» دانستنی‌های سفر » نکاتی برای پیک نیک رفتن
نکاتی برای پیک نیک رفتن
دانستنی‌های سفر

نکاتی برای پیک نیک رفتن

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ 6۱1,867

با وجود زندگی های شلوغ و روزمره این روزها، همه به سپری کردن یک روز آروم و شاد، تو دل طبیعت نیاز داریم. اما برای همین هم بایدها و نبایدهای زیادی وجود داره که اگه نادیده گرفته بشه، می تونه تفریح و روز خاطره انگیزمون رو به یک روز تلخ با خاطره ای ناخوشایند تبدیل کنه.

اگه می خواین با بایدها و نبایدهای بودن در دل طبیعت و اینکه چطور یک پیک نیک خوب داشته باشیم آشنا بشین، با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه باشید.

 

مقاله مرتبط : “کمک های اولیه در سفر

 

مقاله مرتبط : “اشتباهات رایج در سفر

 

برنامه ریزی و مشخص کردن مقصد سفر

برای هر نوع سفری برنامه ریزی و آماده شدن لازمه و مهم نیست این سفر به کجا، چند روزه و چقدر دور و یا نزدیکه.

برای رفتن به طبیعت و داشتن یک پیک نیک خوب هم باید برنامه ریزی داشت و مقصد سفر و لوازم مورد نیازش رو از قبل آماده کرد.

بهتره همیشه لیستی از کارهایی که لازمه قبل از رفتن به پیک نیک انجام بدین تهیه بشه و همچنین فهرستی هم از لوازمی که فکر می کنین باید در زمان پیک نیک همراهتون باشه درست کنید تا هیچ چیزی رو از قلم نندازید.

 

نکاتی برای پیک نیک رفتن
همیشه لیستی از کارهایی که لازمه قبل از رفتن به پیک نیک انجام بدین تهیه کنین

 

اینو هم بدونین بهترین مکان های برای پیک نیک می تونه در نزدیکی شهر محل زندگی خودتون باشه تا بتونین به راحتی به این محل ها دسترسی پیدا کنین.

توی انتخاب مقصدتون برای پیک نیک به این موضوع هم توجه داشته باشین که بهتره جایی رو انتخاب کنین که منظره و چشم انداز زیبایی داشته باشه تا بتونه به شما آرامش و انرژی بده و خاطره فراموش نشدنی بوجود بیاره.

 

لباس و کفش مناسب

بعد از اینکه برنامه ریزی های پیک نیکتون رو انجام دادین و محل پیک نیک زدن رو مشخص کردین، بهتره در مورد آب و هوای اون محل کمی تحقیق کنین و با توجه به آب و هوای اون منطقه لباس و کفش مناسب با خودتون ببرین.

 

نکاتی برای پیک نیک رفتن
با توجه به آب و هوای منطقه مقصد، لباس و کفش مناسب با خودتون ببرین.

 

 

چادر و زیر انداز مناسب

هر چقدر شما به شب بیداری و تماشای ستاره ها در شب های پیک نیکتون در طبیعت علاقه داشته باشین، باز هم نیاز به استراحت و خواب دارین تا بتونین فرداش یک روز خوب دیگه با انرژی کافی رو هم بسازین.

برای همین باید توی لوازمی که برای پیک نیک با خودتون می برین، حتما یک چادر مسافرتی خوب و مناسب با تعداد نفرات و همچنین زیر انداز، همراه داشته باشین تا بتونین شب رو توی اون چادر براحتی استراحت کنین و خواب نرم و گرمی داشته باشین.

همچنین به غیر از خواب شب، در طی روز هم شما باید محلی برای استراحت داشته باشین و بتونین روی زمین نشسته و نفسی تازه کنین و برای این کار حتما یک زیر انداز خوب به کارتون میاد.

اینو هم در نظر بگیرین که در طول پیک نیک بهتره خشک بمونین. برای همین از زیر اندازی استفاده کنین که رطوبت زمین رو به شما منتقل نکنه.

 

نکاتی برای پیک نیک رفتن
در پیک نیک حتما یک چادر مسافرتی مناسب با تعداد نفرات و همچنین زیر انداز، همراه داشته باشین

 

 

وسایل رو چطور بسته بندی کنیم؟

برای بسته بندی لوازمی که با خودتون می خواین به پیک نیک ببرین، حتما توجه داشته باشین که وسایل سنگین رو پایین تر از بقیه وسایل بزارین تا وسایل دیگه رو له نکنن.

وسایل نرم و نازک تر رو هم بالاتر از همه توی سبد و یا ساکتون بسته بندی کنین تا توی فشار و جابجایی، یه وقت خراب و له نشن.

بشقاب ها و وسایل شکستنی رو طوری بسته بندی کنین که از شکستنشون جلو گیری بشه، برای مثال می تونین بین اونا دستمال قرار بدین و یا دورش، پارچه بپیچین.

برای جابجایی غذا و مواد خوراکی از ظرف های در دار استفاده کنین و اونا رو یه جا، ثابت کنین تا از ریختنشون جلوگیری بشه.

اینو هم درنظر داشته باشین که بهتره غذاهای خشک با خودتون همراه داشته باشین و از بردن غذاهای خیس و آب دار به پیک نیک جدا خودداری کنین .

 

نکاتی برای پیک نیک رفتن

 

 

لوازم بازی و تفریح همراه داشته باشین

یک پیک نیک هرچقدر رمانتیک و دوست داشتنی باشه اما بلاخره با گذشت چند ساعتی از زمانش می تونه حوصله سر بر و کسل کننده باشه.

برای این موضوع، بهتره با خودتون چندتا بازای و لوازم سرگرمی همراه داشته باشین تا بتونین در طول پیک نیک برای سرگرمی و تفریح بیشتر، از اونا استفاده کنین.

در آخر هم با خودتون چند تا پلاستیک زباله ببرین تا بعد از تموم شدن پیک نیک و برگشتن بتونین زباله های بجای مونده رو جمع کنین و اونا رو در طبیعت رها نکنین.

 

نکاتی برای پیک نیک رفتن

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

 

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

تعداد دیدگاهها: ۱

  1. خانم کارگر

    سلام. ممنون در مورد پست خوبتان. در مورد بایدها و نبایدهای پیک نیک هم مطلب بنویسید لطفا. متاسفانه در کشور ما هیچ قانونی برای پیک نیک وجود ندارد. دو روز پیش به همراه همسرم بعد از مدت ها مشغولیت کاری و فکری به پیک نیک رفتیم تا کمی در طبیعت از مشغله ها رها شویم . صبح زود حرکت کردیم و یک جای دنج پیدا کردیم و وسایلمان را پهن کردیم دو ساعتی گذشت و صدای پرنده ها و صدای پیچیدن باد در بین برگ درختان تنها چیزی بود که نیاز داشتیم و حتی انقدر خسته بودیم که توان حرف زدن هم نداشتیم. بعد دو سه تا خانواده دیگه اومدن و شروع کردند به وسطی بازی کردن توی همون فضاری کوچک. با این هم ما مشکلی نداشتیم ولی یک خانواده آمدند درست کنار ما جا پهن کردند و نرسیده و رسیده آهنگ های مورد علاقه خودشان را با اسپیکر با صدای بلند پخش کردند و شروع کردند به قلیان و سیگار کشیدن(با اینکه بچه کوچک به همراه داشتند) بعد از اینکه ما تذکر دادیم که صدای موسیقی شان آزار دنده است و پیک نیک جای این کار نیست گفتند اگر ناراحتید برید خونه خودتان!!!! هرچند ما دیگر خانواده ها را هم همراه کردیم و نگذاشتیم که صدای آهنگ را از حد شنیداری خودشان بلندتر کنند ولی تنش این بحث کردن با آدم هایی که حتی به سلامت بچه خودشان هم اهمیت نمی دهند باعث شد زودتر از موقعی که برنامه داشتیم محل را ترک کنیم.
    خواهش می کنم از تریبونی که دارید برای آموزش مردم استفاده کنید. اینکه پیک نیک جای استفاده از مشروب و دخانیات نیست(بخاطر حضور کودکان)- اینکه مزاحمت نوری و صوتی ایجاد نکنند- آتش را خاموش کنند- زباله های خودشان را جمع کنند و با خود ببرند تا به سطل زباله برسند- بلندبلند حرف زدن و نگاه کردن در وسایل دیگران را کنار بگذارند و فرض کنند زیرانداز هر کسی در پیک نیک حریم خصوصی آن خانواده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×