» دانستنی‌های سفر » رفتار های عادی که ممکن است در حین سفر در کشورهای دیگر بی‌ احترامی بنظر بیایند!
سفر و رفتارهای مودبانه
دانستنی‌های سفر

رفتار های عادی که ممکن است در حین سفر در کشورهای دیگر بی‌ احترامی بنظر بیایند!

۷ دی ۱۳۹۸ ۰1,961

شاید نیازی نباشد زبان کشور مقصد را به‌طور کامل بیاموزید، اما بهتر است نکاتی کلیدی را در مورد فرهنگ آنان بدانید. هرچیزی از یک علامت دست ساده تا نحوه نوشیدن شما می‌تواند در کشورها و سنن دیگر بی‌احترامی و نامودبانه به حساب بیاید.

رفتارهای-عادی-که-در-کشورهای-دیگر-بی‌احترامی-است
رفتارهای محترمانه در سفرهای خارجی

احترام به فرهنگ و تمدن و سنن کشور و شهری که با آن سفر می‌کنیم از اصول گردشگری مسئولانه است. حال آنکه ممکن است شما به هیچ وجه قصد بی‌احترامی ندارید اما به علت ناآگاهی رفتاری می‌کنید که در مقصد سفریتان نامحترمانه تلقی شود. برای جلوگیری از این اتفاق امروز در بلاگ اقامت ۲۴ به تعدادی از این رفتارها می‌پردازیم که قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد. با ما همراه باشید.

رفتارهایی ساده یا بی‌احترامی!!؟

هیچگاه خودتان لیوان خودتان را پر نکنید

اگر در ژاپن تشنه شدید، در حضور دیگران خودتان لیوان خودتان را پر نکنید. در ژاپن این یک رفتار مودبانه است که شما لیوان دیگری را پر کنید. اگر لیوانتان خالی شد شاید با پر کردن لیوان دیگری به او بفهمانید که لیوان شما هم باید پر شود!

فرهنگ-نوشیدن-ژاپن
فرهنگ نوشیدن در ژاپن

اگر تنها تاکسی میگیرید جلو بنشینید!

فکر می‌کنید آدم خیلی معروفی هستید؟ اگر در استرالیا به تنهایی ماشین دربست کنید و در صندلی عقب بنشینید بسیار تعجب آور و اندکی نامودبانه خواهد بود. بهتر است اگر به استرالیا سفر می‌کنید و قصد تنها ماشین گرفتن دارید بهتر است در صندلی جلو کنار راننده بنشینید.

تاکسی-استرالیا
تاکسی گرفتن در استرالیا

با دست چپ غذا نخورید!

در بسیاری از فرهنگ‌ها که غذایشان را با دست می‌خورند، اصولا دست چپ خود را برای استفاده در دستشویی نگه می‌دارند. بنابراین اگر به صورت دست جمعی با این افراد غذا می‌خورید ممکن است غذا خوردن با دست چپ اشتهای آنها را کورد کند و نامحترمانه باشد. بعضی از کشورهای خاور میانه، هند و بعضی نقاط آفریقا از این دستند.

انگشت شست همیشه نشانه رضایت نیست!

اگر به ایران، افغانستان، نیجریه، ایتالیا یا یونان سفر می‌کنید بهتر است رضایت خود را جور دیگری غیر از انگشت شستتان نشان دهید. انگشت شست در این کشورهای معنایی کاملا متفاوت و بی‌ادبانه دارد و نشانی از بی‌احترامی تلقی خواهد شد.

انگشت-شست
انگشت شست!

گردشگری مسئولانه، گامی برای تحقق توسعه پایدار

ایالات متحده، نه آمریکا!

“من آمریکایی هستم.” گفتن این جمله در کشورهای آمریکای جنوبی شاید زیاد خوشایند نباشد. به این خاطر که هر کسی در آمریکای جنوبی هم آمریکایی است. پس شاید بهتر باشد از اهل ایالات متحده به جای آمریکایی استفاده کنید.

اعداد فرد!

گل-اوکراین
گل دادن در اوکراین

در اکراین اگر برای کسی به تعداد فرد گل بفرستید معنای مثبتی به همراه نخواهد داشت! در اکراین از تعداد گل‌های فرد فقط برای مراسم ختم استفاده می‌شود و اگر به تعداد فرد برای کسی گل بفرستید نوعی بی‌احترامی تلقی خواهد شد.

آداب سفر گروهی

علامت پیروزی هم جا یکی نیست!

شاید شما فکر کنید دارید دو عدد نوشیدنی سفارش می‌دهید یا برای کسی آرزوی موفقیت می‌کنید. اما این کار ممکن است در انگلستان و جمهوری ایرلند بی احترامی به حساب بیاید. نشان دادن انگشتان (دو انگشت) به نشانه پیروزی (V) اگر به نحوی که کف دستتان به سمت خودتان باشد انجام گیرد در این کشورها نوعی فحش به حساب می‌آید. اگر خواستید از این روش استفاده کنید حتما در خاطر داشته باشید که کف دستتان رو به بیرون باشد.

صلح-پیروزی-بی-احترامی
نشانه صلح و پیروزی یا …؟

از پا برای اشاره استفاده نکنید!

استفاده از پا برای اشاره به افراد در آسیا، هند و خاورمیانه بسیار نامحترمانه محسوب می‌شود. از آنجایی که در بسیاری از ادیان چون اسلام، هندو و بودیسم پاها جز کثیفترین قسمت‌های بدن هستند و اشاره به آن به فردی بی‌احترامی است.

رابطه انسان و طبیعت در طول تاریخ و نقش ما در حفظ آن!

نوبت سر جاش!

اگر با یک اهل بریتانیا یا استرالیا به سفر رفتید در نظر داشته باشید که به اندازه دیگران را مهمان کنید. اگر کمتر از دیگران آنها را مهمان کنید بی‌احترامیست و اگر بیش از دیگران این کار را بکنید به نظر خودنمایی خواهد آمد. نکته دیگر اینست که وقتی نوبت مهمان کردن دیگران است گرانترین سفارش را ندهید و وقتی نوبت مهمان کردن خودتان است برای خودتان آب سفارش دهید! این کار برای آنها کاملا واضح خواهد بود.

انعام
انعام دادن!

انعام بدهیم یا نه؟

در آمریکا (یا بهتر است بگوییم ایالات متحده) در صورتی که انعام ندهید هم به میزبان و هم به کسانی که با شما هستند بی‌احترامی کرده‌اید. در صورتیکه در ژاپن یا کره جنوبی اگر شما انعام بدهید به دیگران بی‌احترامی کرده‌اید! در واقع ممکن است حتی پول شما را به شما بازگردانند و بگویند که پول اضافی داده‌اید. البته گاهی میزان انعام به عنوان هزینه خدمات به فاکتور شما اضافه شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×