظافت سرویس بهداشتی عنوان شده است. به صورت جزئی تر می توانیم به جرم گیری سرویس بهداشتی، تمیز کاری آینه ها و شیشه ها و زدودن لکه ها، تمیز کاری سرامیک ها، نظافت قطعات فلزی مثل شیرآلات حمام و دستشویی و ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی اشاره ای داشته باشیم.

نکات کلیدی که علاوه بر نظافت به سلامت مسافران مربوط می شود شامل تجهیزات سرویس بهداشتی به آب گرم و سرد، لغزنده نبودن سرامیک ها، مرغوبیت لوازم جانبی مثل پرده، حوله و مواد مخصوص شستشو، تهویه مناسب، مجهز بودن سرویس بهداشتی فرنگی و بسیاری موارد دیگر که بهداشت یک هتل را از پایه تضمین می کند. نظافت هتل اولین پارامتری است که باید به آن بسیار توجه شود.

بهداشت هتل و نکات ایمنی

بهداشت هتل امری است که توسط کارکنان بخش خانه داری به آن توجه می شود؛ اما شما در زمان رزرو هتل و اقامت در اتاق های هتل باید مواردی را برای مراقبت بیشتر لحاظ کنید. برای نمونه به شما توصیه می کنیم از وسایل مشترکی که در اتاق قرار داده شده است کمتر استفاده کنید. این وسایل شامل کنترل تلویزیون، ظروف موجود در اتاق و حوله های که در اتاق موجود است می شود. به شما توصیه می کنیم حتماً قبل از سفر در چمدان خود وسایل بهداشتی لازم را قرار دهید تا نیاز شما در هتل به این وسایل به حداقل ممکن برسد.نکاتی پیرامون بهداشت هتل

برای نظافت هتل ها عموماً از مواد شوینده به منظور ضد عفونی کردن محیط استفاده می شود. برای راحت تر نفس کشیدن در اتاق های هتل به شما توصیه می کنیم به محض ورود یکی از پنجره های اتاق را باز کنید تا هوای مطبوع به اتاق شما وارد شود.

بهداشت هتل و گزینه های کمکی برای اقامتی بهتر

بهداشت هتل اگر به درستی رعایت نشده بود می توانید از مهمان دار هتل در خواست کنید که به کار نظافت بهتر اتاق شما رسیدگی شود. شک نداشته باشید که مهمان داران هتل برای ارتقاء کیفیت برند نام هتل خود هم که شده است شما را راضی نگه می دارند. پس به شما توصیه می کنیم اگر از خدمتی بی بهره مانده اید آن را تقاضا کنید. اگر با اقامت در هتل و مستقر شدن در اتاق خود به پتو، ملافه و بالشت اضافه نیاز داشتید، بخواهید برای شما فراهم کنند. زنگ رو میز خود را چک کنید تا با تنظیمات مهمان قبلی از خواب نپرید. همچنین به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه چمدان خود را باز کنید تمام نکات بهداشتی را ریز به ریز دنبال کنید.

حتما اگر خدمتی به شما ارائه نشده آن را درخواست کنید

ابتدا ملافه و بالشت ها را چک کنید که وجود موهای ریز و لکه روی آن ها شما را به متعجب نکند. سرویس بهداشتی را چک کنید که آیا به درستی نظافت شده است یا خیر؟ اگر از جمله افرادی هستید که تا پاسی از شب به تماشای تلویزیون می پردازید باتری کنترل را چک کنید که تمام نشده باشد این کار با چند بار عوض کردن کانال تلویزیون برای شما روشن می شود. همچنین با ضد عفونی کردن کنترل و دستگیره در اتاق و شیر ظرف شویی و روشویی سلامتی خود را بیمه کنید. امید است راهکارهای ارائه شده سلامتی شما را در سفر بیشتر از قبل تضمین کرده باشد.

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

۲/۵ - (۱ امتیاز)

تعداد دیدگاهها: ۱

  1. میلاد

    سپاس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×