» دانستنی‌های سفر » پیش از ترک منزل برای سفر، این کارها را انجام دهید
مقدمات سفر
دانستنی‌های سفر

پیش از ترک منزل برای سفر، این کارها را انجام دهید

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ 10۰3,143

بی شک برای هر فردی اتفاق افتاده است که به محض ترک منزل برای رفتن به سفر، سوالاتی در ذهن مطرح شده و سبب می گردد تا سفر خود را با استرس و نگرانی آغاز کند؛ سوالاتی مانند خاموش بودن گاز، بستن شیر آب، کشیدن اتو از برق و اینگونه مسائل همواره می تواند آغاز سفر هر فردی را با استرس و تلخی همراه کند و گاهی حتی مانع انجام سفر شود.

پیشنهاد می کنیم در رابطه با این موضوع با وبلاگ اقامت ۲۴ همراه شوید تا با برخی از کارهایی که نباید پیش از ترک منزل برای سفر فراموش کنیم، آشنا شده و از استرس در سفر جلوگیری کنید.

مقدمات سفر

هرگز به هنگام خروج از منزل و راهی سفر شدن، تمام برق خانه را قطع نکنید و تنها لوازمی را که در زمان عدم حضور شما در منزل نیاز به برق ندارند را از پریز جدا کنید. زیرا لوازمی مانند یخچال نیاز دارند تا همواره به برق وصل بوده و کار کنند و در صورت قطع برق، پس از گذشت چند روز تمام مواد غذایی داخل یخچال فاسد می شوند و شما را در هنگام برگشت از سفر با مشکلات زیادی مواجه می کنند.

شیر فلکه آب را ببندید، زیرا در زمانی که شما در سفر هستید، آب در منزل شما کارایی نداشته و قطعی آب هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد.

اگر پیش از سفر لباس شسته اید و برای خشک شدن بیرون از منزل و در فضای باز پهن کرده اید، آنها را جمع آوری کرده و به داخل منزل منتقل کنید، زیرا درصورت بارش باران و یا باد شدید، بی شک لباس های شما خراب شده و از بین می رود.

مقدمات سفر

در صورتی که سطل زباله شما حتی کمترین زباله را دارد، آنها را به خارج از خانه منتقل کنید، زیرا ماندن زباله در منزل، باعث به بو آمدن آنها شده و همچنین می تواند حشرات موذی را به سمت خود جلب کند و محل تجمع آنها شود.

اگر منزل شما به سیستم دزدگیر مجهز است، حتما پیش از سفر از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کرده و سپس منزل را برای سفر ترک کنید.

تمام پنجره ها و راه های ورود به داخل منزل را کنترل کرده و همچنین از بسته و غیر قابل نفوذ بودن آنها نیز اطمینان حاصل کنید و اگر از بیرون، داخل منزل دیده می شود، حتما پرده ها را بکشید تا دید داخل خانه گرفته شود.

مقدمات سفر

 

درصورتی که غذای فاسد شدنی در منزل دارید، حتما پیش از سفر فکری به حال آنها بکنید. آن غذاها را به کسی داده و یا برای آغاز سفر خود از آنها استفاده کنید.

از خالی بودن لوازمی مانند ماشین لباس شویی و ظرف شویی اطمینان حاصل کنید زیرا با تجمع چند روز ظرف و لباس کثیف و یا مرطوب در این لوازم ها، بوی نامطبوعی در آنها ایجاد می شود. همچنین برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در این لوازم و کابینت ها، درب آنها را باز بگذارید.

مقدمات سفر

وسایل قیمتی خود را در منزل رها نکنید و در صورت داشتن گاوصندق، اشیا و لوازم گران قیمت خود را در آن قرار دهید و اگر این امکان برای شما فراهم نیست، آنها را به امانت نزد کسی گذاشته و یا در جایی غیر قابل پیش بینی برای سارقان پنهان کنید.

پیش از ترک منزل و برای جلوگیری از بروز آتش سوزی، فلکه گاز را بسته و بخاری، آبگرم کن و سایر لوازم گاز سوز را خاموش کنید.

اگر در منزل گل و گیاه دارید که نیاز به آبیاری مداوم دارند، یا از سیستم آبیاری خودکار استفاده کرده و یا به یکی از نزدیکان و همسایگان بسپارید که به آنها رسیدگی کنند. برای نگهداری از گیاهان نیز می توانید گلدان آنها را در تشت آب گذاشته تا با مرطوب نگهداشتن گلدان از خشک شدن آنها جلوگیری کنید.

مقدمات سفر

 

اگر می توانید، برای جلوگیری از شناسایی منزل شما توسط سارقان به عنوان محلی بدون سکنه، از چراغ های زمان دار استفاده کنید که در طول شبانه روز چند مرحله خاموش و روشن شود و همچنین در صورت امکان منزل خود را به سیستم های دزدگیر و دوربین مدار بسته با امکان کنترل از راه دور مجهز کنید.

صدای تلفن منزل خود را کم کرده تا درصورت تماس با آن، صدای زنگ مزاحمتی برای همسایگان شما ایجاد نکند. درصورت امکان، تلفن منزل را بر روی تلفن همراه انتقال( دایورت) کنید.

مقدمات سفر

در انتها نیز برای جلوگیری از تاخیر و یا از دست دادن سفر، بخصوص در زمان هایی که بصورت هوایی قصد سفر دارید، کمی زودتر منزل را ترک کرده تا به موقع به مقصد برسید و همچنین فراموش نکنید لوازم مورد نیاز سفر را به همراه داشته باشید تا سفری راحت، ایمن و خاطره انگیز را برای خود و سایر همراهان به ارمغان آورید.

سفر خوشی را برای شما آرزومندیم.

 

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

 

۳.۴/۵ - (۱۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×