» گوناگون » روز برنامه نویس
programmer1
گوناگون

روز برنامه نویس

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ 7۰972

تاثیر برنامه نویسان بر صنعت گردشگری

با پیشرفت علم و پدیدار شدن ابزاری به نام کامپیوتر و هوش مصنوعی، کارهای روزمره و کسب و کار های انسان ها نیز دچار تغییرشده و تمام مشاغل به سمت الکترونیکی شدن سوق پیدا کردند.

تمام این تغییر بزرگ، زیر سر افرادی به نام برنامه نویسان بوده و یا به عبارتی پیشرفت علم و تکنولوژی را افرادی با این نام بوجود آوردند.

به بهانه روزه برنامه نویس، وبلاگ اقامت ۲۴ نیز به سراغ این حرفه رفته تا برخی از تاثیراتی که برنامه نویسان بر روی صنعت گردشگری گذاشته اند را معرفی کند.

روز برنامه نویس
اولین سیستم های نرم افزاری و کامپیوتری

 

در روزگاران قدیم، پیش از مکانیزه شدن برخی صنایع بویژه صنعت گردشگری؛ مسافران برای سفر های خود و برنامه ریزی و تهیه مستلزمات آن همواره با مشکلاتی همراه بودند.

فکر کنید در روزگاری زندگی می کنید که دسترسی به کامپیوتر و اینترنت مانند امروز آسان نبوده و همچنین قصد دارید تا به یک سفر بروید.

در اولین قدم برای این کار و برای خرید بلیط هواپیما، قطار و یا اتوبوس باید ساعت های زیادی را وقت صرف کرده، پشت صف های طولانی و ترافیک های سنگین منتظر مانده تا خود را به نزدیک آژانس مسافرتی رسانده و بلیط خود را تهیه کنید.

اما امروزه به راحتی و به لطف برنامه نویسان می توان در منزل و یا محل کار خود بدون هیچ سختی و صرف زمانی به سایت های رزرو و فروش بلیط پرواز مراجعه کرده و به هر مقصدی در جهان بلیط پرواز خود را خریداری کرد.

 

روز برنامه نویس
زمان و مکان برای برنامه نویس حائز اهمیت نیست

 

در گام بعدی فکر کنید قصد سفر به شهری مانند تهران را دارید؛ در گذشته به دلیل نبود امکان رزرو هتل در تهران پیش از سفر ، باید به محض رسیدن به این شهر پر ترافیک، ساعت ها برای پیداکردن هتلی مناسب معطل می شدید.

اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی ایجاد شده توسط برنامه نویسان، به راحتی می توان پیش از سفر به سامانه های رزرو آنلاین اماکن اقامتی، مانند اقامت ۲۴ مراجعه کرده و با انتخاب شهر مقصد، هتل مناسبی را برای خود رزرو کرده و با خیال آسوده راهی سفر شوید.

در روزگارانی که علم و تکنولوژی مانند امروز همه گیر نشده بود، شما هنگامی که به شهری سفر می کردید، به دلیل نداشتن اطلاعات کامل از شهر مقصد سفر خود، یا جاذبه گردشگری را بازدید نکرده از دست داده و یا مجبور به کلی گشتن و صرف وقت و هزینه  می شدید.

اما امروزه با کمک سایت های اطلاع رسانی در حوزه گردشگری که توسط برنامه نویسان این حوزه ایجاد شده، به راحتی می توانید تمام اطلاعات کافی در خصوص شهر مقصد سفر خود کسب کرده و با آگاهی کامل راهی سفر شوید.

 

روز برنامه نویس

 

پیش از این هنگامی که وارد شهری می شدید، به دلیل عدم آشنایی با آن شهر برای یافتن آدرس همواره با مشکل مواجه شده و یا امکان داشت مسیری را گم کرده و اشتباه بروید.

اما امروزه برنامه نویسان نرم افزار هایی را ساخته و راه اندازی کرده اند که می توان به بهره گیری از آنها به راحتی همچون شهر خودتان مسیر ها و آدرس های گوناگون را یافته و از بهترین و سریع ترین مسیر به مقصد برسید.

این را نیز باید اشاره کرد که برنامه نویسان و توسعه دهندگان تکنولوژی هرگز از کار نمی ایستند و در هر لحظه در تلاش و تکاپو برای توسعه و پیشرفت هر صنعت به ویژه صنعت گردشگری هستند و اقامت ۲۴ نیز به نوع خود همواره قدردان این تلاشگران و پرچمداران علم و تکنولوژی می باشد.

منبع : وبلاگ اقامت ۲۴

لطفا به این مقاله امتیاز دهید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×