» گوناگون » روز کتاب و کتابخوانی ؛ ۲۴ آبان
mahmood dolatabadi
گوناگون

روز کتاب و کتابخوانی ؛ ۲۴ آبان

۲۴ آبان ۱۳۹۷ 5۰983

کتاب و سفر با یکدیگر ارتباط دوسویه داشته و انسان می تواند با سفر آگاهی و دانش حاصل از مطالعه کتاب ها را کسب کرده و همچنین با مطالعه کتاب می تواند به نقاط گوناگون جهان هستی سفر کند. کتاب با استفاده از جادوی کلمات می تواند انسان را به سفر برده و مخاطب و فردی که آن را مطالعه می کند، با کتابخوانی می تواند خود را در شهر و مکانی که توسط کتاب حکایت می شود، تصور کند.

به بهانه ۲۴ آبان، روز کتاب و کتابخانی وبلاگ اقامت ۲۴ به سراغ برخی از کتاب هایی که با عنوان سفر و یا در خصوص سفر نوشته شده، رفته است.

 

مقاله مرتبط : “باغ کتاب تهران باغی متفاوت در قلب تهران”

مقاله مرتبط : “چگونه سفر با قطار را برای خود لذت بخش کنید”

 

روز کتاب و کتابخوانی
سفر، یکی از آثار نویسنده نام آشنا ایرانی به نام محمود دولت آبادی بوده

 

کتاب سفر نوشته محمود دولت آبادی

سفر، یکی از آثار نویسنده نام آشنا ایرانی به نام محمود دولت آبادی بوده که در طول مدت ۱۵ سال نوشته شده است. این کتاب رمان داستان میان آواردگی و حضور در خانه را حکایت و از سفر به عنوان یک گره و بن بست در زندگی مردی به نام مختار یادکرده که برای یافتن کار ایران را به مقصد کویت ترک کرده و پس از ماه ها بدون هیچ موفقیتی، سرشکسته و درمانده به ایران باز می گردد.

کتاب سفر در سال ۱۳۵۱ برای نخستین بار به چاپ رسیده و سپس در سال ۱۳۵۲ بعد از انجام برخی تغییرات و بازنگری توسط نویسنده مجدد به چاپ و منتشر شد.

 

روز کتاب و کتابخوانی
کتاب سفر به ایران درواقع سفر نامه فردی فرانسوی با نام گاسپار دروویل میباشد

 

کتاب سفر در ایران

کتاب سفر به ایران درواقع سفر نامه فردی فرانسوی با نام گاسپار دروویل، یکی از صاحب منصبان نظامی این کشور در ایران، بوده که پس از سفر وی به ایران در دوران سلطنت فتحعلی شاه قاجار نوشته شده است. این کتاب به توصیف وقایع وقت ایران، اوضاع اقتصادی، جغرافیایی، کشاورزی و وضع معیشتی طبقات گوناگون ایران در آن دوران پرداخته و نویسنده تمام مشاهدات خود را به روی کاغذ آورده است. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۸۱۹ و در تیراژ ۱۵۰ نسخه در سن پطرزبورگ به چاپ رسیده است.

کتاب سفر در ایران توسط منوچهر اعتماد مقدم به فارسی ترجمه شده و در سال ۱۳۶۵ در ایران به چاپ رسیده است.

 

روز کتاب و کتابخوانی
سفر عنوان کتابی است که توسط تونی بلر تخست وزیر سابق انگلستان در خصوص خاطرات سیاسی و دوران بر سر کار بودن وی

 

سفر تونی بلر

سفر عنوان کتابی است که توسط تونی بلر تخست وزیر سابق انگلستان در خصوص خاطرات سیاسی و دوران بر سر کار بودن وی نوشته شده است. این کتاب که به نوعی خاطرات تونی بلر بوده در سال ۲۰۱۰ منتشر شده و دارای ۷۰۰ صفحه است. این کتاب بیش از آنکه در خصوص مسائل داخلی بریتانیا سخن گفته باشد، درباره سیاست های خارجی این کشور در سایر نقاط جهان حرف زده است. جنگ عراق،برنامه های هستی ایران، درگیری های مذهبی ایرلند شمالی و حل معضل جنگ اسرائیل و فلسطین اشغالی از برخی موضوعات مطرح شده در این کتاب بوده و گفته می شود این کتاب پرفروش ترین کتاب در دسته کتاب های خاظرات سیاسی بشمار می آید.

 

روز کتاب و کتابخوانی
در میان ایرانیان کتابی بوده که توسط نایجل کولتارد نوشته شده و توسط محسن محمودی به فارسی ترجمه شده است

 

کتاب در میان ایرانیان

در میان ایرانیان کتابی بوده که توسط نایجل کولتارد نوشته شده و توسط محسن محمودی به فارسی ترجمه شده است. این کتاب از دسته کتاب های سفر نامه ای بوده و تحلیلی بر زندگی ایرانیان بوده و حاصل چهل سال زندگی نویسنده در میان این مردمان است. نایجل کولتارد، نویسنده اورپایی کتاب در میان ایرانیان مدت چهل سال را در ایران زندگی و کار کرده و برداشت خود را از مشاهدات و زندگی در میان ایرانیان را بر روی کاغذ آورده است.

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×