» استان سیستان و بلوچستان » جاذبه های گردشگری چابهار » بهترین مراکز خرید چابهار | راهنمای خرید از بازارهای منطقه آزاد چابهار
مراکز خرید چابهار
جاذبه های گردشگری چابهار

بهترین مراکز خرید چابهار | راهنمای خرید از بازارهای منطقه آزاد چابهار

۸ بهمن ۱۳۹۹ 17۰2,658

مراکز خرید چابهار یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به این منطقۀ تماشایی به شمار می‌روند. در واقع قدم‌زدن در هوای ناب این بندر زیبا، فراوانی اجناس و تنوع تحسین‌برانگیزی که در اقلام و کالاها دیده می‌شود و از همه مهمتر قیمت‌های مناسب باعث می‌شود بازارهای چابهار مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. تا جایی که تعداد بسیار زیادی از گردشگران و حتی ایرانگردان فقط و فقط برای دیدار از این مراکز خرید و البته خرید اجناس مقرون به صرفه راهی این دیار می‌شوند. ضمن اینکه این مراکز خرید در مقایسه با سایر بازارها تفاوت دیگری نیز دارند و آن تفاوت در رنگ‌های شاد و طرح‌های دلنوازی است که ویترین تمام فروشگاه‌های این منطقه را در بر گرفته است. وجود تمام این ویژگی‌ها در مراکز خرید چابهار سبب شدند اقامت ۲۴ راهی این دیار شود و به معرفی و ارائه جزییاتی در مورد بهترین مراکز خرید چابهار بپردازد.

با اقامت ۲۴ همراه باشید تا بهتر از قبل چابهار زیبا را بشناسید.  

markazkharid chabahar 1

مرکز خرید پردیس چابهار

انواع و اقسام لوازم خانگی و مخصوصاً عینک به همراه کفش و سایر لوازم شخصی در مرکز خرید پردیس به فروش می‌رسد. تنوع کالا و طرح و نقش و قیمت ارزان از ویژگی‌های منحصر به فرد این مرکز خرید چابهار به شمار می‌رود. همچنین پاساژ بودنِ این مرکز خرید سبب می‌شود گرما و سرمای هوا اختلالی در گشت و گذار و مراحل خرید ایجاد نکند. چون در محیط داخل پاساژ دمای هوا کاملاً تحت کنترل است و همیشه در حالت تعادل حفظ می‌شود.

آدرس دقیق بازار پردیس: چابهار، بلوار امام خمینی به طرف کنارک، ده کیلومتری شهر چابهار

مرکز خرید چابهار پردیس

مطلب مرتبط: روستای گردشگری دَرک چابهار با چهار نوع ساحل بکر و زیبا

مجتمع تجاری صدف چابهار

یکی دیگر از مراکز خرید چابهار که در بالا بودنِ کیفیت کالا و پایین بودنِ قیمت اجناس رکورد زده است و به دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی بسیار مورد توجه گردشگران عزیز قرار می‌گیرد، با نام مجتمع تجاری صدف معرفی می‌شود. در این مجتمع تجاری بزرگ و تماشایی انواع و اقسام لوازم شخصی، اعم از پوشاک و لباس، کفش، به همراه تنوع قابل توجهی از مارک‌های مختلف لوازم‌خانگی و لوازم‌آرایشی به فروش می‌رسد.

آدرس دقیق بازار صدف: چابهار، بلوار شهید ریگی، در منطقه آزاد تجاری شهر چابهار

مرکز خرید صالحیار چابهار

یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ که در غرب چابهار واقع شده است با نام مرکز خرید صالحیار شناخته می‌شود. در این مرکز خرید نیز تمام مایحتاج زندگی از قبیل انواع پوشاک و کفش و لوازم شخصی و لوازم خانگی و حتی لوازم الکترونیکی به فروش می‌رسد. اگر قصد خرید انواع و اقسام کالا را در مدت زمانی محدود دارید، توصیه می‌کنیم راهی این مرکز خرید شوید و مطمئن باشید که دست خالی بیرون نخواهید آمد.

آدرس دقیق: منطقه آزاد چابهار، روبروی مرکز خرید فردوس

بازار تیس در غرب چابهار

یکی دیگر از مراکز خرید چابهار که اتفاقاً آن هم در غرب چابهار واقع شده است، با نام بازار تیس شناخته می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که در این بازار انواع و اقسام کالاهای ارزان‌قیمت چینی، لوازم‌آرایشی و لاستیک به فروش می‌رسد. بدون شک قدم‌زدن در این بازار رنگارنگ و دیدار از کلی کالای جذاب اما ارزان بسیار جالب توجه خواهد بود. ضمن اینکه امکان خرید بهترین لاستیک‌ها در این بازار فراهم شده است.

آدرس دقیق بازار تیس: منطقه آزاد تجاری در شهر چابهار

tis mal

مطلب مرتبط: قلعه پرتغالی ها در چابهار

مرکز خرید سینا چابهار

اما در مرکز خرید سینا در چابهار زیبا، علاوه بر انواع و اقسام لوازم آرایشی و تنقلات بهترین محصولات خارجی نیز به فروش می‌رسد. می‌توان ادعا کرد که سطح این مرکز خرید تا حدودی بالاتر است. ضمن اینکه مرکز خرید سینا تخصصی‌تر عمل می‌کند و کالاهای مورد عرضۀ خود را به لوازم آرایشی و اجناس مرغوب خارجی منحصر کرده است. البته تنقلات خوشمزه که پای ثابت هر مجموعۀ تجاری است نیز در این مرکز خرید به چشم دیده می‌شود.

آدرس دقیق مرکز خرید سینا: چابهار، بلوار امام خمینی، بین ریگی و انتظام

بازار طلا چابهار

یکی دیگر از جذاب‌ترین مراکز خرید چابهار بازار طلا یا بازار زرگرهای چابهار است. در این بازار از ابتدا تا انتها فقط و فقط طلا خواهید دید ولاغیر. درخشش و برق طلا در این بازار فراموش‌نشدنی است. ضمن اینکه در این بازار باشکوه با طراحی‌های متفاوتی از طلا روبه‌رو خواهید شد. چون الگوهای طلاسازی که مورد توجه طلاسازان این مجموعه قرار می‌گیرد، مبتنی بر الگوهای طلاسازی در کشورهای همسایه از قبیل هندوستان خواهد بود. توصیه می‌شود اگر قصد خرید طلا دارید و به سفر به منطقۀ چابهار تماشایی هم علاقه‌مند هستید، دست نگه دارید و به چشمان خودتان اجازه دهید ابتدا طلاهای این مرکز خرید را ببینند، بعد تصمیم بگیرید.

bazar tala

بازارهای سنتی چابهار

اما هر زمان مهمان منطقۀ دلنواز چابهار بودید، حتماً و حتماً از بازار سنتی چابهار نیز دیدن کنید. این بازار تماشایی قدمتی تاریخی دارد و از روزگاران بسیار دور تا به امروز به یادگار باقی مانده است. اهالی چابهار این بازار را با نام بازار مادر بزرگ‌ها نیز می‌شناسند.

آدرس دقیق بازار سنتی چابهار: خیابان امام خمینی چابهار، روبروی بانک ملی مرکز شهر

در این بازار علاوه بر انواع و اقسام کالاهای ضروری زندگی از قبیل لوازم خانگی و لوازم شخصی و انواع پوشاک و کفش؛ آنچه می‌بینید طرح و نقش و رنگ است. آن هم طرح‌ها و نقش‌ها و رنگ‌هایی که حاصل زحمت و انتخاب مادر بزرگ‌ها یا زنان توانمند چابهار است. در این بازار تاریخی و سنتی، می‌توانید با آداب و رسوم و سنت‌های منطقۀ آزاد چابهار بیشتر آشنا شوید و حتی باب معاشرت و گفت و شنود با مردم محلی این منطقه را نیز باز کنید. به نظر می‌رسد یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت بهتر و بیشتر این منطقه قدم‌زدن در طول همین بازار تماشایی باشد.

گشت و گذار در منطقۀ آزاد چابهار

یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌ها یا جلوه‌های زندگی سفر است، بدون شک یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌ها یا جلوه‌های سفر هم گشت و گذار در دل بازارها و مراکز خرید شهر است. حالا این گشت و گذار ساده می‌تواند به خرید لوازم ضروری خودتان یا خانوادۀ محترم ختم شود یا غرض خرید سوغات برای عزیزان ساکن در وطن باشد. در هر صورت سیر و سیاحت همین بازارها است که منجر به شناخت هرچه بهتر مقصد و مردمش می‌شود.

مطلب مرتبط: تالاب لیپار عروس چابهار

با قدم‌زدن در میان همین مراکز خرید و دیدار از اجناس هر مغازه متوجه خواهید شد که مردم این منطقه چه سبک و سلیقه‌ای را بیشتر می‌پسندند. این مردم عزیز از چه راهی کسب درآمد می‌کنند؟ هنر دست بانوان این منطقه چیست؟ شاید حتی بتوان ادعا کرد بازارها و به عبارتی دیگر مشاغل فعال در یک منطقه یا حتی دورۀ تاریخی بیانگر سلایق اجتماعی آن خواهد بود.

همین حالا هم اگر بخواهیم در مورد دوره‌های تاریخی گذشته پرس و جویی داشته باشیم تا شناختی بهتر به دست بیاوریم یا اگر بخواهیم ویژگی‌های اجتماعی یک منطقه را شرح بدهیم، باید در وهلۀ اول به سراغ بازارها و مشاغل فعال در آن جامعه برویم تا هم بتوانیم نیروهای بالقوه و بالقعل آن منطقه و دوره را بشناسیم و هم با طرز سلوک و رفتار مردمش بهتر آشنا شویم.

اما منطقۀ آزاد چابهار شهر رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت است. طرح‌ها و رنگ‌هایی که شاید فقط و فقط بتوانیم در مراکز خرید چابهار ببینیم‌شان و بس. عمدۀ این طرح‌ها و نقش‌ها هنر دست بانوان این منطقه هستند. جالب اینکه تعداد بسیار بالایی از همین اقلام هر ساله به سایر کشورهای همسایه یا حتی غیر همسایه صادر می‌شود. تعداد قابل توجهی از خانوارهای ساکن در منطقۀ آزاد چابهار از همین راه امرار معاش می‌کنند. بنابراین بسیار ضروری است که خود ما ایرانی‌ها هم حتماً در این بازارها قدم بزنیم و طرح و نقشۀ محبوب خودمان را انتخاب کنیم تا قدر و منزلت هنر اصیل ایرانی را خیلی بیشتر بدانیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×