آبشار ویسادار
جاهای دیدنی رضوانشهر

آبشار ویسادار : تصاویر و آدرس

۲۵ تیر ۱۳۹۷ 15۰3,009

آبشارها از زیباترین مناظر طبیعی روی زمین هستند که بازدید آنها، فرصت کسب آرامشی بی مثال را برای انسان فراهم می سازد. دیدن آبشارها به دلیل دارا بودن زیبایی خیره کننده و صدایی گوش نواز، می تواند تجربه ای هیجان انگیز بوجود آورند.

با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی آبشار ویسادار، یکی از زیباترین آبشارهای ایران همراه باشید.

 

آبشار ویسادار کجاست؟

در فاصله ۱۶ کیلومتری پره سر از توابع شهر رضوانشهر گیلان، آبشاری زیبا و منحصر به فرد با نام آبشار ویسادار واقع شده است. نام آبشار ویسادار به معنی سایه درخت بید می باشد. این آبشار از ابهت و زیبایی ویژه ای نسبت به سایر آبشارهای ایران برخوردار است.

 آبشار ویسادار
نام آبشار ویسادار به معنی سایه درخت بید می باشد

 

بیشتر بخوانید : “برای آرامش فکری، کجاها بریم؟

 

زیبایی منحصر به فرد، نمای خیره کننده، صدای ریزش آب از بلندای آبشاری در دل جنگل، تماشای شاخ و برگ درختان در کنار آواز پرندگان، این ندا را مدام در ذهن آدمی تکرار می‌کند که آبشار بی‌نظیر ویسادار، آبشاری از جنس آرامش، زیبایی، طراوت و سرشار از زندگی است.

آبشار ویسادار از مناطق دست نخورده و جاذبه‌های بکر گردشگری و طبیعی استان گیلان است. این پدیده زیبای طبیعی، در شهر پره سر رضوانشهر واقع شده و در طول چهار فصل سال جلوه‌ای نو و خیره‌کننده را از خود به‌نمایش می‌گذارد.

این آبشار در مسیر دریا، گودالی بزرگ و به شکل نیم‌دایره ایجاد کرده است.

 آبشار ویسادار
آبشار ویسادار از مناطق دست نخورده و جاذبه‌های بکر گردشگری و طبیعی استان گیلان

 

بیشتر بخوانید : “مناطق بکر شمال ایران

 

تابش نور از دهانه‌ گودال به داخل آن و شنیدن پژواک صدای آب، صحنه‌هایی نفس‌گیر تداعی می‌کند که از تماشای آن سیر نمی‌شوید. بر بلندای آبشار ویسادار، صخره‌هایی به شکل لایه لایه وجود دارند که می‌توانید بر آن‌ها بنشینید و ساعت‌ها به منظره شگفت‌انگیز پیش رویتان، که ترکیبی است شگفت‌انگیز از جنگل، رودخانه و جنب و جوش آبشار، نگاه کنید.

مسیر رسیدن به این پدیده‌ کم نظیر طبیعی از دل کوه‌ها می‌گذرد و پر است از دالان‌های درختی زیبا و خوش‌عطر.

این آبشار در دل جنگل‌های پیلمبرا قرار دارد و سفر به آن یک جنگل‌پیمایی کوتاه مدت نیز در خود دارد. پیمودن این مسیر جنگلی خود می‌تواند به اندازه بازدید از آبشار خاطره‌انگیز و لذت‌بخش باشد.

اگر در فصل تابستان به این آبشار سفر می‌کنید، می‌توانید تنی هم به آب بزنید و در حین احساس خنکای رودخانه لمیر، با دوستانتان کلی بخندید.

درست روبروی آبشار، پلی ساخته شده که با ایستادن بر آن، تسلط بر آبشار ممکن می‌شود. نگاه کردن از روی پل به پایین و رودخانه خروشان، ترس و اضطرابی همراه با هیجان در دل ایجاد می‌کند و هر طبیعت‌گرد و گردشگری را به وجد می‌آورد.

 آبشار ویسادار

 

از دید گردشگران خارجی، بازدید از ویسادار دومین کاری است که باید در سفر به رشت انجام داد.

مسیر دسترسی به آبشار ویسادار

از شهر رشت به سمت انزلی حرکت کنید و با ادامه مسیر به رضوانشهر بروید. بعد از رضوانشهر در پونل، جاده رشت آستارا را در پیش بگیرید تا به پره سر برسید.

در پره سر بعد از ساختمان شهرداری باید به سمت چپ بپیچید و وارد خیابان آبشار شوید.

با عبور از روستای صیقل‌سرا و آووییار و پس از طی مسافتی در حدود ۱۵ کیلومتر به محل آبشار می‌رسید. دقت داشته باشید که ۴ کیلومتر پایانی این جاده روستایی، خاکی است و پس از آن حدود ۲۰ دقیقه پیاده‌روی پیش رو دارید.

 آبشار ویسادار

 

اگر از تهران قصد سفر به این آبشار را دارید، می‌توانید قبل از رسیدن به رشت، در جاده قزوین رشت وارد مسیر فومن به سراوان شده و بعد از تونل، مسیر اردجان را در پیش گرفته و با ادامه راه به پره سر برسید.

 

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

۳.۵/۵ - (۲۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×